Skocz do zawartości

Najlepsze oleje syntetyczne ich dobór, filtry oraz dodatki do paliw i olejów - Zmienolej.pl


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.10.2019 o 13:41, Bapko napisał:

Co polecicie do BMW 530xd g30 5w30 LL04? Do e60 leje motula i tez do g30 się nad nim zastanawiam. Jakieś sugestie?

 

Motul ostatnimi czasy poprawił swoją formulację olejów z gamy 8100 co widać w moich analizach jakie pzeprowadzam.

Nie jest to obecnie zły olej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i poprawił, ale podobnie jak castrat ma małą powtarzalność produktów ze względu na rozsianie produkcji po całym świecie czytaj tania produkcja w dzikich krajach.

Jak dobrze trafisz i nie na podróbki to masz farta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2019 o 23:26, MMCzysci napisał:

Cześć,

Mam pytanie trochę inne niż wszyscy. Nie jestem znawcą przemysłu petrochemicznego, więc proszę o wytłumaczenie następującej kwestii:

Do niedawna zalewałem Citroena Totalem 5W30, smarta innymi syntetykami tej klasy - jak trafiło. Ostatnio do obu aut zalałem Motul X-Clean 5W30 (do Citroena EFE, do smarta FE), zgodnie z tym co poleciło mi kilka osób, które już tego oleju spróbowały. Faktycznie, w stosunku do Totala widać poprawę w pracy silnika, ale tutaj czytam, że oleje Motula są raczej słabe jakościowo - dlaczego? Wydaje mi się, że powszechnie marka uznawana jest za solidną.

Ja nie powiem że Motul jest słaby jakościowo jest to solidny producent z tym że ma zdziczałą dystrybucję , nie a wyłącznego importera w Polsce i to psuje strasznie wizerunek marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wizerunek ale i dostępność pewnych jakościowo produktów a nie niewiadomego pochodzenia.Wizerunek firma budowała latam a teraz w dobie eko wszyscy podupadają przez masówkę.Niszowe firmy teraz królują produkujące w jednym zakładzie z powtarzalnością i takich należy się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pacjent berlingo 1.9D zwykły,poprzedni własciciel jezdził na 10w40 i taki jest. Obecnie wlany jest Total 7000 diesel 10w40? Zostac przy nim czy polecicie cos lepszego? czy do takiego silnika moge zalac modyfikator tarcia np Archoil 9100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Prośba w doborze oleju do Mazda 3 2004 rok silnik LF 2,0 litra 150 KM benzyna. Trochę już bierze olej , jak mocniej wciskam w podłogę 🙂 . Dotychczas lałem Mazda Dexellia a ostatnio przeszedłem na Valvoline 5w30 Maxlife. Staram się wymieniać olej raz do roku . Przebiegi roczne około 5 tys , jazda głownie miejska na krótkich odcinkach. Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci nie szkoda kasy zalej Mazda Amsoilem.To najwyższa półka i ma super dodatki oraz niskie odparowanie.Poeinno spaść zużycie.Tylko obowiązek płukanka.

Do Berlinga.Wylac jak najszybciej 10w, przepłukać i polecam Eurola 5w40 TDiesel. Ewentualnie Specol gold 5w40 + AR9100.

A jeśli coś lepszego to Ravenol VST.Różnica na zimnym będzie mocno zauważalna w porównaniu do 10w.W spalaniu też.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW F11 525xD N47S1 @ 283/581 nm.

Stosuje ENEOS Sustina 0W50.

Mam DPF. Niby olej niedopowiedni do DPF...ale nie zauważam żadnego negatywnego wpływu, skutku.

 

Lałem Milersa już kiedyś, AMS Oil, itp. OEM BMW...tez.

 

Co byście teraz polecili na wypróbowanie do tego silnika.

0W musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vujek napisał:

Jeśli ci nie szkoda kasy zalej Mazda Amsoilem.To najwyższa półka i ma super dodatki oraz niskie odparowanie.Poeinno spaść zużycie.Tylko obowiązek płukanka.

 

Olej Amsoil ma swoją cenę , jakość  ale wolałbym jednak jeszcze inne propozycje . Trochę za wysoka półka cenowa 🙂 Chociaż nie wykluczam  tej propozycji. Odnośnie płukanki może być ta https://czarnepaliwo.pl/dodatki-do-oleju/43-archoil-ar2820-250ml.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Vujek napisał:

Płukanka jak najbardziej ok.

Można też dać Specol czy Eurol 5w30 lub 0w30 + AR9200 i masz super oliwę, tańszą od Amsoil.

Czysty olej godny uwagi Fuchs Titan GT1 Pro 5w30 i cena normalna.

To reasumując , popraw mnie proszę jeśli źle napiszę. Teraz mam olej Valvoline max-life 5w30 i chcę wymienić na nowy. Czy mam tą płukankę dolać do tego oleju i wymienić na nowy zgodnie z Twoimi sugestiami czy zlać olej Valvoline zalać nowy olej i płukankę zlać i zalać ponownie nowym olejem ? Wolę się upewnić aby było w porządku. Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle instrukcji.Wlewasz na rozgrzany silnik na 10-15 min przed spuszczeniem.Zlewasz to i nalewasz świeżego.Jesli zejdzie straszny żur, to powtórka lub dolewasz AR2300 i jeździć do następnej wymiany 8-10 KKm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.