Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

dual action - niebieski pad ADBL jest bardziej agresywny niż biały ? Czy na odwrót bo raz spotykam się z opisem że biały to hard cut a niebieski to cut. 

chcę kupić po trzy pady do cuttingu sonaxem mojego mercedesa i nie wiem na co postawić na niebieski czy biały

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie lancy Vario Power w myjce Karcher K3, w jakim zakresie mocy bezpiecznie można jej używać? Na forum znalazłem info aby uważać z dyszą rotacyjną a jak trzeba to raczej z większej odległości jej używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2019 o 23:08, mily4 napisał:

Czy są  różnice między starymi pastami Menzenry od nowych czyli np. FG400 od HCC400 ?

Nikt  nie używa już  starego systemu menzerny 😮 ? Lub ktoś  kto używał starych past i mógłby odnieść sie  czy sa różnice między nowym system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki ubytek lakieru na krawędzi. Bardzo płytkie to jest. Pytanie jak położyć podkład i kolor dopóki nie wyszła rdza. Pędzelkiem dołączonym do tej buteleczki napewno będzie za grubo. Wykalaczka delikatnie przejechać czy ktoś ma jakieś inne sposoby na takie rzeczy? a57ccf82a3c8d0c6f576358008abb7f8.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 00:36, Kostek88 napisał:

Pokaż foto. Po myciu zauważyłeś? Nie wytarłeś gdzieś po drodze auta z kurzu?

Trochę zajęło mi zrobienie takiego zdjęcia, no ale jest. Piękny wykrywacz hologramów mnie do tego zmotywował(słońce).

IMG_3872_zpsame6d3em.jpg

Rysy ewidentnie powstają po myciu. Już polewałem ciepłą wodą lakier i rysy znikały, po kolejnym myciu robiłem nowe...

Dla przypomnienia

CQ UK 3.0 na essence myty ze sztuką, a nawet ponad to i takie kwiatki jak wyżej. Ktoś wie jaka może być przyczyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2019 o 21:17, Kubsonke napisał:
40 minut temu, KUBA46 napisał:

Trochę zajęło mi zrobienie takiego zdjęcia, no ale jest. Piękny wykrywacz hologramów mnie do tego zmotywował(słońce).

Rysy ewidentnie powstają po myciu. Już polewałem ciepłą wodą lakier i rysy znikały, po kolejnym myciu robiłem nowe...

Dla przypomnienia

CQ UK 3.0 na essence myty ze sztuką, a nawet ponad to i takie kwiatki jak wyżej. Ktoś wie jaka może być przyczyna?

 

 

To normalne

Idealny lakier to ten na Instagramie. Jak użytkujesze auto to mikrorysy to normalna rzecz. Dlatego jestem zwolennikiem robienia jednego mocniejszego odświeżenia (dwa etapy) a potem co roku odświeżyć auto delikatnym one stepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Zdroja0 napisał:

To normalne

Idealny lakier to ten na Instagramie. Jak użytkujesze auto to mikrorysy to normalna rzecz. Dlatego jestem zwolennikiem robienia jednego mocniejszego odświeżenia (dwa etapy) a potem co roku odświeżyć auto delikatnym one stepem.

Zgadzam się, ale żeby aż tak po 3 myciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KUBA46 ja sobie załatwiłem po jednym myciu, ale nie aż tak ostro. 

Jaką rękawica myjesz?

Wyczesujesz i wydmuchujesz przed użyciem.

czymosuszacz rumaka?

z tego co widzę to są kuliste rysy, chyba nie lecisz rękawicą w poziomie co jest błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rygryss napisał:

@KUBA46 ja sobie załatwiłem po jednym myciu, ale nie aż tak ostro. 

Jaką rękawica myjesz?

Wyczesujesz i wydmuchujesz przed użyciem.

czymosuszacz rumaka?

z tego co widzę to są kuliste rysy, chyba nie lecisz rękawicą w poziomie co jest błędem.

Microfiber madness gąbka z mf, wycieram zielonym z Shiny Garage.

Nie nie spokojnie, rysy są wzdłużne na krzyż 😛

Pierwsze mycie była nowa rękawica i ręcznik. potem prałem w płynie SG+ocet.

Essence+ zamówiony może to coś pomoże na rysowanie... może dać na to jeszcze Glissa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KUBA46 napisał:

Essence+ zamówiony może to coś pomoże na rysowanie... może dać na to jeszcze Glissa?

Gliss to jest topcat i ma dac hydro nie wiele pomoze w kwestii rysowania ta powloka ma cos kolo 3H. Z twardszych zawodnikow to cos pokroju Mohsa, Crystal Serum Light - widac, ze wolniej sie rysują od pozostalych, ale zazwyczaj te powloki robią jako podklad, bo same w sobie nie mają dobrego hydro. Taki Duraflex/Durabead od Gyeon’a tez ladnie chroni 😉 niestety $$$

btw. Dalem Essence pod uncra i mi wyszlo pare kwiatkow w postaci rys, od dluzszego czasu klade na jałową powierzchnie i nie ma problemu. Chcialem isc na skróty, ale niestety wychodziła kupa(dobrze, ze na moim aucie). No i UNC-R do pancernych nie nalezy w kwestii zarysowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KUBA46 napisał:

Trochę zajęło mi zrobienie takiego zdjęcia, no ale jest. Piękny wykrywacz hologramów mnie do tego zmotywował(słońce).

 

Rysy ewidentnie powstają po myciu. Już polewałem ciepłą wodą lakier i rysy znikały, po kolejnym myciu robiłem nowe...

Dla przypomnienia

CQ UK 3.0 na essence myty ze sztuką, a nawet ponad to i takie kwiatki jak wyżej. Ktoś wie jaka może być przyczyna?

 

Jak docierałeś powłokę? Trochę te widoczne ślady wyglądają jak niedotarta powłoka. CQUK zawsze był "tłustawy", do docierania na 2-3 etapy i pod ledem, bo inaczej można nie dotrzeć dobrze powłoki i przykryć to Reloadem (jesli się użyje). Po myciu Reload się wypłukuje i zostają widoczne ślady źle dotartej powłoki - jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KUBA46 zacznij od wyczesywania rękawicy przed każdym myciem, najlepiej szczotką dla zwierzaków. Zajmuje to chwilunię, a zobaczysz przy myciu różnicę w poślizgu i chłonięciu wody z szamponem, jak masz możliwość po wyczesaniu dmuchnij powietrzem i obserwuj. Robię tak z każdą rękawicą, różnica kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kostek88 napisał:

Jak docierałeś powłokę? Trochę te widoczne ślady wyglądają jak niedotarta powłoka. CQUK zawsze był "tłustawy", do docierania na 2-3 etapy i pod ledem, bo inaczej można nie dotrzeć dobrze powłoki i przykryć to Reloadem (jesli się użyje). Po myciu Reload się wypłukuje i zostają widoczne ślady źle dotartej powłoki - jest taka możliwość.

Zrobiłem ten błąd jak ją kładłem pierwszy raz dla testu na drzwi. W tym konkretnym przypadku użyłem 3 fibr.

Dodam, że te ślady są na całym aucie i znikają jak polewam go ciepłą wodą na stałe. Pojawiają się nowe po myciu, dlatego odrzuciłem błąd przy aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szybkie pytanie. Jaki wosk polecacie do zabezpieczenia pojazdu, jakiś uniwersalny dla ciemnych i jasnych jak to wygląda ? 

Myślę na soft99 nawet wziąć dwa do jasnych i ciemnych. Ma ktoś źródełko gdzie kupic dobrej jakości i wiadomo w miarę najtaniej 😀 pzdr! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wyjaśnić na czym polega lepsza siła cięcia DA 15 mm od 9 mm ? Polecono mi tu przedtem ADBL Roller do sporadycznego odświeżania lakieru na VW/AUDI.
Im więcej czytam, tym większe wątpliwości. Na czym polega to gorsze cięcie? Trzeba więcej przejazdów zrobić np 2x cutting? Czy w przypadku 15tki bym uzyskał ten sam efekt ale na miększym padzie niż 9?
Chce wydać na maszynę max 600 zł, polować na jakąś używke 15 mm (o ile to możliwe w tej cenie) ? Czy brać nówke 9mm (co nowe, to nowe jednak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szybkie pytanie. Jaki wosk polecacie do zabezpieczenia pojazdu, jakiś uniwersalny dla ciemnych i jasnych jak to wygląda ? 
Myślę na soft99 nawet wziąć dwa do jasnych i ciemnych. Ma ktoś źródełko gdzie kupic dobrej jakości i wiadomo w miarę najtaniej pzdr! 
 

Wosk juz wybrałeś i szukasz potwierdzenia wiec ...
Kupisz u partnerów forum


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.