Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

Ślady po wodzie, Czy zmiana fluffy na ręcznik work stuff king, monster załatwi problem.Woda dość twarda więc trzeba samochód dokładnie suszyć.

Możesz spróbować jakiś wspomagacz osuszania to łatwiej zbierze wodę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 4.10.2020 o 15:23, Strus napisał:

K2 Moli czy K2 King ?

Który lepiej chłonie ? Coś taniego na "dokładkę" potrzebuję

K2 kinga kupiłem dwie sztuki na wiosne 40x60, początkowo byłem bardzo zadowolony bo chłonął wode jak szalony. Z biegiem czasu i prań zrobiły się co raz twardsze i nie chłoną już nawet w połowie jak na początku. Początkowo pół auta osuszałem takim małym ręczniczkiem i dopiero brałem nowy. Teraz ledwo dach zbierze i do wymiany. Tak czy siak za te pieniądze szuszyły cały sezon i jeszcze zrobie z nich użytek także ja jestem zadowolony. Nie wymagam od ręcznika za 15 zł dożywotniej gwarancji 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co byście polecili jako uzupełnienie do fluffiego? Albo nawet na odwrot, jaki recnzik kupic a fluffy jako uzupelnienie? Zauwazylem ze ma u mnie na aucie problem je dosuszyć do konca i zostawia pozniej coś ala smugi z wody (albo to ja coś zle robie), powiedzmy tak do max 60zl (i to tak naprawde granica, jeszcze nie jestem gotowy placic 100zl za recnzik do auta v:).  W oko wpadł mi adbl puffy towel albo Pin towel od fireball'a - tylko nie wiem który by sie lepiej sprawdzil, niby adbl jest wiekszy ale nie wiem czy fireball nie bylby w finalnym rozrachunku bardziej wydajny. Chyba ze brać coś tanszego, albo nawet dokupic 2 fluffiego (też myśle czy z czarnym nie przyeskperymentować). Widzialem ze ktos wczesniej wrzucal alternatywy od chinczykow - jako że jakos specjalnie mi sie nie spieszy z zakupem, to jak ktos ma sprawdzony towar to nawet moge od majfriendów zamowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Skav napisał:

Co byście polecili jako uzupełnienie do fluffiego? Albo nawet na odwrot, jaki recnzik kupic a fluffy jako uzupelnienie?

Ja osobiście mam zestaw od Wordstuff. Monster i Prince 🙂 najpierw lecę Monsterem większe powierzchnie, a później wnęki itp lecę Prince 🙂 Mega polecam taki zestaw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav +1 twister. Mam trzy różne. Showcarshine fast silk, fireballa, gyeona siłka. Jeszcze małego carpro. Używam zamiennie. Nie widzę większej różnicy. Jak wspomniał @KUBA46 twisted i popraweczki czy progi/ wnęki fluffym. 

Odnosnie delikatności to te ręczniki są bezpieczne. Istotna jest staranność i technika. Trwałość bez uwag mają już między 1.5 a 4 lata i nic się nie dzieje. Wczoraj używałem scsa który jest najstarszy i sama przyjemność.

Fireball jest najtańszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzator napisał:

@Skav +1 twister. Mam trzy różne. Showcarshine fast silk, fireballa, gyeona siłka. Jeszcze małego carpro. Używam zamiennie. Nie widzę większej różnicy. Jak wspomniał @KUBA46 twisted i popraweczki czy progi/ wnęki fluffym. 

Odnosnie delikatności to te ręczniki są bezpieczne. Istotna jest staranność i technika. Trwałość bez uwag mają już między 1.5 a 4 lata i nic się nie dzieje. Wczoraj używałem scsa który jest najstarszy i sama przyjemność.

Fireball jest najtańszy. 

Który Fireball używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, NIXON1975 napisał:

Który Fireball używasz?

Pin towel. Mają innego twisted?

Tu zdjęcia scsa przy okazji. Właśnie się wysuszył po praniu. Prany po każdym użyciu. Pewnie kilkadziesiąt razy. Spokojnie oblatuje nim + flufkiem fokusa kombi.

IMG_20210110_111503.jpg

IMG_20210110_111510.jpg

IMG_20210110_111519.jpg

IMG_20210110_111531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, chyba sie zdecyduje na pin towela na probe obecnie bo jak wspomnoales najtańszy i sie na styk miesci w moim budżecie - zobaczymy jak duza bedzie roznica bo sam fluffy to jednak za malo, mimo ze jakiegos super duzego auta nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka z mojej strony.

Mam WS KING Czyli ręcznik twisted pile, ale dwustronny. Mega ręcznik. Zrobił mi się ostatnio jakoś taki szorstki sztywny. 

Po konsultacji z WS, kazano mi wyprac w temp 90 st 🙂 (wiadomo płyn do prania mf + ocet).

Po wypraniu ręcznik jak nowy. Chlonnie jak szalony. Kto by pomyślał że 90st zrobi robote a ja się bałem w takiej temp go prac heh.

Jaki powód że ręcznik zrobił się twardy o jakby mniej chlonnal? Wet coat na mokro itp specyfiki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, D@ViD napisał:

Jaki powód że ręcznik zrobił się twardy o jakby mniej chlonnal?

Eksploatacja, pranie, suszenie:

https://kopalniawiedzy.pl/bawelna-recznik-suszenie-twardnienie-zwiazana-woda-adhezja-kapilarna,31790

Cytat

Uprane bez płynu zmiękczającego bawełniane ręczniki, które naturalnie wyschną, twardnieją. Dotąd nie było wiadomo, czemu się tak dzieje, ale japońscy naukowcy z Kao Corporation i Uniwersytetu Hokkaido uważają, że rozwiązali tę zagadkę.

W ramach wcześniejszych badań grupy badawcze z Kao Corporation sugerowały, że chodzi o związaną wodę. Woda związana to ta część wody, która jest stosunkowo trwale połączona z "produktem". Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie substancji rozpuszczonych/zawieszonych i ma zmniejszoną aktywność.

Japończycy przedstawili model teoretyczny, w którym woda związana pozostająca na powierzchni bawełny prowadzi do sieciowania pojedynczych włókien na drodze adhezji kapilarnej.

W najnowszym badaniu, którego wyniki ukazały się w Journal of Physical Chemistry C, akademicy donieśli o bezpośrednich obserwacjach wody związanej na powierzchniach bawełnianych. W ten sposób zapewnili silne dowody na potwierdzenie modelu Kao Corporation.

Ekipa, której skład uzupełnił Ken-ichiro Murata z Uniwersytetu Hokkaido, zastosowała mikroskop sił atomowych oraz spektroskopię w podczerwieni połączoną z mikroskopią sił atomowych (AFM-IR). Dzięki temu można było badać wodę związaną na powierzchniach bawełnianych na poziomie molekularnym.

Obserwacje AFM wskazywały na istnienie na powierzchni lepkiej substancji, która nie jest celulozą, głównym składnikiem bawełny. To stanowiło zaś wskazówkę, że występuje tam woda związana, powodująca adhezję kapilarną.

W dalszych eksperymentach widma AFM-IR naturalnie wysuszonych powierzchni bawełnianych wykazały dwa charakterystyczne piki. Gdy wodę usunięto, piki te całkowicie znikały. Widma z dwoma pikami sugerują, że woda związana przybiera dwa różne stany na granicy faz powietrze-woda i woda-bawełna. Na granicy faz powietrze-woda pod wpływem powietrza i oddziaływań hydrofobowych następuje wzmocnienie wiązań wodorowych między cząsteczkami wody, a na granicy włókien bawełnianych i wody obserwuje się wiązanie z grupami hydroksylowymi, -OH, celulozy.

Eksperymenty pokazały, że woda związana jest obecna na powierzchniach bawełnianych i przyczynia się do pewnych właściwości dynamicznych, takich jak sztywność pośredniczona przez adhezję kapilarną. Sądzono, że środki zmiękczające do tkanin zmniejszają tarcie między włóknami bawełny. Nasze wyniki wskazujące na udział wody związanej w twardnieniu tkanin zapewniają jednak nowy wgląd w działanie tych produktów. To z kolei pozwala nam opracować lepsze czynniki, formuły i systemy - podsumowuje Murata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Filozoficzne podejście do tematu 🙂, ale ten moj KING był na prawde dbany i mało używany przez rok 🙂  więc wina leży po stronie "wet coatów" (nie używam takich produktów, ale ostatnio użyczyłem na test Ultracoat Splash). One zapychaja ręczniki. Pranie w 40 st nie pomoże, Trzeba 90st. 

Mowa oczywiscie o recznikach Twited Pile. Nie wiem jakby bylo z tkaim fluffym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, D@ViD napisał:

Filozoficzne podejście do tematu

NIe filozoficzne, przeczytaj artykuł który wkleiłem, nawet Japońscy naukowcy to kminią od lat 😉

Cytat

Japończycy przedstawili model teoretyczny, w którym woda związana pozostająca na powierzchni bawełny prowadzi do sieciowania pojedynczych włókien na drodze adhezji kapilarnej.

 

Dlatego suszarki to super sprawa - a nie nasze wyczesywanie mikrofibr 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Domel napisał:

NIe filozoficzne, przeczytaj artykuł który wkleiłem, nawet Japońscy naukowcy to kminią od lat 😉

 

Dlatego suszarki to super sprawa - a nie nasze wyczesywanie mikrofibr 😉

Aleś pojechał z tą adhezją kapilarną. Tak czy siak na wiosnę 2021 mam w planach  zakup suszarki. Suszarka zrobi za mnie czarną robotę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Cytat

Obserwacje AFM wskazywały na istnienie na powierzchni lepkiej substancji, która nie jest celulozą, głównym składnikiem bawełny. To stanowiło zaś wskazówkę, że występuje tam woda związana, powodująca adhezję kapilarną.

W dalszych eksperymentach widma AFM-IR naturalnie wysuszonych powierzchni bawełnianych wykazały dwa charakterystyczne piki. Gdy wodę usunięto, piki te całkowicie znikały. Widma z dwoma pikami sugerują, że woda związana przybiera dwa różne stany na granicy faz powietrze-woda i woda-bawełna. Na granicy faz powietrze-woda pod wpływem powietrza i oddziaływań hydrofobowych następuje wzmocnienie wiązań wodorowych między cząsteczkami wody, a na granicy włókien bawełnianych i wody obserwuje się wiązanie z grupami hydroksylowymi, -OH, celulozy.

Eksperymenty pokazały, że woda związana jest obecna na powierzchniach bawełnianych i przyczynia się do pewnych właściwości dynamicznych, takich jak sztywność pośredniczona przez adhezję kapilarną. Sądzono, że środki zmiękczające do tkanin zmniejszają tarcie między włóknami bawełny. Nasze wyniki wskazujące na udział wody związanej w twardnieniu tkanin zapewniają jednak nowy wgląd w działanie tych produktów.

To sie trzyma kupy w sumie. Bo za każdym razem kiedy suszę auto Kingiem lub Princem i nie piorę go a odstawiam do wysuszenia na grzejniku to jest szortski potem i cierpki jak papier ścierny, dopiero porzadne wypranie go zmiękcza ponownie 😄

Confused Rooster Teeth GIF by Achievement Hunter

Sprawdzę patent z 90st na dniach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.