Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum
W dniu 2.04.2022 o 21:36, rombinik napisał:

@CAR CRAZY czy jest jednoznaczna odpowiedź na pytanie BH Autofoam vs BH Touchless?

Hmm różnice nie są kosmiczne ale jednak są:

- oba zasadowe ale przy pracy bezdotykowej nie wpływają na LSP, chyba że jakies bardzo delikatne

- AF bardziej pieniący

- oba można użyć z oprysku a TL nawet wskazane jako oprysk (chociaż ja najcześciej wrzucam z pianownicy)

- TL mocniej domywa

- TL łatwiej wypłukać z lakieru  

6 godzin temu, Mikos95 napisał:

Poszukuję qd do czarnej skóry, który pozostawi po sobie matowe wykończenie i fajnie by było jakby lekko przyciemniał - możecie coś polecić?

Griots Garage Leather spray 2w1- może nie typowe QD ale produkt clean and conditioner , praca nim bardzo szybka, wizualnie efekt matowy z minimalnym podbiciem głebii ale bardzo delikatnym, skóra tępa w dotyku i wyczuwalnie zmiekczona. Ogólnie testowałem sporo produktów do skóry typu QD i 2w1 i każdy zostawiał albo połysk albo jak mat to spory poślizg co moim zdaniem przekreśla produkt, chyba że do kokpitu lub boczków drzwi. Po Griots mamy to co trzeba : szybki działanie, matowy efekt , tepo w dotyku i naprawde wyczuwalne zmiękczenie jak po użyciu pełnowartościowej odżywki 

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem kiedyś pastę do polerowania szyb, Pollux Glass - to jest ta pasta co na YT ją Monk polecał - świetnie się sprawdzała i u mnie na przedniej szybie, teraz chciałem tylną wypolerować ale niestety nie można już tej pasty kupić nigdzie.

Znalazłem natomiast na allegro pastę Relop Glass Restore, która zarówno z designu opakowania, jak i konsystencji i koloru wygląda identycznie jak Pollux.

Miał może ktoś z nią styczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, MMCzysci said:

Chcesz, żeby fikołka po pierwszym założeniu butów zaliczył? emoji6.png

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Chyba koledze chodziło o zabezpieczenie boków podeszwy 😉

@damiano2007 PERL nie jest klasycznym dressingiem do opon, można go używać także we wnętrzu także myślę że powinien być okay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, damiano2007 napisał:

#DetailingLaćków 🙂

Czym zaimpregnować gumową podeszwę żeby nie chłonęła za bardzo brudu a i łatwiej było ją doczyścić?

Od czasu jak się skusiłem na Nanocape impregnat do butów , mniej się brudzą, łatwiej je domyć i nie żółkną tak te białe paski podeszwy. Impregnuję zarówno materiał jak i skórę, co zimą prawie nie powoduje białych śladów od soli, ogranicza je do minimum.

Koszt ok. 20zł za 100ml.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Była potrzeba założenia konta aby zadać pytanie - więc jestem 🙂

Pytanie - co mogę użyć bezpiecznego na smołę, gdy będzie spływać z drzwi ale żeby plastikom (próg) nic nie zrobiło. Środków cała kupa, ale o bezpieczeństwie nie znalazłam jednoznacznej info a dużo szukałam 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, RoBee napisał:

Tak, właśnie ten.

Wybieram się na urlop do PL i myślę czy nie zabrać sobie, ale jak to jakiś duży gabaryt, to nie mam miejsca.

Skręca się samemu :

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zakurzone auto w środku, przez całą zimę nie wycierałem kurzu. Wystarczy że przetrę mikrofibrą i położę na to interior dressing, czy konieczne jest pędzelkowanie APC? Plastiki nie są brudne, tylko lekko przykurzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę czy aplikować na świeżą powłokę coating booster. Autko przestoi w garażu po aplikacji jakieś 30-32 godziny w garażu ale kwestia jest taka że w poniedziałek ma padać więc od razu wyjedzie na deszcze. I właśnie stąd to pytanie czy lepiej aplikować czy nie? Oczywiście nie mam problemu z aplikacją bo to kwestia zejścia 1-2 piętra niżej do garażu i działam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, teściowa zrobiła kuku na indukcji ktoś podpowie jak ogarnąć? 
 




U mnie jak do tej pory zawsze sie sprawdzała woda z octem - w większości przypadków to kamień. Przy kipieniu woda ciągle z kuchenki paruje a kamień zostaje. Na bieżąco się uzupełnia jak kipi nawarstwia w tym samym miejscu i tak brzydko się osadza. Spróbuj i daj znać czy pomogło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.