Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Casian napisał:

Witam

Szukam  cleanera do swoich aut, kolor czarny i kolor czerwony. Możecie mi polecić coś sprawdzonego? Drugie pytanie, to jaki pad jest odpowiedni do nakładania cleanerów? 
Dziękuję z góry za odpowiedzi. 

Tutaj trzeba się zastanowić nad typem cleanera którego chcesz użyć.

Jeśli chcesz chemicznie oczyścić lakier to ja polecam aplikator ręczny mikrofibrowy. Na maszynę mięciutki pad waflowy np czarny Nat.

Jeśli cleaner ścierny to można się pobawić troszkę twardszym padem no czerwonym Nat.

Z kolei cleaner to zarówno poorboys jak i Dodo juice masz wersję z dodatkami ściernymi, jak i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wcześniej czy są jakieś tańsze zamienniki BP do DA rupesa 21. Szukam 125mm i znalazłem taki za okolo 60zl. Używał ktoś tego, pasuje do rupesa?

60,02 zł  9%OFF | Szlifowanie pad backing plate powrót holder dla DAS-21E częściowe rupes dual action polerka da polerka 5 "6" 125mm 150mm 5 6 cal
https://s.click.aliexpress.com/e/MBF3T5O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nawiercane i nacinane tarcze hamulcowe, na pewno nie ja jeden, jak radzicie sobie z ich czyszczeniem? Otwory i szczeliny zachodzą rdzą i nalotem z klocków, da się to jakoś sensownie wyczyścić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3x robilem dach i za pierwszym razem uzylem Sonaxa, po chyba pol roku (zimie) robilem znow to autko i wlasciciel przywiozl Kocha. Teraz znow mnie odwiedzi po zimie i przywozi jednak Sonaxa bo ten dluzej ponoc „dzialal” i jest o polowe tanszy . Ostatnio na Audi A4 cabrio tez polozylem Sonaxa i wlasciciel jak zobaczyl co woda wyprawia na tym dachu to zaniemowil z wrazenia 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji mojego stylu życia, mój samochód często stoi ~5 dni w garażu i jest po tym czasie mocno zakurzony. Jest myty praktycznie co tydzień, więc w wielu przypadkach oprócz tego kurzu nic na nim nie ma. Pytanie do Was to szybki, skuteczny i najważniejsze jak najbezpieczniejszy sposób na odświeżenie bez mycia. Niby płukanie na bezdotyku spoko, ale jak mam auto bez żadnej kropki po wodzie, to po płukaniu i nawet suszeniu w ruchu woda znowu wylatuje przez pół dnia i nie mogąc tego dotknąć tylko się irytuje. Wiem, że można używać QD, ale pytanie o dokładną technikę (mam ECh20-chyba najlepsze do tego).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam problem z moimi felgami, zdjęcia przykładowe zamieszczam poniżej - generalnie problem dotyczy każdej felgi w mniejszym lub większym stopniu. Zwykłym atakiem do felg nie idzie tego wyczyścić, próbowałem też krwawiącej felgi Soft99 Iron Terminator, ale efekty były mizerne. Czy w ogóle jest jakaś chemia na rynku, która z tym sobie poradzi lub inne sposoby na pozbycie się tego, jak rozumiem pyłu z klocków hamulcowych? Będę wdzięczny za pomoc

image1.jpeg

image2.jpeg

image3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukeu napisał:

Z racji mojego stylu życia, mój samochód często stoi ~5 dni w garażu i jest po tym czasie mocno zakurzony. Jest myty praktycznie co tydzień, więc w wielu przypadkach oprócz tego kurzu nic na nim nie ma. Pytanie do Was to szybki, skuteczny i najważniejsze jak najbezpieczniejszy sposób na odświeżenie bez mycia. Niby płukanie na bezdotyku spoko, ale jak mam auto bez żadnej kropki po wodzie, to po płukaniu i nawet suszeniu w ruchu woda znowu wylatuje przez pół dnia i nie mogąc tego dotknąć tylko się irytuje. Wiem, że można używać QD, ale pytanie o dokładną technikę (mam ECh20-chyba najlepsze do tego).  

No rinse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem CarPro Cquartz DLUX na

- plastiki i alusy

Jak wzmocnić tą powłokę, żeby ją utrzymać dłużej? Czy :

- reload CarPro Reload Sealant ( no tani nie jest 😞 )

- poczekać, aż powłoka padnie i nałożyć jeszcze raz CarPro Cquartz DLUX

- fusso? (nie wiem czy na powłoki można dawać twardy wosk?)

- jest lepszy pomysł i niekoniecznie tak kosztowny jak powyższe


Dzieki.

Sorry, i jeszcze zapomniałem o eggsie od Soft99, podobno łatwy w aplikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2019 o 07:48, Lesio24 napisał:

Pytałem wcześniej czy są jakieś tańsze zamienniki BP do DA rupesa 21. Szukam 125mm i znalazłem taki za okolo 60zl. Używał ktoś tego, pasuje do rupesa?

60,02 zł  9%OFF | Szlifowanie pad backing plate powrót holder dla DAS-21E częściowe rupes dual action polerka da polerka 5 "6" 125mm 150mm 5 6 cal
https://s.click.aliexpress.com/e/MBF3T5O

Według opini nie pasuje do 15 mark 1 i 2. Tylko do częsciowych modeli Rupesa, może do Duetto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc zakupy na stronie MX Nowicki dostajecie maila z potwierdzeniem ? 

Próbowałem zamówić coś przez tel. i opłacić jak wrócę do domu. Jestem prawie pewien że zamówiłem co chciałem ale ani żadnego maila nie dostałem nic... Nawet nie wiem gdzie kasę wysłać 😁@rapmen93 pomożesz ? mail t_daaniel@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc zakupy na stronie MX Nowicki dostajecie maila z potwierdzeniem ? 
Próbowałem zamówić coś przez tel. i opłacić jak wrócę do domu. Jestem prawie pewien że zamówiłem co chciałem ale ani żadnego maila nie dostałem nic... Nawet nie wiem gdzie kasę wysłać [mention=18051]rapmen93[/mention] pomożesz ? mail t_daaniel@o2.pl

Ja dostalem, wiem co zamawiasz :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.