Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, menior napisał:

Ja go mam i dla mnie przy osuszaniu dużego sedana daje radę.

W sumie mam chyba 3 do osuszania K2 King i ten od CarPro mniejszy. Moim zdaniem ten DHydarte czy jakoś tak jest najgorszy chociaż każdy tak zachwala ten koreański splot... Po masce i dachu już nie daje rady gdzie np ręcznik od K2 osuszał mi praktycznie całe auto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,
czy ktoś z użytkowników jest w posiadaniu tego ręcznika: https://allegro.pl/oferta/pro-shine-yellow-waffle-dryer-56x76cm-wafel-8991727306 ?
Byłbym wdzięczny za opinie, dzięki.

Posiadam go i używam do wycierania auta po myciu rinseless. Po wytarciu dużego sedana, ręcznik cały mokry i przy końcu osuszania już troszkę rozmazuje zamiast zbierać. Ogólnie w tej cenią jak na wafla robi dobra robotę jednak ja dokupiłem dla bezpieczeństwa jeszcze 2 wafle ale z satynowym obszyciem.

O ten 8304877897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, michaty napisał:

Witam,

czy ktoś z użytkowników jest w posiadaniu tego ręcznika: https://allegro.pl/oferta/pro-shine-yellow-waffle-dryer-56x76cm-wafel-8991727306 ?

Byłbym wdzięczny za opinie, dzięki.

Ma coś takiego ale od mr cleaner i powiem Ci ze zbiera wodę tak bardzo do sucha jak żaden inny fluffy i twisted pile ale ma małą pojemność i na miękkich lakierach będzie zostawiał mikroryski. Ale jak ktoś ma twardszy lakier i po myciu zbiera większość wody luźnym strumieniem z węża i zostają na do suszenie tylko pojedyncze krople to jest kozak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Work Stuff Prince. Czy na spokojnie osuszy zabezpieczony samochód jak i czasami nie?? Kiedys miałem Gyeon silk dryer w wersji 50x55 i bylo średnio. Prince jest dwustronny i liczę, że to będzie jego przewagą. W wersji 70x90cm jest ok, ale powoli kusi coś nowego. King raczej w ostateczności bo wolałbym coś mniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest odważny, to polecam spróbować Prostaff Chamois "Polymer Maintenance". Tylko przeczytajcie instrukcję, bo to cudo używa się dopiero po zmoczeniu. Szmatka ma rozmiar bodajże 40x40, jest cienka, sztywna 😄 i bez problemu wysuszy się nią dowolnej wielkości pojazd.

Dlaczego dla odważnych? Bo po wyschnięciu jest tak sztywna, że można kogoś nią zabić 😉 Ale mokra robi się bardzo miękka i bardzo chłonna. Wypróbowałem ją na swojej Kijance i nie mam zastrzeżeń. Na dodatek konstrukcja sprawia, że (przynajmniej w teorii) powinna zadziałać jak japońskie gąbki i ewentualne pozostałości syfu zatrzymać w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 godzin temu, nowyyy napisał:

Czy na spokojnie osuszy zabezpieczony samochód jak i czasami nie?? Kiedys miałem Gyeon silk dryer w wersji 50x55 i bylo

Zależy od hydro jakie ci zostaje po myciu. Jeśli dużo wody i masywne krople będzie problem - dwa minimum albo reczniki SG - to Prince bardziej do dosuszania...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowyyy w podobnych pieniądzach co Prince masz Fireball Pin Towel, jest większy ale jednostronny. Po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca. Dużego sedana suszę nim bez problemu. To nie jest też tak, że jak ręcznik jest dwustronny to dwa razy więcej wciągnie wody, niż taki sam jednostronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do docierania po Work Stuff Monster ostatnio natrafiłem na taki wynalazek u majfrendów. Po wstępnej ocenie na żywo wygląda bardzo obiecująco jako alternatywa dla monstera XS

https://pl.aliexpress.com/item/4000309777786.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.44535c0fYFyxYU

https://pl.aliexpress.com/item/4000307488531.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.44535c0fYFyxYU

 

 

IMG_20200606_170605.jpg

IMG_20200606_170529.jpg

IMG_20200606_170609.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

👍

 

Ja mam 2 takie z Lucullana jak jeszcze mieli mniejsze rozmiary z dobrymi cenami. Kupiłem ze 2 lata temu 40x60 za 12zł sztuka. Do dziś robią swoje. Szkoda ze już ich nie ma. Jakieś większe tylko maja i cena tez już chyba ponad 30zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jaki w miarę tani ręcznik jako drugi? Mam fireball pin towel ale po jednym samochodzie jest mokry i potrzebuje drugiego jakbym chciał dwa samochody po sobie umyć dlatego też szukam czegoś co będzie w miarę tanie i dobre. Myślę, że do 40 zł mogę wydać bez bólu serca i kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki w miarę tani ręcznik jako drugi? Mam fireball pin towel ale po jednym samochodzie jest mokry i potrzebuje drugiego jakbym chciał dwa samochody po sobie umyć dlatego też szukam czegoś co będzie w miarę tanie i dobre. Myślę, że do 40 zł mogę wydać bez bólu serca i kieszeni

Dorzuć 12zl i kup jeszcze jednego pin towela albo wstrzymaj się i dozbieraj do WS King którym zrobisz spokojnie 2 auta a przy dobrym hydro nawet i 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko powiem szczerze, że rozglądałem się bardziej za jakimś fluffy od shiny, rrc czy adbl.

Na allegro wszyscy sprzedawcy mają takie same zdjęcia a w opisach te ręczniki mają od 350 do 550g. Teraz pytanie czy to jest to samo czy faktycznie różna gramatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem napisać, ze chce ręcznik za 10 zł to byście polecili dołożyć do takiego jaki ja chcę 😆

 

@smerf91 wolę trochę większe ręczniki - lepiej mi się nimi pracuje na dachu, szybie czy masce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vlodek2532 napisał:

 

@smerf91 wolę trochę większe ręczniki - lepiej mi się nimi pracuje na dachu, szybie czy masce

Ja osobiście mam WS Monster i 2szt. Prince i zazwyczaj jadę Monsterem  (auto kombi)  i jak mam dobre LSP to w zupełności wystarcza mi sam Monster, a jak juz LSP się kończy to pod koniec wskakuje Prince i gotowe. 

A czasem nawet jak nie osuszam na myjni tylko pod garażem to i sam Prince starcza bo większość wody ucieka podczas jazdy 🙂 

Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej dołożyć to 10 czy 20zł i być w 100% zadowolonym z ręcznika niż kupić klasyczne fluffy  i za jakiś czas znowu kupować inny ręcznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.