Skocz do zawartości

Najlepsze oleje syntetyczne ich dobór, filtry oraz dodatki do paliw i olejów - Zmienolej.pl


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.06.2019 o 00:05, KUBA46 napisał:

1.6TDI CAYC 2010 aktualnie lany Millers 5w30 seria EE

MB E350 2011 lany Millers 0w40 seria EE

Cykl zmian w obu przypadkach 10kkm

MB Sprinter 319 2015r Millers 5w30 seria XF

Cykl zmian 15kkm

Pytanie czy w tych przedziałach cenowych +/-30zł znajdę coś lepszego. W CAYC fajnie by było obniżyć temp. oleju.

Drugie pytanie: czy były przeprowadzane niezależne testy, że taki Millers EE jest znacząco lepszy od klasycznego Motula Specifica? 

Tak oczywiście !!

Polecam najwyższej klasy światowej syntetyk z Amsoil z najwyższą normą API CK-4 !

https://zmienolej.pl/pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=amsoil+5w40+truck&submit_search=

I lać do wszystkiego łącznie z DPF i masz jeden zunifikowany olej silnikowy.

 

W dniu 25.06.2019 o 23:31, Damian86 napisał:

Cześć, co zrobić z MB W211 silnik 2.2CDI w Niemczech traktowany longlife'm?

Kupiłem BG109 + olej płuczący, czy to wystarczy? Co potem? Zamówiłem też AR9100.

To bardzo dobry zestaw.

Olej masz juz zakupiony ?

Vujek ciekawie pisze i również podzielam jego opinie.

Jaki tam olej stosujesz obecnie czy faktycznie Total ?

Ja polecam oleje najwyższej klasy Amsoil, Ravenol, NESTE, czy nawet całkiem dobrego Millersa czy nawet Fuchs-a.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć potrzebuje olej do mojego volvo s40 2008r 2.0d 136km, do tej pory zalewałem penrite vantage 5w30, ale nie mogę go nigdzie znaleźć. Volvo zaleca normę ACEA A5/B5 WSS-M2C913-B, myślałem nad Millers Oils EE Longlife ECO czy może jest jeszcze coś godnego uwagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje rady, od Czerwca jestem posiadaczem Citroena C5 2.0 HDI 136km bez Filtra FAP Z 2005r. Samochód sprowadzony z Francji, otrzymany w spadku po Ojcu  aktualny przebieg ponad 150 tys. Nie wiem czym był wcześniej zalewany silnik i nie mam możliwości aby to sprawdzić. Oddałem samochód do mechanika na wymianę filtrów oleju itd, mechanik zalał silnik olejem Elf Turbo diesel 10W40 bez wcześniejszego uprzedzenia mnie. Nie wydaje mi się żeby to był dobry olej do tego silnika, wiem że można zalać takim olejem ale nawet w książce producent zaleca 5w30 lub 5w40. Tak jak napisałem samochód nie posiada filtra cząstek stałych, olej był zalany około 1000km temu może mniej. Chce naprawdę zadbać o ten samochód i mogę nawet teraz zmienić znowu olej na inny tylko żeby jak najlepiej zadbać o silnik. Najbardziej jestem nastawiony na Millersa bo czytałem bardzo dużo pozytywnych opinii na temat tego oleju. Byłem w jednym sklepie z częściami samochodowymi o facet mi powiedział że jak zapałem 10W40 to już nie mogę się cofnąć do 5W... Proszę o poradę w doborze oleju żeby był jak najlepszy do tego samochodu, nie wiem może to głupie ale wydaje mi się że trochę inaczej pracuje ten silnik niż przed wymianą oleju albo to po prostu tylko złudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2019 o 19:35, Zmienolej napisał:

Tak oczywiście !!

Polecam najwyższej klasy światowej syntetyk z Amsoil z najwyższą normą API CK-4 !

https://zmienolej.pl/pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=amsoil+5w40+truck&submit_search=

I lać do wszystkiego łącznie z DPF i masz jeden zunifikowany olej silnikowy.

 

To bardzo dobry zestaw.

Olej masz juz zakupiony ?

Vujek ciekawie pisze i również podzielam jego opinie.

Jaki tam olej stosujesz obecnie czy faktycznie Total ?

Ja polecam oleje najwyższej klasy Amsoil, Ravenol, NESTE, czy nawet całkiem dobrego Millersa czy nawet Fuchs-a.

 

 

Podany przez Ciebie olej jest z przeznaczeniem do maszyn budowlanych czy to napewno dobry link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2019 o 19:35, Zmienolej napisał:

To bardzo dobry zestaw.

Olej masz juz zakupiony ?

Vujek ciekawie pisze i również podzielam jego opinie.

Jaki tam olej stosujesz obecnie czy faktycznie Total ?

Ja polecam oleje najwyższej klasy Amsoil, Ravenol, NESTE, czy nawet całkiem dobrego Millersa czy nawet Fuchs-a.

 

 

Olej jeszcze nie, na dniach coś zamówię.

Do trzech busów i 1.9tdi na zwykłej pompie wlałem Total Quartz INEO LongLife 5W30 i  całkiem fajnie pracują, poprzechodziłem we wszystkich autach na syntetyki z 10W40.

PS. dodałem do każdego AR9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.07.2019 o 19:47, chudy2355 napisał:

@Zmienolej co polecacie do chevroleta cruze Eco tec 1.7 diesel ? Dotychczas jeżdżę na 5w30ll oraz jaki filtr oleju będzie najlepszym wyborem. Z gory dziekuje z odpowiedź

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Czesc

A co byś powiedział na ultranowoczesny olej syntetyczny Amsoil 5W30 ?

https://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/3767-olej-silnikowy-amsoil-5w30-100-synthetic-max-duty-signature-series-diesel-oil-dhd-0946l-097012407040

W dniu 28.07.2019 o 01:31, Damian86 napisał:

PS2. jaki olej do Mercedesa Atego rok 1999? Czy nie warto się nad nim rozczulać?

WItaj,

No zawsze bym lał dobry olej.

Polecam po prostu sprawdzony olej NESTE TURBO LXE 10W40:

https://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/4232-olej-silnikowy-neste-turbo-lxe-10w40-20l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki olej polecacie do Renault Kadjar 1.2 Tce 130km. Przebieg 33000 bez wymiany, właśnie wymieniłem na dedykowanego Elfa. Zamierzam go zmienić po 3 lub 4 tysiącach (jako przepłukanie silnika). Może jakieś dodatki zastosować? 

Proszę o kilka propozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ptasznikos napisał:

Rs416

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Jak chcesz najlepiej, to Amsoil 5w30.Jak ekonomiczny, to Shell Helix Ultra Profesjonal 5w30.

Co ciekawe Ravenol do tego motoru poleca 10w30/40. W tej klasie to tylko Amsoil i LM Mos2 bym polecił.

Co tam było lane?

4 godziny temu, kurdziaszek napisał:

Mam Saaba 9-5 aero b235r 250KM. Mam wlany Total 5w40 bodajże. Raczej zwykła emerycka jazda i czasem lubię sprawdzić czy jeszcze przyspiesza 😉 jakiś olej poleci ktoś przyzwoity ale żeby nie zabił cenowo?
 

Nie żyduj tylko wlej Ravenol VST lub Meguin Super Leichtlauf 5W40.

To jedne z najlepszych.

Najekonomicznej Shell 5w40 a i tak lepszy od Total.

3 godziny temu, komraf napisał:

Witam

Jaki olej polecacie do Renault Kadjar 1.2 Tce 130km.

Płukankę i Ravenol SSL lub Eurol Synergy 0W-40.Bedziesz pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.08.2019 o 16:52, komraf napisał:

Witam

Jaki olej polecacie do Renault Kadjar 1.2 Tce 130km. Przebieg 33000 bez wymiany, właśnie wymieniłem na dedykowanego Elfa. Zamierzam go zmienić po 3 lub 4 tysiącach (jako przepłukanie silnika). Może jakieś dodatki zastosować? 

Proszę o kilka propozycji. 

WItam,

Chcesz wymieniać olej co 30 000km czy raczej obrać normalne interwiały między wymianami ?

Ja bym może coś polecił ale bez normy RN :-)

 

W dniu 11.08.2019 o 16:05, kurdziaszek napisał:

Tak zapytam nieśmiało. Mam Saaba 9-5 aero b235r 250KM. Mam wlany Total 5w40 bodajże. Raczej zwykła emerycka jazda i czasem lubię sprawdzić czy jeszcze przyspiesza 😉 jakiś olej poleci ktoś przyzwoity ale żeby nie zabił cenowo?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Jaki rocznik i czy silnik wymaga jakiś dolewek ?

W dniu 9.08.2019 o 23:06, ptasznikos napisał:

Co polecicie do Suzuki Swifta Sport, 1.6, 2009r. Silnik raczej często kręci się wysoko, bo tak naprawdę wtedy pokazuje co potrafi.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

To fajny silnik, polecam olej syntetyczny 5W40.

W ASO leją Shella 5W40 ale ja nie mam do niego zaufania jakiś brudny silnik w domowym SX4 1.6 z nieco nowszym roczniku po tym oleju mimo wymian co 10 000km.

Co ile km byś wymieniał olej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej polecacie do renault laguna 2010r. 2.0dci 150KM. Teraz dostałem informację że był zalany motul 5w30, zostawić czy coś sensowniejszego jest. Olej wymieniony co ok. 10 tysięcy km.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zmienolej napisał:
W dniu 11.08.2019 o 16:52, komraf napisał:

Witam

Jaki olej polecacie do Renault Kadjar 1.2 Tce 130km. Przebieg 33000 bez wymiany, właśnie wymieniłem na dedykowanego Elfa. Zamierzam go zmienić po 3 lub 4 tysiącach (jako przepłukanie silnika). Może jakieś dodatki zastosować? 

Proszę o kilka propozycji. 

WItam,

Chcesz wymieniać olej co 30 000km czy raczej obrać normalne interwiały między wymianami ?

Ja bym może coś polecił ale bez normy RN

Planuje wymieniać olej co 10- 12000.

Zrobiłem na tym Elfie 2000 i chciałbym też przepłukać silnik, jaki preparat polecasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2019 o 23:13, Patryk14 napisał:

Jaki olej polecacie do renault laguna 2010r. 2.0dci 150KM. Teraz dostałem informację że był zalany motul 5w30, zostawić czy coś sensowniejszego jest. Olej wymieniony co ok. 10 tysięcy km.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Witam,

Ja z doświadczenia polecam olej syntetyczny 5W40 to raz.

Druga sprawa jeśli jest filtr DPF niech to bedie sopecyfikacja ACEA C3 albo nawet nie koniecznie bo doskonały olej syntetyczny z Amsoil 5W40 z najwyższą na świecie normą do diesli API CK-4 sprawdza się wręcz fantastycznie.

https://zmienolej.pl/pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=amsoil+5w40+deo&submit_search=

Mój klient ma w tym silniku zrobione 250 000km na Millsie XF Longlife 5W40 bez ruszania turbiny ale w zimie mechanik zaczął przelewać zimny olej i klient stwierdził że olej kiepski.

Teraz leje coś innego co lepiej płynęło w niskich temperaturach ale mu coś zawory się odzywają :-))))

No i badz tu mądry hehe

18 godzin temu, komraf napisał:

Planuje wymieniać olej co 10- 12000.

Zrobiłem na tym Elfie 2000 i chciałbym też przepłukać silnik, jaki preparat polecasz? 

A jaki rocznik to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zmienolej 

W dniu 24.09.2019 o 22:58, Zmienolej napisał:
W dniu 11.08.2019 o 16:52, komraf napisał:

Witam

Jaki olej polecacie do Renault Kadjar 1.2 Tce 130km. Przebieg 33000 bez wymiany, właśnie wymieniłem na dedykowanego Elfa. Zamierzam go zmienić po 3 lub 4 tysiącach (jako przepłukanie silnika). Może jakieś dodatki zastosować? 

Proszę o kilka propozycji. 

WItam,

Chcesz wymieniać olej co 30 000km czy raczej obrać normalne interwiały między wymianami ?

Ja bym może coś polecił ale bez normy 

 

Renault Kadjar 1.2 tce 130 km, rok produkcji grudzień 2016r., kupiony w marcu 2017r.

Wtrysk bezpośredni i turbo. 

Przebieg 35000

Planuję wymieniać olej co 10 -  12000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2019 o 19:18, komraf napisał:

Renault Kadjar 1.2 tce 130 km, rok produkcji grudzień 2016r., kupiony w marcu 2017r.

Wtrysk bezpośredni i turbo. 

Przebieg 35000

Bardzo dobre sprawdzone Ravenol SSL lub Eurol, oba 0w40.

Oczywiście mile widziana płukanka przed przejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.09.2019 o 19:18, komraf napisał:

@Zmienolej 

Renault Kadjar 1.2 tce 130 km, rok produkcji grudzień 2016r., kupiony w marcu 2017r.

Wtrysk bezpośredni i turbo. 

Przebieg 35000

Planuję wymieniać olej co 10 -  12000.

Witam,

Polecam na pewno olej 5W40, wchodzi do Twojego silnika 4.6L.

https://zmienolej.pl/pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=neste+pro+5w40+c3&submit_search=

Olej NESTE ma fantastyczną temp.  płynięcia -51st.C

Gorąco polecam ten olej , zresztą produkowany w Finlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie trochę inne niż wszyscy. Nie jestem znawcą przemysłu petrochemicznego, więc proszę o wytłumaczenie następującej kwestii:

Do niedawna zalewałem Citroena Totalem 5W30, smarta innymi syntetykami tej klasy - jak trafiło. Ostatnio do obu aut zalałem Motul X-Clean 5W30 (do Citroena EFE, do smarta FE), zgodnie z tym co poleciło mi kilka osób, które już tego oleju spróbowały. Faktycznie, w stosunku do Totala widać poprawę w pracy silnika, ale tutaj czytam, że oleje Motula są raczej słabe jakościowo - dlaczego? Wydaje mi się, że powszechnie marka uznawana jest za solidną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.