Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, PiterG napisał:

Gdzie kupie taka szczoteczke? Oczywiscie w rozsadnej cenie. Ponizej 30 pln. 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

https://samochodowekosmetyki.pl/produkt/7536/da-szczoteczka-do-czyszczenia-detali-i-padow

 

Do czego planujesz ją używać? U mnie właśnie leży taka sama, ani razu jeszcze z niej nie korzystałem.

Do czyszczenia padów to zbyt miękka, a w środku wolę popracować pędzelkiem lub szczoteczką do skór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś sprawdzone niedrogie świetlówki ledowe z oprawką. Chcę zrobić takie przenośne oświetlenie do ogólnego zastosowania. Pełno takich po 20 zł jest na allegro. Za takie z cri +80 trzeba dać 50-60zł ale chyba w moim przypadku nie ma to sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 21:24, Sinus napisał:

Chciałbyn spróbować spolerować zabrudzenia na płycie indukcyjnej - był już ocet, pasta lekkościerna, nożyk do płyt. Wszystko dało efekt, ale niestety nie w 100%. 
Mam tylko maszynę DA Hamron, nada się? Użyć filcu polerskiego? Na jakim biegu polecacie pracować (to będzie mój debiut ... 😉 ).

Spróbuj jakiegoś produktu do usuwania osadów po wodzie (ja mam akurat Gyeon WaterSpot), ale spryskaj płytę i nałóż na to jakiś ręcznik papierowy aby szybko nie odparowało i zostaw na trochę.

Ja kiedyś tak robiłem (trzeba było to powtórzyć ze 2-3 razy) i pozbyłem się osadów praktycznie w 100%.

Teraz też zapuściłem płytę indukcyjną i obawiam się, że ta metoda nie wystarczy - będę zmuszony użyć maszyny, więc dam znać czy sobie jakoś z tym poradziłem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, wojtecki napisał:

Ma ktoś sprawdzone niedrogie świetlówki ledowe z oprawką. Chcę zrobić takie przenośne oświetlenie do ogólnego zastosowania. Pełno takich po 20 zł jest na allegro. Za takie z cri +80 trzeba dać 50-60zł ale chyba w moim przypadku nie ma to sensu. 

uderzaj do @david2888

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Wiadomo ze 2 warstwy powłoki na bank zwiększą trwałość i pewnie wygląd.Są też powłoki które muszą być kładzione razem np. B i F z FX i tam trzeba ściśle przestrzegać czasu aplikacji .Uncr można kłaść w jednej warstwie, tak samo jak CP UK może być bez Glisa-Tam kolega pytał czy może kłaść i ja osobiście nie widzę przeszkód
UNCr nie warstwowałem jeszcze, ale Gliss na CQ UK robi niesamowitą robotę pod względem śliskości i szklistości lakieru.

Najlepsza zasada - nie wypowiadam się jak czegoś nie próbowałem, bo powtórzenie opinii zaczytanej to żadna opinia.

Z powłokami jak z woskami, również można się bawić.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś in2detailing Ceramic Crystal Coating Wax?

 

Korona zablokowała mnie na drugim końcu Polski i nie mam jak pojechać po swój sprzęt i chemię (praca, a w weekend wolę siedzieć na działce :D) więc muszę sobie radzić tym co mam na miejscu, a do wyboru mam właśnie ten wosk "ceramiczny" i Old School Detailing z Manufaktury Wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BiałyGTi napisał:

@mario704 jesli sie nie zbrylił i nic sie z nim nie dzieje to mozesz nakładać 

Myślisz, że z CQ 3.0 podobnie? Mam takiego już z rok po terminie albo i lepiej, tylko go regularnie mieszam i nic się nie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mumins napisał:

Myślisz, że z CQ 3.0 podobnie? Mam takiego już z rok po terminie albo i lepiej, tylko go regularnie mieszam i nic się nie dzieje. 

Ja również potwierdzam, że można kłaść powłokę po terminie jeśli nie widać żeby się zbrylowała i zrobiła gęsta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alfaJersey napisał:

Używał ktoś in2detailing Ceramic Crystal Coating Wax?

To jest ten sam wosk co TONYIN Ceramic Crystal Coating Wax oraz 'polski' Uber Ceramic Crystal Coating Wax.
Mamy na forum kilka testów tych produktów 😉 
Na fb sporo o 'uberze'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojtecki napisał:

Jak byście mieli zastąpić latarkę inspekcyjną scangripa czymś tańszym to co by to było ? sporo tego na rynku a potrzebuje drugą awaryjnie mieć. 

YATO YT-08509

@rygryss robił mały test tych latarek na YT, możesz zobaczyć. 
Ja sam posiadam od jakiś 3 tygodni Yato i jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.