Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

@MMCzysci mam Silka od dwóch lat, piorę z innymi fibrami (płyn do prania MF lub taniej - Biały Jeleń Wełna + ocet). poprostu uważaj przy znaczkach i miejscach gdzie możesz zahaczyć. 
Będzie Ci dobrze służył  👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też myślę, że dokonałem dobrego wyboru, urzekł mnie ceną i dobrym wynikiem w teście@rygryss

Ręcznie w szarym mydle też będzie okej?


Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MMCzysci napisał:

Dzięki, też myślę, że dokonałem dobrego wyboru, urzekł mnie ceną i dobrym wynikiem w teście@rygryss

Ręcznie w szarym mydle też będzie okej?


Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Ja mojego mam już 15 miesięcy też spisuje się nadal BDB. Polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smerf91 napisał:

Dokładnie jest to ten sam ręcznik, ten sam równeiż mozna zakupic w sklepie proelite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem długo na ten dzień Pug 407 i C8mka osuszone, Gyeon zwilgotniał, ale daleko było mu do przesiąknięcia - trzeba zaznaczyć, że z racji pory roku było dosyć zimno i wilgotno, więc nie miał łatwego zadania, ale dał radę. Bardzo fajny ręcznik. Wziąłem mniejszą wersję i jest taka w sam raz - wygodnie się jej używa.

 

Pytanko - co ile prać ręcznik, co suszenie?1b0f22ef99b9d912e01f8a52a1a9483b.jpg&key=811b3eff97ef8a217383b706c024448c9aba8d731325fe7694a8f2c8557a619c99fd48d9f28ad3e2088916ac55842543.jpg&key=b86049b74dcbeed31000ffad0f21a1705094b714c37637993c67fd8e167b3f0f4c0cc62bfb75f1051ebdde26253ac484.jpg&key=ec76d2db64ee3c8b955ac0c7f43185785d2d4a74a0e8ce4c4a4719e642a6524d04a8f56011fa5c76ba203ea5589c32da.jpg&key=c699851c67dba614911f66d7a7bb4ff42c00c1c007d75bdde29bee9096d0d0d4

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w pracy bo pracuje na myjni wycieram irchą Vileda dobrze suszy, nie zostawia smug ale nie wiem jak z rysowaniem karoserii , słyszałem ze ręcznik gruby lepiej zbiera i nie zostawia smug oraz rysek. 

Zakupiłem Fluffy zobaczymy jak się spisze, porównam go z irchą 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maajkeelo napisał:

Ja w pracy bo pracuje na myjni wycieram irchą Vileda dobrze suszy, nie zostawia smug ale nie wiem jak z rysowaniem karoserii , słyszałem ze ręcznik gruby lepiej zbiera i nie zostawia smug oraz rysek. 

Zakupiłem Fluffy zobaczymy jak się spisze, porównam go z irchą 😄

Tu nie ma co porównywać. Ircha jest "zabytkiem" dziedziny mycia samochodów. Mamy teraz na rynku tyle ręczników i sposobów(big boi itp), że ircha stała się totalnie zbędna. Dodatkowo jest ona bardzo niebezpieczna dla lakieru i wymaga dużo większej uwagi niż przy suszeniu np. fluffym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
50 minut temu, presik napisał:

Panowie, wychodzi na to że WS King to numer jeden ale cena troche zabija, jak ma się do Liquid Elements Silverback?

Poczekaj na Black Friday 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pierwszy raz użyłem ręcznik Fireballa Pin Towel. Osuszyłem Insignie z prawie całkowitej tafli i do tego bardzo szybko. Bez mazów. Na koniec ręcznik był bardzo przemoczony, ale dalej działał

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bare Shine napisał:

2. po co prac recznik ktorym suszysz czysty samochod po kazdym uzyciu?

Jak dla mnie głupota. Zbierasz czystą wodę, ręcznik suszysz i dziękuję. Wiadomo, że co któreś suszenie przeprać ale bez przesady że za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym ze sklepów dostępnych na forum chciałem zamówić Gyeon Silk Dryer ,ale dostałem odpowiedź że na chwilę obecną mają braki w magazynie,

Zaproponowali mi Cyt"jako alternatywę proponuje ręcznik CarPro, jest to taki sam ręcznik tylko o 10cm większy (struktura, jakość identyczna)"

13 zł tańszy od Slika a jestem mega zadowolony,po przesiadce z FLUFFY DRYER,jest to przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dziś pierwszy raz użyłem tak często tu polecany ręcznik King. Szczerze mówiąc nie bardzo wierzyłem (szczególnie po wyjęciu z torby) że toto da radę osuszyć cały samochód. Wciąż mi trudno w to uwierzyć, ale faktycznie, ten ręcznik świetnie zebrał całą wodę (zostawiłem samochód gdzieś tak na 10 minut po płukaniu, żeby ociekł) niemal bezpośrednio po myciu. Znakomita rzecz.
Tutaj małe pytanie: czym najlepiej wypolerować po osuszeniu karoserię? Pomyślałem że kupię podobny produkt tej samej marki, czyli Monster, jeśli zbiera podobnie wodę, to mi zbierze resztki po Kingu i wypoleruje do 100% suchości. To dobry pomysł? Czy może jednak coś innego jest lepsze do finalnej polerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Solo// napisał:

Tutaj małe pytanie: czym najlepiej wypolerować po osuszeniu karoserię?

Nie rozumiem pytania. Poleruje się maszyną, nie ręcznikiem

 

4 godziny temu, Solo// napisał:

Monster, jeśli zbiera podobnie wodę, to mi zbierze resztki po Kingu

Po Kingu nic nie powinno już być do zebrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.