Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak do miasta to zdecydowanie nie wykluczałbym CVT. Na trase to się nie nadaje ale do miasta ciężko o lepsza skrzynię. Wiem że można dokładać bez końca ale jeśli miałbym kupić auto do miasta z automatem to bym się szarpnął na wyprzedaż rocznika w Yarisie hybrydowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

693764 No a później masz Fiat Tipo, Citroen elysee (czy jak to sie pisze).

 

Przed C-Elysse jest od niedawna nowa C3ka i to może być jakaś propozycja :mrgreen:

 

Design ma dosyć kontrowersyjny, tak jak by DS3ke z Cactusem pomieszać, ale coś w sobie ma.

Z tego co pamiętam to do 60 tysięcy można mieć już sporo z wyposażeniem i najmocniejszą 110 konną benzynę z automatem.

Tam jest skrzynia ETA6 japońskiej produkcji która w grupie PSA jest już jakiś czas i raczej cieszy się dobrą opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Franek[/ref], 500 super , ale nie dla nas , na chwilę obecną model rodziny 2+1 z wizją na 2+2 więc 500 za małe nawet biorąc pod uwagę że ja nie będę nawet pasażerem .

 

Myślałem o Fabii z DSG

 

Dacia , hmmm .. Nie dziękuje ;)

 

Chyba po prostu zwiększę budżet na coś używanego a na salonówkę przyjdzie czas przy zmianie mojego auta

Nie wierzę, że to piszę, ale kupiłbym Fabię. Do 60 będzie w miarę wyposażona 1.2 110 KM z DSG. Za DSG według katalogu masz 5 koła dopłaty, ale trzeba wziąć pod uwagę, że tam sypią rabatami jak wściekli - jak jeżdżę do ASO VW i Skody i oglądam auta czekając na wydanie mojego, to gdy podchodzi do mnie sprzedawca i rozmawiamy, na niemal dzień dobry, sam z siebie, proponuje na Fabię 4 koła rabatu. :D Teraz jeszcze taki czas, że w ogóle można pochytać taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A dla osoby bez działalności co byście polecili? Czy abonament, który wprowadził najpierw Hyundai a potem Fiat ma sens? :) Co prawda nie spieszy mi się z wymianą auta ale kto wie... :)

 

A może jednak ktoś ma doświadczenia w tym temacie? Też mnie właśnie ciekawi jak wygląda sytuacja dla osoby prywatnej? Istnieje jakiś opłacalny wynajem długoterminowy dla zwykłego Janusza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko jest odpisać konstruktywnie który leasing konsumencki jest bardziej opłacalny bo to zależy od indywidualnych preferencji/możliwości. To mniej wiecej tak jakbyś się pytał gdzie najlepiej/najtaniej ubezpieczyć samochód albo wziąć pożyczkę w banku - każdy przypadek jest inny - rozpatrywany indywidualnie.

 

Najlepiej pojeździć po salonach (większość ma teraz opcję finansowania w formie leasingu konsumenckiego (rożnie nazywanego w zależnosci o marki)) popatrzeć co Ciebie interesuje i poprosić o indywidualne kalkulacje plus później usiąć w domu przy Excelu i to poprzeliczać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na kupno nowego auta dla żony , a jako że mam możliwość wzięcia na leasing , którego nigdy nie miałem , podpowiedzcie na co zwrócić uwagę ?

 

Oczywiście leasing na firmę .

 

Brać u danego dealera czy szukać zewnętrznych firm ?

 

Coś polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kupiłem nowe auto. Szukałem długo auta i oferty ( w moim wypadku kredyt na firmę). Po długich analizach zdecydowałem się na ofertę brokera. Auto wg. Zamówienia nowe, z kompletem dokumentów, gwarancją itd. przyjechało na lawecie do domu. Oferta brokera 10% niższa niż promocyjna wyprzedazowa w salonie. Napisz jeśli jesteś zainteresowany namiarami na brokera. Mają w ofercie sporo marek. Na placu około 20-30 aut od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na kupno nowego auta dla żony , a jako że mam możliwość wzięcia na leasing , którego nigdy nie miałem , podpowiedzcie na co zwrócić uwagę ?

 

Oczywiście leasing na firmę .

 

Brać u danego dealera czy szukać zewnętrznych firm ?

 

Coś polecicie ?

Wysyłaj jak najwiecej zapytań do różnych banków. Często tez jakiś salon ma umowę z jakimś bankiem i dają najlepsza ofertę. Zwracaj tez uwagę na dodatkowe koszta w cenniku, w sensie Np wskazanie użytkownika auta dla policji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać opcje dodatkową - opłata serwisowa. Za 50 zl (zależne od leasingu) miesięcznie przez okres trwania leasingu masz opłacone koszty wszystkich przegladow, awarii i nawet wymiany piór wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać opcje dodatkową - opłata serwisowa. Za 50 zl (zależne od leasingu) miesięcznie przez okres trwania leasingu masz opłacone koszty wszystkich przegladow, awarii i nawet wymiany piór wycieraczek.

Nie chce mi się wierzyc ze gdzieś kosztuje to 50zl, w lexie jak się dowiadywałem to 250zl miesięcznie.... a i tak były wyłączenia na opony klocki i coś jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zależy do czego. Jeśli przewaga miasta i bez ciągania przyczep - brałbym zdecydowanie TSI. Od miesiąca użytkuje samochód z 184 TDI z DSG i jechałem takim samym autem z TSI 220 koni z DSG. Gdyby nie to że ciągam ciężką przyczepę - brałbym TSI bez chwili zastanowienia (o ile spalanie nie jest najważniejsze). Ciszej, bardziej gładko i szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego. Jeśli przewaga miasta i bez ciągania przyczep - brałbym zdecydowanie TSI. Od miesiąca użytkuje samochód z 184 TDI z DSG i jechałem takim samym autem z TSI 220 koni z DSG. Gdyby nie to że ciągam ciężką przyczepę - brałbym TSI bez chwili zastanowienia (o ile spalanie nie jest najważniejsze). Ciszej, bardziej gładko i szybciej.

 

Do przyczep auto już jest. Pathfinder ;)

 

Ten stricte dla kobiety = dojazdy do pracy, czasem trasa...

Dzięki za jakikolwiek pogląd, bo oprócz RAV4 nic nie było brane pod uwagę, a o VW nawet nie myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.