Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

To ja również się wypowiem o Luxury Glossie. Poza zapachem i butelką nic fajnego w tym produkcie nie widzę. Szybko mi zjeżdżał, nie dawał jakiegoś konkret looku, potrafił przysmużyć. Ostatnio znowu katuję mix BSD z ECH2O. I przy okazji dostałem małą porcję Bead Makera. Na drugi dzień lakier dostaje mega śliskości po nim, chyba się skuszę na butlę. Tylko cena strasznie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Godzinę temu, zeea napisał(a):

Do kompletu można dorzucić AutoGraph Sapphire - też dobry zawodnik. 

 

Siedzi u mnie od soboty - look auta w zasadzie się nie zmienił, fajne hydro. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2024 o 10:03, menior napisał(a):

1.PolishAngel Presto Detail

Inna liga quick waxa. Specjalnie napisałem "wax", bo te pływające kawałki wosku robią klimat 😄 Trzymam na specjalne okazje jak najlepszą whisky

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy PolishAngel Presto Detail to nie identyczny produkt jak Wolfgang Fuzion Spray Wax?

oraz 

Co doraźnie polecacie używać po myciu na wosk Pete’s 53: Poorboy’s World Quick Detailer Plus, Sonus Carnauba Spritz, Zymol Spray Detailer lub Glaze, CarPro Elixir, Ultracoat Ceramic Q-Detailer, Angelwax QED, Duragloss 951 Aquawax, Prostaff CC Water Gold Premier QD, Fireball Pirouette, Sonax ProfiLine Polymer Net, AutoGraph Sapphire ?

Trudno wybrać jeden produkt z takiej dużej ilości nie mając doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Detacar napisał(a):

Czy PolishAngel Presto Detail to nie identyczny produkt jak Wolfgang Fuzion Spray Wax?

Nie, bo pierwszy to qd, a drugi - to płynny wosk. Moje subiektywne odczucia są takie, że Wolfgang stanowi zauważalnie trwalsze zabezpieczenie i daje nieco inny efekt (bardziej szklisty połysk), niż PA (który tą szklistość ma mniejszą, a połysk bardziej "carnaubowski", tzn. pozbawiony syntetycznej "ostrości" - taki bardziej "tłustawy"). Presto przytłumia trochę tą delikatną szklistość wosku w paście Wolfganga, jednak na Pete's 53 ten efekt będzie niezauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma ta mieszanka Sonax BSD z ECH2O do np. Poorboy’s World Quick Detailer Plus,  Zymol FG lub CarPro Elixir, czy ktoś miał możliwość porównania?

Czy na wosk Pete’s 53 jest sens stosować coś z SiO2 czy zdecydowanie trzymać się QD z Carnaubą?

Zależy mi na szklistości. Choć tzw. wet look to chyba to samo co ta szklistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Detacar wet look i szkiełko to dwa zupełne pojęcia. Szkiełko jest pożądane przy np. srebrnym lub ogólnie pasuje do metalicznych lakierów, natomiast wet look zrobi robotę na lakierach uni, zwłaszcza czerwonym. Na wosk oparty na carnaubie tylko qd z carnaubą - sio2 daje raczej szklistość (ja to nazywam zimnym wyglądem), a naturalne woski jak carnauba czy montana dają głębię i wet look (ciepły wygląd)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Detacar może pierw napisz jaki masz kolor auta, a najlepiej wrzuć zdjęcie. A poza tym jak już masz wosk oparty na carnaubie, to qd też wypadałoby mieć pod to dopasowane. Za dużo myślisz chłopie. Kup Sonusa albo innego staroszkolniaka jak Poorboysy i będziesz pan zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Detacar Najlepiej zrób tak jak większość na forum, czyli kup plus minus 10 qd. Ta choroba tak się objawia :-) Potem będziesz radził innym, którzy będą na twoim obecnym miejscu.  A tak na poważnie...przecież taki qd to wydatek 50-100 zł. Potestuj i zobacz co ci leży.  Jest giełda, są testery od wielu firm,  masz mnóstwo recencji na forum. To naprawdę nie jest problem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Detacar na szara perle masz z mojego doświadczenia sporą dowolność. Duże przyciemnienie trochę zamuli efekt perły ale dobry wosk w tym klimacie zrobi specyficzny look, glebie. Znowu dobre szkiełko wyciągnie ziarno jeszcze bardziej i zmaksuje odbicie. W skrócie. 

Wszystko to przy założeniu że lakier ma odpowiedni stan bo jak masz coś nie do końca to z całą prędkością biegniesz bo glaze i wosk.

Na mojej szarej perle, do tej pory, robotę lepsza niż powłoki zrobiło kombo zymol hdc i Swiss wax utopia. Czyli wyważony look nie rezygnujący z połysku. Masz w w&w 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.