Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
1 godzinę temu, Streat napisał:

to jes ta pianownica?

Tak ale dostaniesz ją np w GlossFactory.pl https://glossfactory.pl/pianownice-i-spryskiwacze/gloss-factory-pianownica-niskocisnieniowa-do-weza-ogrodowego-z-pistoletem-zbiornik-900-ml?from=listing&campaign-id=21

Dla mnie sprawdza się wyborowo i używam regularnie. Jakieś tam jeszcze filmiki z nią mam. Kwestia gustu, potrzeb, otwartości na nowiki etc etc. Ja na chwilę obecną jak mam rozkładać co tydzień myjkę - to wolę to - jeden klik i podpięte do szlucha. Nie jest to oszczędna maszynka, ale przy hektolitrach piany które mam w piwnicy nie robi mi różnicy czy w leje do zbiornika z palca 100ml czy 200ml 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest za połowę ceny

 

#Aliexpress 45,77 zł  37%OFF | 800ml myjnia samochodowa pistolet do piany czyszczenie samochodu mycie śnieg spieniacz Lance samochód woda mydło atomizer na szampon pianka w sprayu pistolet
https://a.aliexpress.com/_UeGFq

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost Niby tak, ale napisali, że testowali ok. 4 tygodni w aucie użytkowanym okazjonalnie i parkowanym głównie w garażu podziemnym. Wskaźnik był bladoróżowy, więc może to jeszcze nie był kres możliwości pochłaniacza, ale zwyczajnie nie mógł się lepiej wykazać.

Ja się chyba skuszę.

Zastanawiam się jeszcze alternatywnie nad tym od K2.

Używał może ktoś tego pochłaniacza K2 i może coś napisać o nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o amatorskie połączenie DA + pad NAT (czerwony/zółty) + Sonax Perfect Finish
W filmach MX-Nowicki (#16 i #56) raz jest podane, żeby tym zestawem pracować najpierw na max obrotach 4 przejścia, potem 2 przejścia na 3-4 biegu (#16) a raz jest podane żeby zrobić 2 przejścia na 3 biegu i potem 2 przejścia na 4 (#56).
Czy te różnice są przez to, ze raz jest to One Step (#16) a raz to finish po cięciu (#56)?
Dla amatora bezpieczniejsza jest wersja z mniejszymi obrotami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelKRZ i tak wszystko zależy od typu lakieru. 

Wyższe obroty, szybciej popracujesz z pastą - efektywniej. 

Mniejsze obroty - teoretycznie lepsze wykończenie. 

A praktyką nie zawsze idzie w parze z teorią 😛 bynajmniej w moich doświadczeniach 😆😄

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelKRZ jeśli pracujesz na takim samym lakierze w takim samym stanie i mając takie same umiejętności to pewnie się ten przepis sprawdzi 😉 nie ma gotowego przepisu. próbuj i wyciągaj wnioski 🙂 dlatego detailing tak wciąga 😉 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack Właśnie widzę, ze to straaasznie wciąga. Żona tez widzi i się zaczyna denerwować 🙂Na szczęście można wyjść do garażu i się nic nie słyszy.

Dla mnie to hobby i świetna zabawa (mimo ze jestem padnięty fizycznie to odpoczywam) Przy okazji  nie chciałbym zniszczyć lakierów w nowych samochodach dlatego zaczynam od "lekkich" past (cleanerów) i miękkich padów. Tylko te obroty mnie zastanawiają. Pewnie zacznę od wolniejszych. Jak pisze @damiano2007 , mi na efektywności nie zależy (hobby).

Przy okazji - czy obecne lakiery VW to są określane jako twarde?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelKRZ 

Pasty Sonax mają to do siebie, że posiadają na opakowaniu ŁOPATOLOGICZNĄ instrukcje obsługi dla danej pasty. Polecam sprawdzić, bo naprawdę to działa 🙂

Przykładowa instrukcja pasty Sonax EX04/06 

IMG_20180427_173832.jpg.33d89ae849947bf370237fbb171562d8.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, GLOSSY CAR napisał:

Położona zbyt gróba warstwa claru i zbyt szybkie jego wygrzanie, spodnia warstwa nie zdążyła jeszcze odparować a górna już przysycha. To tak w skrucie.

Dzięki. Właśnie o to mi chodziło 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.