Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Strus napisał:

Nie rozumiem pytania. Poleruje się maszyną, nie ręcznikiem

 

Ja zawsze po myciu wycierałem w 3 etapach: pierwszy to zebranie wody, drugi zebranie resztek, a trzeci to polerowanie, czyli wycieranie drobnych resztek i smug jakie zostały, do połysku.
King mi w zasadzie załatwia dwa pierwsze etapu, ale jednak odrobinę wody zostaje po nim.
Ale mniejsza z tym, do polerowania kupiłem sobie ręcznik Monster, powinien wystarczyć.
Mówiąc o polerowaniu być może użyłem niewłaściwego słowa, chodzi o tzw. pucowanie. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to ja po prostu bym wziął jakąś grubsza fiberkę i dotarł resztki wody Tak robię, jak zostają mokre smugi po suszeniu. Ewentualnie jak auto juz wyschnie i zostanie trochę zacieków, to możesz oblecieć je jakimkolwiek QD, poradzi sobie z tym.

Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wash wax and dry Shampoo (czy jakoś tak) od@DETAILiNK - auto suszy się prawie samo, przy samochodzie wielkości Audi A4 ręcznik nie ma praktycznie co robić.

A co do ręczników - trochę za szybko zachłysnąłem się Silkiem. Jest fajny, ale w moim rozmiarze trochę za mały. Jak auto samo trochę przyschnie, to okej, ale suszenie od razu po umyciu przemacza go tak, że można wyżymać wodę... (przynajmniej przy tej porze roku) - następnym razem kupiłbym większy.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MMCzysci napisał:

Hmm, to ja po prostu bym wziął jakąś grubsza fiberkę i dotarł resztki wody emoji6.png Tak robię, jak zostają mokre smugi po suszeniu. Ewentualnie jak auto juz wyschnie i zostanie trochę zacieków, to możesz oblecieć je jakimkolwiek QD, poradzi sobie z tym.

Zamówiłem w tym celu Monstera, jest cieńszy niż King i spokojnie powinien zebrać wszelką wilgoć z lakieru, a potem wypucować ewentualne zacieki. Jeśli jest w połowie tak dobry jak King, to w zasadzie niczego więcej do wycierania nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jak ma się niskie auto to wycierając progi/doły zderzaków duże ręczniki mogą zbierać trochę brudu z ziemi jak się je słabo złoży. Ja się bardzo polubiłem z K2 Moli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osob, ktore podczas osuszania korzystaja z dmuchawy akumulatorowej...
Jak to sie spisuje?
Jak z czasem pracy baterii?
Jakie modele polecacie?@Domel pamietam, ze korzystales z jakiegos boscha. Jak Twoje odczucia?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 21:27, Streat napisał:

@Solo// tez tak kiedys uwazałem, ale jednak lepiej sie robi mneijszymi recznikami finalnie, bo te duze sa po prostu za duze. 

Ja mam dużego Fireballa i 2 chińczyki z Lucullana chyba 40x60. Lubię te małe bardzo.

Nie lubię mieć jednego dużego. Duży jest do dachu, maski, drzwi. Ale doły drzwi, szyby, zderzaki, progi czy tylną klapę kombiaka lecę już tymi małymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, PiterG napisał:

pamietam, ze korzystales z jakiegos boscha. Jak Twoje odczucia?

Bosh ALB18LI. Fajne mobilne urządzenie. Ale planuje już większy model 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy jednym ręcznikiem da się osuszyć samochód?

Mam WORK STUFF Monster - podobny da się tym osuszyć cały samochód (mam hatchbacka powiedzmy). Po osuszeniu dachu, ręcznik już robi się mokry, robię szyby i na masce już zostawia mokre ślady. Co robię nie tak?

Zamówiłem suszarkę do zwierząt, więc to polepszy sprawę, bo na aucie ceramika, ale tak się zastanawiam nad prawidłową techniką osuszania ręcznikiem, bo wzorując się na wiedzy z YT i tutaj, to tak fajnie nie działa :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ustnieje ręcznik który po wchłonięciu pewnej ilości wody nie zostawi małych smużek wody. Tyle że takie smużki odparowują w mgnieniu oka. Jeśli chcecie naprawdę osuszyć ręcznikiem w 100% to najlepiej osuszać po elemencie. Jeśli ręcznik zostawia już lekką ilość wody na lakierze to trzeba wspomóc się malutkim ręcznikiem lub MF o dużej gramaturze i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.