Skocz do zawartości

Najlepsze oleje syntetyczne ich dobór, filtry oraz dodatki do paliw i olejów - Zmienolej.pl


Rekomendowane odpowiedzi

  • Może dorzucę trochę ze swej strony. Może ktoś miał do czynienia ze środkami firmy FORTE . Kupiłem środki do diesla i benzyny i zaaplikuje je do moich MAZD. Kiedyś do poprzedniej Mazdy zastosowałem płukankę i środek do paliwa . Teraz kupiłem zestaw do diesla #07-1 wtryskiwacze, kompresja, DPF/FAP-pakiet czyszczący. oraz do benzyny Fuel System Cleaner Advanced, Top End Treatment . Podzielę się później moimi spostrzeżeniami . Podaje link do sklepu FORTE , są tam opisy tych środków.  https://forte-nwe.sklep.pl/ 
  • Dlaczego akurat te środki wybrałem ? Jestem w klubie Mazdaspeed i wiele osób te środki stosowało . Może ktoś z Was też ma jakieś doświadczenie i podzieli się swoimi opiniami .
  • Przy okazji dzięki poradzie kolegi Dominika zalałem teraz Mazdę 2,0 benz olejem Amsoil po uprzednim wypłukaniu płukanką Archoil i już dostrzegam lepszą pracę silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2019 o 07:00, Vujek napisał:

Millers, Archoil, LM, Eurol to sprawdzone płukanki.Nic nie zepsują i można je lać śmiało co wymianę oleju.Jesli zależy ci na dobrym wypłukaniu także góry to polecam Eurol bo jest jej 500ml.

Miałem płukanke eurola i dupy nie urywa...Archoil AR2820 duzo epiej czysci scianki  takie moje spostrzezenie jak odkrecilem korek wlewu oleju po płukaniu.

 

W dniu 28.10.2019 o 07:01, Vujek napisał:

Elf odpada.Shell jest dość dobry a Specol z AR najlepszą opcją.

To prawda ze sam shell jest gorszy niz specol 5w40 +archoil 9100 ale troche lepszy moim zdaniem byłby shell 5w40 pure plus +archoil ar9100 niz specol z archoilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie auto - takie w koło komina i do pracy. Citroen Xsara 1.6 16v 109km 2003 rok - 290 tys km oryginalnego nalotu. Jeździ obecnie na 10w40. Muszę zmienić olej. Zrobić mu jakąś płukanke? Jaki olej dla niego polecacie? 

 

Dziennie będzie robił 50km po trasie. 

 

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt. 

 

Z góry dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 13:04, Vujek napisał:

Archoil ma b. dobre dodatki do ropy jak i oleju.

Tak ale nie najlepsze.

Równie dobry jest rewelacyjny Amsoil ze swoim dodatkiem który jednocześnie smaruje pompę , pełni rolę depresatora, czyści wtryski i cały układ zasilania oraz podnosi liczbę cetanową oleju napędowego.

To dodatek Amsoil Diesel All i one

https://zmienolej.pl/pl/dodatki-do-paliwa-diesel/4306-dodatek-do-diesla-amsoil-diesel-all-in-one-adb-473ml-097012418169

 

W dniu 26.12.2019 o 21:30, mavq napisał:

kupiłem sobie auto - takie w koło komina i do pracy. Citroen Xsara 1.6 16v 109km 2003 rok - 290 tys km oryginalnego nalotu. Jeździ obecnie na 10w40. Muszę zmienić olej. Zrobić mu jakąś płukanke? Jaki olej dla niego polecacie?

Dziennie będzie robił 50km po trasie.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Z góry dzięki za odpowiedź 

Czy oleju coś ubywa na 10000km ?

Jest tam LPG ?

Ja bym został przy oleju silnikowym 10W40

Czekam na odpowiedz.

W dniu 28.12.2019 o 11:51, komraf napisał:

Jaki olej polecacie do VW Tourana 2019r, silnik 2.0 tdi scr 150km

 

Witam,

A jeździsz bardziej po mieście na krótkich odcinkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.0tdi cr Ravenol VMP czy Eurol Syntence robi dobrą robotę za rozsądną kasę.Żadna masówka.

8 godzin temu, Zmienolej napisał:

Równie dobry jest rewelacyjny Amsoil ze swoim dodatkiem który jednocześnie smaruje pompę , pełni rolę depresatora, czyści wtryski i cały układ zasilania oraz podnosi liczbę cetanową oleju napędowego

Archoil AR6900-D MAX daje te same efekty przy mniejszych nakładach.

Zalej Vervy +AR i sprawdź na hamowni to się zdziwisz.Sprawdzone na silnikach BMW i VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Vujek napisał:

Zalej Vervy +AR i sprawdź na hamowni to się zdziwisz.Sprawdzone na silnikach BMW i VW.

Masz jakieś wykresy ? 🙂

 

U mnie na AR6900-D silnik głośniej pracował (w trzech autach) więc zaprzestałem i stosuje LM1052 (2T) do oleju napedowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zmienolej napisał:

Tak ale nie najlepsze.

Równie dobry jest rewelacyjny Amsoil ze swoim dodatkiem który jednocześnie smaruje pompę , pełni rolę depresatora, czyści wtryski i cały układ zasilania oraz podnosi liczbę cetanową oleju napędowego.

To dodatek Amsoil Diesel All i one

https://zmienolej.pl/pl/dodatki-do-paliwa-diesel/4306-dodatek-do-diesla-amsoil-diesel-all-in-one-adb-473ml-097012418169

 

Czy oleju coś ubywa na 10000km ?

Jest tam LPG ?

Ja bym został przy oleju silnikowym 10W40

Czekam na odpowiedz.

 

Witam,

A jeździsz bardziej po mieście na krótkich odcinkach ?

Tak jazda głównie po mieście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zjada oleju więcej jak 1l/10kkm przepłukał bym i zalał 5w40 choćby prostym dobrym Shell helix ultra.

Nie rozumiem dlaczego takie silniki ktoś zalewa 10w skoro producent zaleca 5w a nawet 0w.Pewnie robota handlarzy z oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2020 o 09:09, lukasz_byd napisał:

U mnie na AR6900-D silnik głośniej pracował (w trzech autach) więc zaprzestałem i stosuje LM1052 (2T) do oleju napedowego

Też się zastawiam nad dolaniem 2T , mam już kupiony LM . Nie ma problemu z DPF?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarkPol napisał:

Silnik 1,5 tsi skoda, czy ten olej VALVOLINE SynPower XL-III C3 5W30 5L VW50700/50400 będzie ok. czy szukać czegoś innego? Normy VW spełnia. Cena też ok.

Zobacz dedykowane z  Eurola, Ravenola, Meguina, LM . Na pewno lepsze a cena przyzwoita.

Zwłaszcza 2 pierwsze.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Damian68 napisał:

A jakie proporcje stosujesz  1-200 , 1-250 na bak ? Druga sprawa co ile tankowań ?

Przecież napisałem dawkowanie więc łatwo wyliczyć.
Przy każdym tankowaniu stosuje 2T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś podał zasadę że tyle ml oleju co złotówek do zapłaty.

U mnie wychodzi około 1:220 ale leje na oko.

Nie mieszam tego w pojemnikach itp.

Po prostu wlewam 2t później on.

 

Choć ta kolejność jest dla mnie ciut nie logiczna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarkPol napisał:

Silnik 1,5 tsi skoda, czy ten olej VALVOLINE SynPower XL-III C3 5W30 5L VW50700/50400 będzie ok. czy szukać czegoś innego? Normy VW spełnia. Cena też ok.

Ten olej o którym piszesz będzie w porządku.

https://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/3243-olej-silnikowy-valvoline-synpower-xtreme-iii-5w30-4l-8710941021843

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy płukanka typu LM Pro line nie zaszkodzi silnikowy,staremu dieslowi? Dokladnie berlingo 1.9D? (Zalany 10w40)

Mechanik mi odradzal robienia w tym przypadku plukanki,mowil ze nagar po plukance w starych silnikach diesla o duzym przebiegu moze zatkac kanaliki olejowe czy smok doprowadzaja do zatarcia?jaka jest wasza opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Po 10w faktycznie będzie sporo syfu w silniku, ale lepiej się go pozbyć.Zrob płukanie 2x i nic nie powinno się złego stać.Radzilbym przejść na 5w40 po płukaniu.W rodzinie tak robiliśmy w Felicji 1.9d z przebiegiem ok. 400kkm i po jednym płukaniu dałem AR2300 na doczyszcze.Efekt super i on jeździł na 15w40 .Po płukaniu 5w40 i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje olej 10w50, (ostatecznie 5w50) pełen syntetyk, nie ma żadnych dpf itd. Auto robiło do tej pory mniej niż 1000km/rocznie i raczej wiele się nie zmieni, do tej pory lałem VR1 5w50 ale podobno valvoline podupadł na jakości więc rozglądam się za czymś innym. 

Na tą chwilę chciałbym wlać jakiś tańszy olej jako podkładkę pod ar2300, a docelowo coś lepszego, ew. ten sam + jakiś dobry dodatek.

Doradzi ktoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.