Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

To ja jeszcze zapytam - czy suszycie ręczniki do osuszania w suszarce ? Mam WS Monstera, wyprałem go w Good Stuff'ie + ocet do płukania, następnie do suszarki na mocniejsze suszenie i tak średnio zadowolony jestem. Mam wrażenie, że jest mało puszysty - nie wiem czym najlepiej go wyczesać bo może to trochę pomorze.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, analyzator napisał:

@agraf ta latają w suszarce po każdym praniu a piorę po każdym użyciu. Nic się nie dzieje. Oczywiście spróbuj wyczesać powinien zrobić się jak nowy

Mam jeszcze klasyczne "Fluffy" niebieskie, ale z nimi sytuacja inna - po praniu i wyszczotkowaniu taką małą szczotką do szorowania dłoni, fibry są bardzo puszyste i przyjemne w dotyku (WS chyba nawet nowy nie był taki pulchny). Ale problem inny mam - po 1. bardzo słabo osuszają, masa smug zostaje na lakierze, po 2. zostawiają momentami dużo włosków - ale to może być spowodowane zbyt agresywnym szczotkowaniem bo jedną na próbę lekko przeleciałem szczotką drucianą do zwierząt i po tym chyba musiałbym ją wypłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2022 o 07:23, analyzator napisał:

@yas bo tak ale cena dwa razy. Flossy zapowiada się na hit. Firmy detailngowe sobie winszuja 4x tle za taki ręcznik.

Kupiłem flossy ojcu o jest dobrze ale mi osobowości ciężko pracuje się takimi pluszakami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 21.05.2022 o 19:09, analyzator napisał(a):

Kupiłem dzisiaj K2 flossy. Powiem wam tyle że ręcznik jest gigant i masa robi swoje. Jest z 4 razy grubszy od pozostałych ręczników z mojej kolekcji. Jutro uzupełnię o wsępną opinię 🙂

I jak, nadal ten recznik polecasz ? warto go brac , jest deliatny dla lakieru i dobzre zbiera wode a tym samym szybko nie traci swoich wlasciwosci (popraniach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, analyzator napisał(a):

@Marcin ostatnio używałem dzisiaj. Wolę twisted ale ten ręcznik w tej cenie wymiata. Jutro idzie do kolejnego praniam jak nowy.

 

Czyli za tak niska cene warto tego k2 🙂 mi to zalezy na tym aby byl delikatny, nawet po praniu, nie rysowal przy wycieraniu, wiadomo nowe auta maja mega ekologiczne lakiery ktore rysują sie od samego patrzenia na nie 🙂  Nie chce tez wydawac fortuny na recznik.,czyli jakis maly kompromis w strone delikatnosci na ktorej mi bardzo zalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin blackhole super, k2 super. Jedno przemyślenie. Ręcznik sam z siebie nie rysuje. Kwestia staranności i techniki. Moim skromnym zdaniem idealne kombo: twisted typu pin towel + zwykły fluffik cienki. Flufikim się podociera + zakryte części karoserii. Ręczniki są lżejsze więc jak się obawiasz że coś niedomyjesz itd uważam że bezpieczniej. Mokry flossy czy blackhole serio swoje waży. Zawsze coś nie tak 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej masz racje i zdaje sobie z tego sprawę. Tylko rok temu kupiłem sobie jakiś "no name" ręcznik w przyzwoitej cenie, jak kupowałem był super puszysty, dosłownie lux, cud i orzeszki, ale po dwóch, trzech praniach zrobił się mega szorstki, końcówki pozbijane, twarde, nawet rozczesywanie nie dało efektu. Biorąc go teraz do ręki aż strach o lakier. Prałem normalnie, jak inne mikrofibry, tylko widać jego jakość była do  "4 liter". (fajny był jak leżał na półce w sklepie)

Kupując w tym roku nowy chciałbym powyższego uniknąć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.