Skocz do zawartości

Najlepsze oleje syntetyczne ich dobór, filtry oraz dodatki do paliw i olejów - Zmienolej.pl


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.10.2019 o 20:29, Vujek napisał:

Płukanka jak najbardziej ok.

Można też dać Specol czy Eurol 5w30 lub 0w30 + AR9200 i masz super oliwę, tańszą od Amsoil.

Czysty olej godny uwagi Fuchs Titan GT1 Pro 5w30 i cena normalna.

To jeszcze może kolega wyrazi swoją opinię na temat takich opcji

SPECOL SPEC PREMIUM C3 5W30 plus Dodatek do oleju ARCHOIL 9200 V2 200ml

Olej Shell Helix Ultra 5W-30

OLEJ ELF EVOLUTION 900 SXR 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Vujek napisał:

Elf odpada.Shell jest dość dobry a Specol z AR najlepszą opcją.

Zdecydowałem się na ten olej i płukankę

Olej silnikowy AMSOIL 5W30 OE Synthetic Motor Oil 3.784L 2 x opakowanie galon- 3.784L

Dodatek do oleju Archoil 2820 Engine Flush 250 ml

Zakupione w zmienolej

Jeszcze raz dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Vujek napisał:

To nie dodatek do oleju tylko płukanka!!!

Nie narób dziadostwa.🤔

Tak wiem że płukanka, ale dzięki za ostrzeżenie. Tak mają w ofercie nazwany ten środek , a co do oleju to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vujek napisał:

Olej Super.Płukankę przed zmianą lej.

Wiem , w poniedziałek wymiana oleju. Filtr oleju kupiłem dzisiaj oryginał Mazda. Jestem ciekaw jak po wymianie będzie silnik pracował . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania..zdecydowałem się na olej RAVENOL FDS 5W30 CleanSynto USVO ale możesz podpowiedzieć jaką płukankę zalać przed wymianą oleju aby trochę wyczyścić dziada z nagarów? Motor to 2.0 tdi brd 190km od audi a4 b7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damian68 @wojtecki do swojego diesla zalewam przed wymianą płukankę Millers oils engine flush lub Archoil AR2820. 

Po regularnym stosowaniu zauważalnie wzrosła ilość oleju, jaką mogę wlać do układu przy zachowaniu "środka" podziałki bagnetu. Olej dłużej pozostaje czysty.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Zamierzam wymienić olej w hondzie Civic vi gen 1999r vti 1.6 160 km vtec. Kod silnika: b16a2.  Jest to silnik który kręci się do ok 8200 rpm i nie ukrywam że czasem widzi czerwone pole 🙂 Do tej pory jeździłem na oleju valvoline 5w50. Chciałbym zmienić na coś lepszego (styl jazdy: 80% trasa 20% miasto) proszę więc o poradę. Myślałem o ravenol 5w40 VST turbo lub Meguin 0w40. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam ,

Niedawno zakupiłem  raczej rzadkie auto Jeep Grand Cherokee WG V8 4.7 l  2000r  i zastanawiam się jaki olej będzie najlepszy do takiego silnika  ... nie wiem czym jest obecnie zalany . W instrukcji zalecają 5W30 ... rozważam Penrite HPR 5W30 , Ravenol  ,Amsoil  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ten temat ale nie ma takiego więc zapytam tutaj 🙂  Jakie dodatki polecicie do Diesli? Kupiłem żonie Astrę 1,7 CDTI z przebiegiem 200tys. i się zastanawiam czy wlewać coś np do wtryskiwaczy DPF itp czy nie ma sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.