Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od okresu na jaki bierzesz auto. Generalnie konstrukcja jest taka, że płacisz za przewidywaną utratę wartości samochodu. Po tym okresie cena wykupu mniej lub bardziej odpowiada realiom rynkowym, a Ty decydujesz czy chcesz brać, czy nie. Jak oddajesz samochód, to ma odpowiadać normalnemu użytkowaniu. Wszelkie szkody robisz w ASO z polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomimo tego, ze podobają mi się bardzo z wyglądu oferowane obecnie przez Hyundaia modele, przy zakupie nowego auta tej marki zastanawiałbym sie tylko nad małym miejskim samochodem tego koncernu ponieważ przy odsprzedaży tak bardzo nie bolałaby mnie utrata wartości i strata $$$ - procentowo pewnie podobnie co do innych modeli ale liczone z pułapu 35-45 tys PLN a nie 140 tys PLN :mrgreen: . Oczywiście nie każdy musi brać to pod uwagę i zwracać uwagę tylko, np. na fajny wygląd.

 

Nie wiem czego oczekujesz od tego samochodu (jeżeli chodzi o napęd, wyposażenie i silnik) ale gdybym ja się zastanawiał 'co kupić' mając następujące parametry: fabrycznie nowy, ma zmieścić 4 osoby, automat i budżet do 140 tys PLN to oglądałbym: Mazdę CX5, Rav4 (chyba jest juz dostępna poliftowa), Hondę CV-V po lifcie i poczekałbym na nowy model VW Tiguana, który też za chwilę będzie w sprzedaży no i może na Subaru Forestera rzuciłbym okiem. Na siłę może szukałbym też XC60 w tej cenie ale to byłby poprzedni rocznik i słaby silnik ze słabym wyposażeniem a za ww. kwotę w autach, które wymieniłem byłyby bardzo bogate opcje silnikowo i wyposażeniowo. A kupisz co uważasz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma Tuscona z zeszłego roku 1,6 T benzyna,170 kucy , automat , ful opcja Tour de Pologne i po półrocznym użytkowaniu jest bardzo zadowolony. Pali ok 10L benzyny ale patrząc na gabaryty auta + automat , to jest to akceptowalna ilość. Mnie miło zdziwiły ceny np. dywaników gumowych, czy też maty do bagażnika, bo dywaniki 90zł , mata 120 ...do mojego starego Terrano taka mata kosztuje 140 i to nawet nie leżała koło tej jego :/

 

PS: pod maską jest tyle wolnego miejsca (mały, zwarty silnik) że można tam przez granicę przemycić 2 uchodźców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzecie auto w tsi, przy podobnym rocznym przebiegu i na żadnego ON bym nie zmienił. + dsg i jest frajda z jazdy. I spalanie ok. Przykladowo Trasa Radom - Warszawa średnia predkośc z trasy 145 km/h - zużycie 6.8l (golf7:1.4 150km ACT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z silników w nowym tiguanie zasługuje na uwagę przy przebiegu rocznym 20tys+?

2.0 TSI czy już jednak w diesla celować?

 

Jeździłem okazjonalnie Tiguanem z 2.0 TDI CR 140 PS i ten silnik moim zdaniem jest za słaby na tę budę. Spalanie średnie na komputerze wychodziło około 8 litrów. Nie wiem jak paliły benzynowe silniki w tym modelu ale w tym konkretnym egzemplarzu przy przebiegu około 110 tys km zrobionym przez 6 lat (głównie miasto) do wymiany była dwumasa więc oszczędności na paliwie względem silników benzynowych (zakładajac, ze palą więcej) zeżarłaby wymiana dwumasy ze sprzęgłem. Samochód został sprzedany pod koniec zeszłego roku, nabywca wiedział, że jest to do zrobienia. Nie wiem czy to zrobił, na jakich częściach i ile kosztowało.

Ł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama jeździ jukiem 1.6 DIG-T Rocznik 2011. Ok 60tyś bezproblemowej jazdy. W wakacje byłem nim osobiście w Ipswich (UK) i milo wspominam prawie 1.5 tyś km w jedną strone. Silnik odpowiedni do wagi auta. Ze środka tylko fotele dostają po tyłku-widać zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na czas naprawy pulsara

Wnerwial system start stop nie można go de aktywować całkowicie , po odpaleniu na nowo aktywny, u mnie zaczął juz wariiwac dziennie odpalam sam około 30 razy .

Miękkie zawieszenie potrafiło dobić chodź jezdzilem sam bez bagazu , w zakrętach ok.

Ogólnie auto wygodne, ale na codzin jezdze fiorino wiec wiadomo różnica ogromna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.