Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

@wierzba cena z kuponami

US $9.75  51%OFF | 600GSM70*55CM Thick Absorbent Twisting Cloth Braid Cloth Large Car Cleaning Car Wash Towel Lint-Free Cleaning Cloth Floor Rag
https://a.aliexpress.com/_BOMRhp

US $6.83  31%OFF | 40*40CM 60*90CM Woven Cloth Car Wash Towel, Microfiber Towel, Car Towel, Absorbent Towel 1200GSM  Car Cleaning Drying Cloth
https://a.aliexpress.com/_B0yFyJ

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KUBA46 jak wejdziesz w alipay i doładujesz konto przez PayU za 190 zł to masz kupon 5/5.01$. płacisz za zakupy a resztę kasy możesz wypłacić na konto za opłatą 2 zł

W zakładce Wallet masz info o promocji. Aktywujesz konto i podświetli ci się opcja zdobycia kuponu.

Screenshot_2021-01-13-00-21-00-220_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@126tomek masz dwie opcje.

1) Ręcznik mikrofibrowy np. Work Stuff Beast Drying Towel, albo popluarne Fluffy, K2 Moli  - tym rodzajem ręcznika zaleca się przykładanie, przyklepywanie

2) Ręcznik ze splotem włókien typu Twisted Pile np. 

- jednostronne - Work Stuff Monster, Firebal Twisted Pile, FX Protec itp

- dwustronne - Work Stuff KING, Prince

Ręcznikami typu Twisted Pile robisz tak, że kładziesz na powierzchnie, łapiesz za krawędź i ściagasz. Po boczne elementach przeciągasz bez nadmiernego docisku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam serdecznie za pomoc. Pytałem ponieważ do tej pory tylko ''przyklepywałem ręcznik do lakieru'' ale gdybym chciał wspomóc osuszanie jakimś qd to moja metoda się nie sprawdza i musi być ręcznik którym w sposób tradycyjny będę wycierał lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć, 
Szukam czegoś budżetowego do osuszania. Korzystał ktoś z Was z tego wafla? 
https://autochemia.pl/product-pol-7994-Recznik-waflowy-do-osuszania-Blue-Lagoon-60x80cm.html
Ceny widzę są różne, 18-27 PLN 

Mam dwa takie, używam głównie do osuszania po rinseless. Robi co ma robic. Trwały, delikatne satynowe obszycie, za te cenę polecam! Ale nie ukrywam ze wole ręczniki z twisted pile mimo ze są droższe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 09:54, Domel napisał:

To sie trzyma kupy w sumie. Bo za każdym razem kiedy suszę auto Kingiem lub Princem i nie piorę go a odstawiam do wysuszenia na grzejniku to jest szortski potem i cierpki jak papier ścierny, dopiero porzadne wypranie go zmiękcza ponownie 😄

 

 

W dniu 11.01.2021 o 09:06, D@ViD napisał:

 Filozoficzne podejście do tematu 🙂, ale ten moj KING był na prawde dbany i mało używany przez rok 🙂  więc wina leży po stronie "wet coatów" (nie używam takich produktów, ale ostatnio użyczyłem na test Ultracoat Splash). One zapychaja ręczniki. Pranie w 40 st nie pomoże, Trzeba 90st. 

Upatrywałbym problemu właśnie w wet coatach. Pozostałości nie są wypłukane a z tego co kiedyś zauważyłem to niskie temp. prania (do 50soptni) pozostałości nie ruszają. To jest jak z brudem - na zimno nie usuniesz.

Problemem też może być twarda woda połączona z chemią.

 

Od kiedy mam zmiękczacz wody to widzę, że ręczniki, fibry po praniu są inne w dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
@wierzba cena z kuponami
US $9.75  51%OFF | 600GSM70*55CM Thick Absorbent Twisting Cloth Braid Cloth Large Car Cleaning Car Wash Towel Lint-Free Cleaning Cloth Floor Rag
https://a.aliexpress.com/_BOMRhp
US $6.83  31%OFF | 40*40CM 60*90CM Woven Cloth Car Wash Towel, Microfiber Towel, Car Towel, Absorbent Towel 1200GSM  Car Cleaning Drying Cloth
https://a.aliexpress.com/_B0yFyJ
Kupiłeś? Zastanawiam się, czy jest na Ali coś godnego uwagi. Jeden mały Silk średnio daje radę przy dużym aucie, ale na Kinga to mnie teraz nie stać...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci fireballa w promocjach można znaleźć za pięć dyszek z przesyłką. Bardzo dobrym ręcznikiem jest. Plus zwykły flufek czy mały silk i Focus kombi jest suchy. Jak bierzesz na fakturę to wychodzicie taniej niż z Ali express 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@arlid Pin Towel to jeden z lepszych ręczników, szukaj w dobrej cenie a nie będziesz zawiedziony. Dobra jakość, spokojnie robisz całe auto nim, ale jest jednostronny i dość lekki, wygodny, szybko schnie po praniu. Takie ultra grubasy, dwustronne to są dobre na grubsze roboty, jak kilka razy suszysz auto. Jednocześnie taki ręcznik dłuuugo schnie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arlid przetestowany, no i mówiąc krótko, pin towel pozamiatał flossy'm. Zamawiając nie wierzyłem trochę w opinie o nim, ale są 100% prawdziwe. Wydaje się cienki, stosunkowo nieduży itd, ale chłonie wodę jak zły, minimalne ilości wody które zostają po nim nie robią zacieków, ładnie dosychają. W dodatku przez to jaki jest lekki to sunie po lakierze aż miło. Flossy natomiast przy pierwszej próbie mnie trochę zawiódł - był wytrzepany, a mimo to zostawiał trochę syfu, więc potrzebuje przed użyciem wyszczotkowania i pewnie najlepiej prania. Znacznie, znacznie cięższy niż pin towel i bardziej "tępo" sunie po lakierze, zostawiając przy tym więcej wody.  Po spotkaniu z pin towelem to jest aż nieprzyjemne. Natomiast wydaje mi się, że jak się go ogarnie, by nie kłaczył, to będzie trochę lepszy niż klasyczny fluffy, ale po prostu potrzebuje tego porządnego wyczesania + pierwszego prania przed używaniem, bo po wyjęciu z opakowania jest aż zbyt "tępy" w użyciu na lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.