Skocz do zawarto┼Ťci

Rekomendowane odpowiedzi

@Eidos71┬áczekam az niebawem bedzie dostepna nowa wesja ta plus o jeszcze wiekszej trwalosci i przyjemnosci nakladania(tylko cena podejrzanie niska).Tez bylem zaskoczyny bo w opisie water blocka tylko zazwyczaj carnauba i polimery ale┬á@ghost┬á to chodzaca encyklopedia i zaden szczegol mu nie umknie ­čśü

• Haha 1

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
Zaskoczy┼ée┼Ť mnie... A┼╝ zacz─ů┼éem szuka─ç opis├│w sk┼éadu i wsz─Ödzie tylko "carnauba i polimery"...┬á

Najlepsze to to ze polimery to po prostu cz─ůsteczki czegos/jakiego┼Ť zwi─ůzku lub pierwiastka.
To tak jakby handlowiec zapyta┼é ÔÇ×szefie a co teraz wzi─ů┼ée┼Ť dla nas w leasingÔÇŁ? ÔÇ×Samochody, wzialem samochodyÔÇŁ

Wys┼éane z iPhone za pomoc─ů Tapatalk

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Kto┼Ť pyta┼é o tenzi quartz - nic specjalnego je┼Ťli chodzi o look czy trwa┼éo┼Ť─ç czy aplikacj─Ö.

Fukupika za to spoko całkiem ładne szkiełko i leży długo a aplikacja - chyba się nie da zepsuć.

Ma kto┼Ť por├│wnanie do water golda? S─ůsiad ma na po┼╝yczenie, ja mam fukupik─Ö i adbl qw a topkowa─ç chc─Ö fusso coat. Kt├│ry lepszy na g├│r─Ö?

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Mam pytanie - po┼éo┼╝y┼éem w┼éa┼Ťnie colli 476 na zim─Ö. Zastanawiam si─Ö, czy wspiera─ç do QD1 albo SWW ADBL. Nie wiem, czy te ┼Ťrodki nie wejd─ů z colli w jak─ů┼Ť reakcj─Ö i go nie os┼éabi─ů? Mo┼╝e po prostu tylko my─ç delikatnym szamponem i nic na niego nie k┼éa┼Ť─ç? Chcia┼ébym, ┼╝eby w dobrej kondycji przetrwa┼é zim─Ö i zabezpiecza┼é lakier ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Nie masz się co bać. Możesz spokojnie oba ładować

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Syrio napisał:

Mam pytanie - po┼éo┼╝y┼éem w┼éa┼Ťnie colli 476 ´╗┐na zim─Ö. Zastanawiam si─Ö, czy wspiera─ç do QD1 albo SWW ADBL. Nie wiem, czy te ┼Ťrodki nie wejd─ů z colli w jak─ů┼Ť reakcj─Ö i go nie os┼éabi─ů? Mo┼╝e po prostu tylko my─ç delikatnym szamponem i nic na niego nie k┼éa┼Ť─ç? Chcia┼ébym, ┼╝eby w dobrej kondycji przetrwa┼é zim─Ö i zabezpiecza┼é lakier ­čÖé

tak wspieraj - mo┼╝ecie mnie hejtowa─ç, testowa┼éem wiele wariant├│w - colli jest do┼Ť─ç przeci─Ötny je┼Ťli chodzi o trwa┼éo┼Ť─ç ­čÖé

Wi─Öc wspiera─ç go mo┼╝esz jak najbardziej ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ja dzi┼Ť przetestowa┼éem nowy zakup - Funky Witch Botox.

Na ja┼éowym lakierze totalnie bezobs┼éugowy- jedn─ů fibr─ů mo┼╝na zrobi─ç ca┼ée autko. Brak "maz├│w" itp. Ciekawe jak z trwa┼éo┼Ťci─ů i zrzutem wody.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dzi─Öki.

Do tej pory nak┼éada┼éem go 3 razy u siebie, ale na letnie miesi─ůce. Siedzia┼é 4 miesi─ůce ca┼ékiem ok.

Mia┼éem po┼éo┼╝y─ç Fusso, ale wysz┼éo tak, ┼╝e mia┼éem kiepskie ┼Ťwiat┼éo a przy Fusso musze na czarnym dobrze wypracowa─ç i wesz┼éo colli.

I w┼éa┼Ťnie tu by┼éa zagwozdka, czy polimery go nie os┼éabi─ů ­čÖé

5 minut temu, Domel napisał:

┬ácolli jest do┼Ť─ç przeci─Ötny je┼Ťli chodzi o trwa┼éo┼Ť─ç ­čÖé

O, to mnie zaskoczy┼ée┼Ť, ocenia┼éem go podobnie jak FK 1000 - 3 do 5 miesi─Öcy trwa┼éo┼Ťci w zale┼╝no┼Ťci od pory roku i kilometr├│w ­čÖé

Nie jest to Fusso, które siedziało 6 miesięcy prawie - ale też nie jest źle i banalna aplikacja.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Syrio spokojnie :-) 4 miechy Ci posiedzi. A jak będziesz go wspomagał SSW, to do wiosny spokojnie wytrzyma. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dzi─Öki. W┼éa┼Ťnie o to mi chodzi┼éo, czy QD albo SSW nie os┼éabi─ů przypadkiem samego colli. Nie mam poj─Öcia o chemii i nie wiem, jakie tam reakcje mog─ů zachodzi─ç ­čÖé

• Okay 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Hmm

No to trochę klops i zagwozdka, bo to jest na zupełnie odmienna opinia niż zdanie @Domel @Strusi @paperson.

Teraz to mam "mindfuck".

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

W tamtym roku po┼éo┼╝y┼éem na zim─Ö w┼éasnie Colli. ┼üadne kropelki, hydro, by┼éo tak przez 4-5 tygodni. Potem ju┼╝ tylko co raz gorzej, dolne partie taflowa┼éy. U┼╝ycie QD1 wskrzesi┼éo mi na nowo pi─Ökne krople, jakbym ┼Ťwie┼╝o po┼éo┼╝y┼é wosk.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
53 minuty temu, Syrio napisał:

Teraz to mam "mindfuck".

Olej te rozkminy ! Baw si─Ö ! Smalcuj ! Testuj ! Psikaj ile fabryka da┼éa dla samego relaksu i zabawy ­čśä

• Super 1
  • Okay 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Tak sie sklada ze bralem chyba udzial i w tamtej dyskusji tam ­čśé i z calym szacunkiem do uczestnikow tej dyskusji tam ale moi koledzy z forum to nieco inny poziom wiedzy i doswiadczenia w tych kwestiach┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Nikt nic o przebiegu nie wspomina┼é... A pomijaj─ůc przebieg to u mnie fusso b─Ödzie kr├│cej siedzie─ç ni┼╝ DG 101 u mojej szwagierki┬á:-D┬áJa QD u┼╝ywam dopiero jak wosk s┼éabnie. Nigdy nie psika┼éem po 1 myciu bo niby po co? U mnie qd1 te┼╝ ┼Ťwietnie "wskrzesi┼é" stary wosk.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Qd/Qw-ksy i ich wplyw,efekt na twarde woski to temat rzeka i zalezny od tysiaca wspolczynnikow i osobistych gustow.Najlepiej sobie pokombinowac i wlasne wnioski i upodobania z tego wyciagnac 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
13 minut temu, menior napisał:

Qd/Qw-ksy i ich wplyw,efekt na twarde woski to temat rzeka i zalezny od tysiaca wspolczynnikow i osobistych gustow.Najlepiej sobie pokombinowac i wlasne wnioski i upodobania z tego wyciagnac 

Racja, ale ja mam inny problem. W niskiej temperaturze czyli np. poni┼╝ej 10st. zostaj─ů mi smugi, kt├│rych nie dostrzeg─Ö w ┼Ťwietle sztucznym, podczas pracy w gara┼╝u - lakier czarna per┼éa. Po wyje┼║dzie na zewn─ůtrz, z regu┼éy na drugi dzie┼ä musz─Ö dociera─ç i wtedy smugi schodz─ů. U┼╝ywam fibry Meguiars lub Cobry, a QD Morning Dew i TunningKinz, wi─Öc z nich zrezygnowa┼éem.
Pytanie czy ECH2O, Duragloss 921, ADBL, GoodStuff s─ů typowo bezproblemowymi QD jak np.Rapid Detailer od Autoglym? Mia┼éem kiedy┼Ť i dobrze wspominam, ale chcia┼ébym co┼Ť innego.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@kedar┬á nigdy takich problemow nie mialem w zadnych warunkach i z zadnym QD-ekiem a troche ich przerobilem,moze nad technika nakladania musisz popracowac ­čśÉ┬áosobiscie na czarnym wzialbym cos carnauba np.Quick wax od Megsa,nakladanie go to bajka┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 godziny temu, kedar napisał:

ECH2O

Wczoraj od tak powróciłem sobie do klasyka i rozrobiłem Ech2o w zalecanej proporcji jako QD czyli 1:15.
Temperatura co┼Ť ko┼éo 10 stopni. ┼╗adnych problem├│w.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 godziny temu, menior napisał:

osobiscie na czarnym wzialbym cos carnauba np.Quick wax od Megsa,nakladanie go to bajka

hehe, w┼éa┼Ťnie ostatnio kupi┼éem do przetestowania, ale to wosk, a nie QD. A mo┼╝na go u┼╝ywa─ç tak┼╝e do osuszania?

26 minut temu, Grzechu23 napisał:

Wczoraj od tak powróciłem sobie do klasyka i rozrobiłem Ech2o w zalecanej proporcji jako QD czyli 1:15.
Temperatura co┼Ť ko┼éo 10 stopni. ┼╗adnych problem├│w.

Dzi─Öki, chyba kupi─Ö 50ml na testy.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@kedar┬áa wlasnie powiedzialbym ze to zdecydowanie QD ­čśë i to jeden z moich ulubionych,granica miedzy QD a QW sie bardzo zatarla i kazdy produkt trzeba indywidualnie rozpatrywac,choc w nazwie QW to bajecznie sie go naklada(mam na mysli ten w bordowej butli) fajnie podbija,ale nietrwaly wiec do samodzielnej ochrony raczej slaby.Jesli to nie QD to co powiedziec o znanym MD w nazwie QD a wiele bardziej wosk przypomina.Megsa mozna i na mokro klasc ale nie probowalem,eco2 to juz troche inna bajka QD z tych lekko czyszczacych,raczej wiele nie podbija(co tez jest zaleta) stosuje jako lubryfikant glinki┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
7 godzin temu, kedar napisał:

Racja, ale ja mam inny problem. W niskiej temperaturze czyli np. poni┼╝ej 10st. zostaj─ů mi smugi, kt├│rych nie dostrzeg─Ö w ┼Ťwietle sztucznym, podczas pracy w gara┼╝u - lakier czarna per┼éa. Po wyje┼║dzie na zewn─ůtrz, z regu┼éy na drugi dzie┼ä musz─Ö dociera─ç i wtedy smugi schodz─ů. U┼╝ywam fibry Meguiars lub Cobry, a QD Morning Dew i TunningKinz, wi─Öc z nich zrezygnowa┼éem.
Pytanie czy ECH2O, Duragloss 921, ADBL, GoodStuff s─ů typowo bezproblemowymi QD jak np.Rapid Detailer od Autoglym? Mia┼éem kiedy┼Ť i dobrze wspominam, ale chcia┼ébym co┼Ť innego.

Spr├│buj Quick Magic. Bardzo fajny "lekki" qdek.

• Okay 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@menior zatem po weekendzie spr├│buj─Ö QW od Meguiars'a, ewentualnie wtedy kupi─Ö albo Ech2o lub QuickMagic.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@kedar tu dawalem bez zadnego przygotowania,tylko po myciu 

20180402_175309.jpg

20180402_175432.jpg

• Super 1
  • Okay 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

Obsługa graficzna

Magda Stępień

├Ś

Powiadomienie o plikach cookie

Umie┼Ťcili┼Ťmy na Twoim urz─ůdzeniu pliki cookie, aby pom├│c Ci usprawni─ç przegl─ůdanie strony. Mo┼╝esz dostosowa─ç ustawienia plik├│w cookie, w przeciwnym wypadku zak┼éadamy, ┼╝e wyra┼╝asz na to zgod─Ö.