Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

i jak słyszę, jak ktoś pitoli, że to awaryjne i w ogóle, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Skrzynia chodzi bez zarzutu, chociaż olej pasowałoby w niej wymienić już dawno, jednak w związku z tym, że moja matula planuje zakup nowego samochodu i pozostawienie tego mnie, nie nagabuję (sam sobie zrobię). Jedynie lekko poszarpuje przy redukcji z 3 na 2 i z 2 na 1, ale bez tragedii.

 

1. jaki przebieg?

2. no jednak poszarpuje przy redukcji na 3/2/1, co jest chyba pierwszym objawem kończenia się skrzyni?

3. no tak, olej nie zmieniany więc jak teraz go wymienisz to otworzysz puszke pandory, powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak słyszę, jak ktoś pitoli, że to awaryjne i w ogóle, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Skrzynia chodzi bez zarzutu, chociaż olej pasowałoby w niej wymienić już dawno, jednak w związku z tym, że moja matula planuje zakup nowego samochodu i pozostawienie tego mnie, nie nagabuję (sam sobie zrobię). Jedynie lekko poszarpuje przy redukcji z 3 na 2 i z 2 na 1, ale bez tragedii.

 

1. jaki przebieg?

2. no jednak poszarpuje przy redukcji na 3/2/1, co jest chyba pierwszym objawem kończenia się skrzyni?

3. no tak, olej nie zmieniany więc jak teraz go wymienisz to otworzysz puszke pandory, powodzenia ;)

Ad. 1. 142 tysiące.

Ad. 2. Nie sądzę. ;)

Ad. 3. Wolę otworzyć puszkę Pandory, niż gdyby miała kiedyś otworzyć się sama niespodziewanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fordy odpadają. Nie zauważyłem że nawet Galaxy nie ma przesuwanych tylnych drzwi :shock: W moim przypadku kluczowe. Czyli niestety nie ma z czego wybierać. Zostaje Sharan/Alhambra ze wskazaniem cenowym na Seata. Ta marka dużo odbiega jakością od VW czy to jest dokładnie to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał S-Maxa...to bardzo udane auta. w środku ogrom miejsca, a prowadzi się jak zwykłe auto klasy B, dobre prowadzenie, nienaganny wygląd zewnętrzny i bardzo ładnie zrobiony w środku. drzwi przesuwne to "minus" ale chyba można z tym żyć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
680699 Secundo - zbyt "dostawczy" w środku

 

peugeot_traveller_galerie-10-2.102128.43.jpg?autocrop=1

 

peugeot_traveller_layout6-8.102126.19.jpg?autocrop=1

 

peugeot_traveller_layout1-3.102127.43.jpg?autocrop=1

 

Nie wiem do końca do masz na myśli, ale jeżeli chodzi o komfort przewozu osób i bagażu to chyba nie do pobicia w tym segmencie cenowym...

Co do francuskości to nie będę się wypowiadał, ale rozumiem, że jeździłeś jakimś od nowości i były problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez przesuwnych drzwi się nie obejdę. Auto jest na bardzo specyficzne wymagania, zupełnie inne niż dla pełnosprawnych ludzi.

Caddy jest obecnie, ma za małe DMC przyczepy.

Nie wiedziałem że ten Peugeot jest taki ładny w środku. Mea culpa, same jakieś lipne wersje trafiałem. Niezmienia to faktu że jest francuski - odpada.

Diesla od PSA się nie boje bo miałem z nim styczność i jest ok. Zwłaszcza że gwarantem jest Ford a nie specjalista od seksu oralnego. Miałem dwa samochody francuskie od nowości (Xsara i Clio) i akurat do silników najmniej można było się doczepić (z wyjątkiem dwukrotnie wymienianej uszczelki pod głowicą w Citroenowskim 1.4 do przebiegu 110000km). Wiem że są ludzie zadowoleni z motoryzacji kraju nad Loarą ale ja, na podstawie własnych doświadczeń, do nich nie należę i to już się nie zmieni (póki jest wybór).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.