Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie polerki i właśnie coś idzie nie tak bo wycięcie na dobrym poziomie. Lecę fibrą wycieram pastę, później biorę fibrę opryskuje ipą i wychodzą holosy. Myślę że winna jest fibra. Jakie polecasz fibry do docierania past i wymywania lakieru ipą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna to roller 9mm 

Pady żółty supershine do one step i różowy detailing mafia 

Pasta perfect finisch sonax 

Przejazdy jeden rozprowadzam i 5-6 razy na 5 biegu pracuje 

Wymywam ipą mikrofibry różne. 

Najgorsze jest to że cały efekt psują mi te holosy, wymywam myślę jest ok odchodzę metr, patrzę z daleka i widzę to Gxxxx😡.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:4 - to inaczej 1 jednostka substancji "X" przypadająca na 4 jednostki substancji "Y", więc jeśli substancja "X" to chemia, a "Y" to woda, to mamy roztwór 20%, a jeśli substancja "Y" to gotowy roztwór (chemii i wody), to wtedy mamy roztwór 25%, ale bardziej oczywista jest pierwsza opcja. Wydaje mi się, że producenci podają właśnie stosunek mieszania ze sobą chemii, do drugiej substancji jaką jest woda, więc gotowy roztwór składa się z 5 jednostek (1+4=5), a jedna jednostka na 5 jednostek, to 20% właśnie. 😉 

W sumie napisałem to co poprzednicy, a nie zauważyłem, że jest kolejna strona tematu, sory. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz-odkrywca Z tego co piszesz to wygląda na to, jakbyś tych rys nie usuwał, tylko właśnie maskował pastą, proponuję jakąś mocniejszą kombinację, np. koch H8+ jakiś cuttingowy pad lub nawet futro/fibra, a później wykończenie tym co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukaso napisał:

Z tym wymywaniem to 1:4 jest kicha panowie, ono jest za słabe, napewno na tłuste menzerny... 

Od kilkunastu lat,używam Ipy  w stężeniu 1/1 i na żadnym z samochodów różnych marek i kolorów nie znalazłem jakichkolwiek uszkodzeń. Wymycie past i odtłuszczenie to chwila przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, Pioter83 napisał:

Panowie,

czy po nałożeniu sonax PNS przy pierwszym myciu wspomóż go Sonax seal&spray czy dopiero jak będę widział że zanika hydrofobowość?

Nic nie kladz na to 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to widzę tak -skoro robisz futrem na rotacji to być może PF z Sonaxa na 9mm skok nie radzi sobie z usunięciem hologramu po futrze,spróbuj między to wsadzić jeszcze twardą gąbke na tym rollerze z kochem  h08

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi a4 b8 jasny brąz? Czym to zregenerować? Jaki zestaw? Kolor?4886411a6f23a36e9ecbe8a9aad73320.jpg&key=f2997ec7a1512c721d3cb933a4daa1275be9126afc2d21c228e8e2bf7f35d57972fcedfc1f3d524c8b61896f25d07a7f.jpg&key=c3dbee9aa10375e7b3e7c66d7b738f6c4ba1f51e48f2266e2f40bb0b2a878c914bcfc5f04cccea51da66a4dcd89e5f07.jpg&key=e890d7f8df804b69bb75a1007047c96164d1b6b0b1b8c56823e8be5ed453c479

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Co polecacie? Jaki produkt?
Robić to pierwszy raz sam czy oddać za 250zł do studia?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Miałem szampon ADBL, a teraz Gold Class Megłajersa.

Co kupić?
Gold Class ponownie czy FX Protect Nano ?

 

2. Miałem Fusso99, miałem Colnite 476, mam Natty Paste  Wax - kończy się. 

Natty daje fajny look, bajecznie prosta aplikacja.

Jaki wosk kupić z podobną aplikacją, ale lepszym lookiem?

 

Auto to F11 kolor black sapphire mettalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie może nie do końca z kosmetyka samochodowa ale temat podobny. Mam w mieszkaniu parkiet, który ma ok 25 lat. Był odnawialny jakiś czas temu, cyklinowany i lakierowany. Tylko jest strasznie taki tępy i matowy. Dodatkowo jak były robione ściany w mieszkaniu to ten cały pył i kurz zawsze gdzie tam zostawal. Może ktoś zna jakiś produkt który nada trochę blasku i odświeży parkiet i dodatkowo zabezpieczy na jakiś czas. Coś ala wosk może?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2019 o 12:07, smerf91 napisał:

@Manufaktura Wosku Interior Finish HD  🙂 

Bardzo ciekawa propozycja ten wosk 😁

W dniu 24.03.2019 o 14:45, rkom napisał:

@vhs Ja daję (w ramach oszczędności, żeby nie kupować kolejnego siuwaxa) Autobrite Cherry Glaze i się sprawdza.

a jak z przyciąganiem kurzu ?

Piano black ma to do siebie że wszystko widać na nim 😧

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuje się do dekontaminacji lakieru.

Dostałem taką odpowiedź od K2

Oczywiście, że jest cała gama produktów, która usunie smołę, owady itd. Oczekiwany podobny efekt uzyska Pan używając tylko glinki. Glinka jest uniwersalna i skuteczna, poradzi sobie zarówno ze smołą, jak i owadami. Po glinkowaniu powinno się wypolerować lakier przy pomocy K2 Venox lub past polerskich K2 Luster i zabezpieczyć go woskiem, np. K2 Proton.

Czyli przed glinkowaniem nie muszę używać srodkow do usuwania smoły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mko13 Jeśli masz zamiar polerować, to nie musisz - takie glinkowanie narobi dużo bałaganu.

Aczkolwiek nawet przed polerowaniem jest zalecane użycie deirona i tara, znacząco ułatwią i przyśpieszą pracę. I Venoxem możesz nie wyciągnąc syfu po glince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przed nałożeniem wosku auto trzeba wyglinkować?

2. Jestem na etapie wyboru pierwszego wosku. Zastanawiam się nad Kiwami, Water Block, KoG lub fusso? Który z wymienionych wosków najlepiej maskuje ryski?

Auto bez korekty, przed woskiem wleci lekko ścierny cleaner. Fajnie gdyby wosk poleżał 2-3 miesiące i dał look na dobrym poziomie. Podstawa to dobre maskowanie rys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, barto125 napisał:

@mko13 Jeśli masz zamiar polerować, to nie musisz - takie glinkowanie narobi dużo bałaganu.

Aczkolwiek nawet przed polerowaniem jest zalecane użycie deirona i tara, znacząco ułatwią i przyśpieszą pracę. I Venoxem możesz nie wyciągnąc syfu po glince.

Deiron i tar obowiązkowo. A co do glinki to wskazana jeśli lakier był zapuszczony.

Dlaczego?

Pozbędziesz się najbardziej uporczywego syfu ostatecznie. Właśnie pominięcie glinki może powodować przy one stepach trudność w wyprowadzeniu lakieru, oraz powstawanie upierdliwych holosów.

 

Handlarze Janusze robią partyzantki czyszcząc lakier kij wiele czym (znam chłopa co używa cifa haha 🤣), później wjeżdżając na to polerka, rozprowadzają padem cały syf. Po wypłukaniu pasty dopiero po ok dwóch normalnych myciach wychodzą holosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.