Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Birkhof napisał:

Art the shine, carpro essence, gyeon primer. Z tym ze to bardziej finisho-grunty pod powłoki.

Tylko, że one mają "rozpuszczalniki" przez co muszą leżeć z reguły 12h przed położeniem powłoki. Jak chcesz położyć od razu to i tak trzeba wymyć ten typ cleaner'a a często wymycie przy problematycznych lakierach coś zostawia po sobie. Taki DP Coating prep polish moim zdaniem jest idealny, bo wyjaławia powierzchnię przy czym nie traci ona na szklistości i możesz kłaść od razu powłokę. Jak na czarnym lakierze użyjesz agresywnego prepa albo ipy w dużym stężeniu % to czasem widać, że tłamsi trochę blask i tego finiszu zostaje jakieś 50%

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BiałyGTi napisał:

@Gąbek1 na moje to dokopałeś się juz do bazy. mierzyłeś lakier miernikiem przed  ?

 

Badz przypaliłeś klar w tym miejscu

Używałem pasty 2500 na średnim padzie i pracowałem na dość sporym elemencie, przejazdow tez nie było nie wiadomo ile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lubek napisał:

Witam, czy są jakieś zamienniki dla DP Coating Prep Polish? Szukam cleanera pod powłoki, który zostawia 100% jałową powierzchnię

Duragloss Squeaky Clean. Tańszy ale jeszcze trudniejszy do dostania. Może być odrobinę mniej skuteczny, koncepcja ta sama co McKees37 Coating Prep Polish (dawniej DP)

Mało kiedy można powiedzieć, że coś jest najlepsze. Ale w swojej kategorii, nie znam lepszego niż M37.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menov nada się, tylko wypada mieć dobry atomizer co by tą konsystencję tugi w miare dobrze rozpylał.
Ten ori daje bardziej punktowo i nie będzie ekonomicznie przy deironizacji karoserii.  Chyba ze będziesz wspomagał się gąbką/rękawica przy rozprowadzaniu irona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
24 minuty temu, Grzechu23 napisał:

nada się, tylko wypada mieć dobry atomizer co by tą konsystencję tugi w miare dobrze rozpylał.

To są atomizery GUALI - jedne z ich pierwszych.

Polecam GUALE te co ma teraz EliteDetailer, ProElite albo Farecla G3.

Lepiej radzą sobie z rozpylaniem żelów, męcze je od pewnego czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  sezon ,,na robale"się powoli zaczyna a ja mam pytanie co polecacie na owady? Nie chcę żeby podjadało wosku lub qd. Zastanawiam się nad:

1.  ADBL BEETLE JUICE SQUEEZER

2. SHINY GARAGE BUG OFF

3. GOOD STUFF BAT INSECT KILLER BUG REMOVER

4. CLEANTECH COMPANY BUG OFF! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  sezon ,,na robale"się powoli zaczyna a ja mam pytanie co polecacie na owady? Nie chcę żeby podjadało wosku lub qd. Zastanawiam się nad:
1.  ADBL BEETLE JUICE SQUEEZER
2. SHINY GARAGE BUG OFF
3. GOOD STUFF BAT INSECT KILLER BUG REMOVER
4. CLEANTECH COMPANY BUG OFF! 

No to zostaje tylko moskitiera :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pablo15005 napisał:

@Zdroja0 jakiego tornadora masz? Zbiornik z odciagiem czy tylko ze zbiornikiem?

Mam ben bow classic. Bez odciągu. Wymieniłem tylko rurkę na tą z metalem w środku. Po przeleceniu tornadorem oczywiście jeszcze przecieram mikrofibra żeby jak najmniej chemii zostawało w materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie ma żadnych przeciwwskazań żeby użyć Tenzi Krawa Felga do deironizacji na lakier przed położeniem wosku?
Pytam, bo np. na ADBL Vampire Luquid jest napisane, że również do całej karoserii, a na Tenzi, jest mowa tylko o felgach. Rozumiem, że tego typu środki to mniej więcej podobny skład i tak samo można używać na lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interior qd od adbl czy shiny garage? Potrzebuje zakupic dla rodzinki zeby po ogarnieciu samochodu przezemnie mogli od czasu do czasu odświeżyć plastiki. Co ma lepszy zapach i sposob aplokacji ew inne plusy i minusy
Interior qd od adbl, shiny troche się mazał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.