Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

Masz może jakąś ostateczną oferte gdzieś w PDF? Będę wdzięczny ;)

Poszło PW :)

 

Dodane po 8 minutach 13 sekundach:

nIc nie przebija teraz ofert APL, w przypadku gdy auto masz na 3 lata i potem nowe,.

To prawda. Jak brałem a3, to byłem też w BMW i przy podobnym leasingu cena była ponad dychę wyższa pomimo rabatu na cenę auta.

Zresztą drożej od Audi wyszedłby mnie nawet zakup focus lub astry :shock: (byłem i pytałem).

Różnica bierze się chyba z tego, że w audi przyjmują wysoką wartość końcową :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie jeszcze rabatów w markach premium, polecam wydrukować sobie konfig i iść do Audi, BMW i Mercedes i powiedzieć, że chce się 20% rabatu :D odejdzie się z kwitkiem.

 

oczywiście pomijam kwestie wyprzedaży roczników, tego, że wcześniej wziąłeś w tym salonie 5 nowych aut, masz kolegę co zarządza flotą 100 aut i akurat kupili je w tym salonie co chcemy kupić nasze nowe cudo.

 

znam przypadek, ze auto za 220 000 zł brutto, poszło za 160 000 zł brutto, ale wczesniej zostało zarejestrowane na pół roku na dilera a potem sprzedane bez przebiegu jako nówka, ale to już trzeba mieć wtykę w salonie żeby zrobić sobie konfig a potem poczekać pół roku na auto:)

 

znajomy ostatnio zamawiał Macana 2.0 Turbo, swoją drogą to się zaczyna lekko ponad 200 000 zł dzięki niskiej akcyzie :D obdzwonione, obmeilowane wszystkie salony prosiaków, na Połczyńskiej był osobiście, w Sopocie też, max rabat 3,5% na auto do produkcji, podziękował, poszedł do brokera, dostał 11%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że brałem w leasing akurat niedawno samochód dorzucę ciekawostkę. Mowa o mercedesie z wszystkimi opcjami dodatkowymi - przy rabacie na poziomie 10% (znajomy w salonie) marża jaka została dla dealera to 1,15% :) Być może w przypadku innych modeli oraz konfiguracji marżę są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na leasing to jednak trzeba mieć kasę :D

 

693525 Tu płacisz 10% netto na stracie, 1 % netto meisiecznie i po 3 latach oddajesz auto.

Czyli auto warte 200 tys zł brutto wychodzi ok 160 tys netto. 10% wpłaty + 36 rat to jest jakieś 75 tyś po tych 3 latach i auto oddajesz. Rozumiem, że po prostu oddajesz?! Czyli jakby nie patrzeć 75k zł w du*e. To ja już wolę te 3 lata "przyoszczędzić", kupić auto z koncernu vag z tym samym silnikiem premium, na tej samej płycie podłogowej premium, z ciut gorszymi plastikami w środku i pojeździć nim 5-7 lat i je sprzedać. Nie wiem jak w audi, vw i skodzie, ale seat teraz w pl daje 4 a w at nawet 5 lat gwarancji... Także jak mówię, wolę kupić za gotówkę i nie martwić się ratami, niż rozbijać się premium i wyrzucać kasę w błoto... Płaci się za ciut lepsze wykończenie i znaczek, reszta to jest to samo...

 

Masz działalnośc gospodarcza? Przecież większość osób bierze to żeby mieć koszty. Co z tego ze wyda 75tys jak oszczędzi na podatku.

 

Policz sobie ile Ty wydasz na tego Vaga przez te 7 lat. Ile on straci na wartości.

 

Ja miałem ofertę na swoją mazdę zarówno leasing jak i wynajem. Wynajem na 3 lata leasing na 5. I gdyby nie to ze auto ma zostać a nie po tych 5 latach sprzedane to wybranym wynajem. Finansowo wychodziło Dokładnie to samo! Wiec jezei ktoś ma firmę i wie ze będzie potrzebował kosztów non stop to po co ma brać leasing i wykupywać auto jak może po 3 latach podziękować i wziąć sobie nowe auto z salonu.

 

Ja wiem ze w Polsce jest duże przywiązanie do posiadania mieszkani auta itp, ale zobaczcie co się dzieje na zachodzie. Nikt nie kupuje mieszkań tylko je wynajmuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

693645 Masz działalnośc gospodarcza? Przecież większość osób bierze to żeby mieć koszty. Co z tego ze wyda 75tys jak oszczędzi na podatku. Policz sobie ile Ty wydasz na tego Vaga przez te 7 lat. Ile on straci na wartości.

I tu masz rację. W całym tym leasingu chodzi o koszty. Zresztą na koniec jak się wszystko spokojnie policzy to się okaże, że człowiek faktycznie zapłacił tylko za utratę wartości samochodu, a nie musiał na ten okres zamrozić całej kwoty na auto. Dodatkowo na końcu oddaje się spokojnie samochód do salonu, a nie użera z kupcami, którzy tylko oglądają i wybrzydzają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

693645

 

Masz działalnośc gospodarcza? Przecież większość osób bierze to żeby mieć koszty. Co z tego ze wyda 75tys jak oszczędzi na podatku.

Nie mam, o tym nie pomyślałem. W przypadku działalności może się opłaca. Przy zakupie prywatnym nadal jednak nie widzę sensu.

 

693645 Policz sobie ile Ty wydasz na tego Vaga przez te 7 lat. Ile on straci na wartości.

Na TEGO vaga nie wydam tyle ile ktoś straci biorąc vaga premium za 200 tys zl. I o to mi chodziło.

 

693645 Ja wiem ze w Polsce jest duże przywiązanie do posiadania mieszkani auta itp, ale zobaczcie co się dzieje na zachodzie. Nikt nie kupuje mieszkań tylko je wynajmuje...

Bardzo dziwne jest to co mówisz. Wszyscy moi znajomi mają kupione domy lub mieszkania, albo wzięte w kredyt, bo każdy twierdzi, że woli płacić i mieć swoje niż płacic odstępne i nie mieć nic. Więc nie wiem skąd masz takie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
odnośnie jeszcze rabatów w markach premium, polecam wydrukować sobie konfig i iść do Audi, BMW i Mercedes i powiedzieć, że chce się 20% rabatu :D odejdzie się z kwitkiem.

 

Mercedes C250 kombi. Konfiguracja na 238 tyś zł. Znalezienie salonu / handlowca który dał 20% rabatu na auto do produkcji, zajęło mi niespełna 2 tygodnie - kontakt do "kumatego" handlowca dostałem od forumowicza.

 

BMW 520xd też w kombi. Konfiguracja na 228 tyś zł. Rabat 18% zaproponowano mi w drugim salonie w jakim byłem - w moim rodzinnym mieście. Dalej się nie targowałem bo temat zakupu umarł.

 

Po salonach Audi nie jeździłem bo żadne Audi mi się chyba nigdy nie podobało.

 

Oferty przewidywały wzięcie auta w "zwykłym" leasingu.

 

:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 była mocno rabatowana z uwagi na wejście nowej, my dostawaliśmy przeszło 20%, także tu uwierzę. Mercedes w Łodzi tez robi cuda, szczególnie jeśli chodzi o auta nieAMG. Plany mocno wyżyłowane, to schodzą z czego mogą :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam auta dla żony i coraz to bardziej zastanawiam się nad czymś nowym .

Auto ma być małe i z automatem ale nie pół automatem i CVT , 4 drzwi i przynajmniej klima . Auto typowo miejskie . Co polecicie ?

Nie zamykam się na żadną markę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

693645

 

Masz działalnośc gospodarcza? Przecież większość osób bierze to żeby mieć koszty. Co z tego ze wyda 75tys jak oszczędzi na podatku.

Nie mam, o tym nie pomyślałem. W przypadku działalności może się opłaca. Przy zakupie prywatnym nadal jednak nie widzę sensu.

 

693645 Policz sobie ile Ty wydasz na tego Vaga przez te 7 lat. Ile on straci na wartości.

Na TEGO vaga nie wydam tyle ile ktoś straci biorąc vaga premium za 200 tys zl. I o to mi chodziło.

 

693645 Ja wiem ze w Polsce jest duże przywiązanie do posiadania mieszkani auta itp, ale zobaczcie co się dzieje na zachodzie. Nikt nie kupuje mieszkań tylko je wynajmuje...

Bardzo dziwne jest to co mówisz. Wszyscy moi znajomi mają kupione domy lub mieszkania, albo wzięte w kredyt, bo każdy twierdzi, że woli płacić i mieć swoje niż płacic odstępne i nie mieć nic. Więc nie wiem skąd masz takie informacje.

 

 

owszem ale to jest tak jak z telefonem. mozesz kupic za 500zl i tez bedzie dzwonil robil zdjecia itp. a duzo osob kupuje iphony czy galaxy s. tak samo z autem, niektorzy chca miec premium i tyle. chociaz ostatnio kilku moich znajomych zaluje ze wzielo premium a nie np mazde 6 czy talismana, glownie ze wzgledu na cene wyposazenia w premium.

 

co do mieszkan to ogladalem na zagranicznj tv program jeden o francuzach, drugi o hiszpanach. przez specyfikacje pracy w korpo wola nie kupowac tylko wyjamowac. wiadomo ze w polsce jeszcze tak nie ma ze co 2 lata moge Cie przeniesc do innej miejscowosci ale nie wiadomo jak bedzie za 10-15lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam auta dla żony i coraz to bardziej zastanawiam się nad czymś nowym .

Auto ma być małe i z automatem ale nie pół automatem i CVT , 4 drzwi i przynajmniej klima . Auto typowo miejskie . Co polecicie ?

Nie zamykam się na żadną markę

Myślę że segment B. W 2017 wychodzi nowa Ibiza. W wyższych wersjach nawet z Full led z przodu :) Są już zdjęcia na necie i wg mnie wygląda fajnie, świeżo. Niedługo ma też wyjść jakiś crossover na bazie ibizy. Jeśli coś "wyższego" to mazda cx3 wygląda fajnie. Jest niestety dość droga. Można też coś bardziej kobiecego jak Fiat 500 czy The Beetle. Najlepiej zawsze pisać ile jest do wydania na auto bo z pozoru podobne auta moga kosztowac 40 i 100 tys zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 odpada bo za małe , choć żona bardzo by chciała .

Budżet ciężko określić bo początkowo miało być coś w używce ale znaleźć coś interesującego to dramat na chwile obecną , więc w grę wchodzi coś na leasing firmowy aczkolwiek 60 k nie wydam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]Pajko[/ref],

Do 60k w automacie bardzo mały wybór.

Praktycznie tylko jakieś auta ultra miejskie (jak fiat 500 czy mirca stara buda ale tam cvt)

No a później masz Fiat Tipo, Citroen elysee (czy jak to sie pisze).

 

Ja pamiętam, że był taki moment gdzie Clio GT jakoś po 65 k chodziło.

W takie bym celował pewnie.

No chyba, że fabia. Ale automat na tyle podraża cene, ze ze spasem słabo.

Może po harcorze i smarta?

 

Taki "głupi" budzet bo niby to sporo kasy, ale jak dokładasz automat to jest 1 strona ledwo na allegro.

 

Edit:

https://www.otomoto.pl/oferta/dacia-san ... yIhF9.html

Takie cudo? Sandero? Nie głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Franek[/ref], 500 super , ale nie dla nas , na chwilę obecną model rodziny 2+1 z wizją na 2+2 więc 500 za małe nawet biorąc pod uwagę że ja nie będę nawet pasażerem .

 

Myślałem o Fabii z DSG

 

Dacia , hmmm .. Nie dziękuje ;)

 

Chyba po prostu zwiększę budżet na coś używanego a na salonówkę przyjdzie czas przy zmianie mojego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]Pajko[/ref],

Do 60k w automacie bardzo mały wybór.

Praktycznie tylko jakieś auta ultra miejskie (jak fiat 500 czy mirca stara buda ale tam cvt)

No a później masz Fiat Tipo, Citroen elysee (czy jak to sie pisze).

 

Ja pamiętam, że był taki moment gdzie Clio GT jakoś po 65 k chodziło.

W takie bym celował pewnie.

No chyba, że fabia. Ale automat na tyle podraża cene, ze ze spasem słabo.

Może po harcorze i smarta?

 

Taki "głupi" budzet bo niby to sporo kasy, ale jak dokładasz automat to jest 1 strona ledwo na allegro.

 

Edit:

https://www.otomoto.pl/oferta/dacia-san ... yIhF9.html

Takie cudo? Sandero? Nie głupie.

 

 

moja ciocia mam takie sandero stepway i bardzo fajny samochód, w tej cenie rewelacja :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

693766 Myślałem o Fabii z DSG

Kurde, jakoś nie mogę się przekonać. Nie wiem. Może fiat tipo?

 

693766 na salonówkę przyjdzie czas przy zmianie mojego auta

MK5 ma się rozumieć. Ja zachwycony jestem. 20 k km w pół roku. Wstyd powiedzieć, ale lepiej mi się jeździ mk5 niż STkiem.

Tyle, że MK5 to automat. I jednak automat to jest to czego potrzebowaliśmy. Fiesta myślę jest ostatnim manualem jaki kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]jagmar[/ref], są ale teraz nie mam nic na stocku.

Stara fiesta (mk7) już została wycofana z konfiguratorów i teraz wszyscy czekają na mk8.

 

Z ciekawostek - z zakończem produkcji mk7 zniknąło ST w ofercie, w mk8 narazie nie wiadomo czy będzie. Może za 4 lata. Ale to zagadka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.