Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

1. dual action - niebieski pad (z ADBLA do rollera) jest bardziej agresywny niż biały ? Czy na odwrót

2. mam MB cl203 kolor 197, pierwszy raz polerowanie w postaci 2 etapowej, cut sonax cutmax i finish ex 04-06. Muszę kupić pady do jednego i drugiego etapu. Nie mam kompresora to szczoteczka do czyszczenia wyłącznie. Pasuje kupić tak pewnie po 3-4 pady minimum jednego rodzaju raczej chyba. Kupię z 3 białe do cut, i 3 czerwone. Wystarczy czy kupić więcej, a może po prostu niebieski i czerwony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co na zacieki z twardej wody ? Auto wymyte (czarny lakier) piana + szampon. Próby suszenia na poziomych powierzchniach raczej skuteczne, ale na masce stoi woda jak w basenie.
Tam gdzie myje auto jest woda twarda jak cholera. Na lato planuje glinkowanie, polerke i wosk. Darować sobie walkę z tymi zaciekami do tego czasu? Czy jakiś QD / hydrowosk / kwasny szampon (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szurszur1 napisał:

hej, czy mogę zrobić "korektę" przednich lamp tak przy okazji korekty lakieru cutmax bądź ex 04-06 i jakimś kolorem pada NAT DA w moim w203 ? Czy tak można czy zrobię bałagan? bo chyba te lampy z tyłu plastikowe mogę cutmaxem i potem finish jak lakier jak się nie mylę, pllis o rozwianie wątpliwości 🙂

Masz plastikowe klosze przednie w w203?

Tylne robiłem u siebie menzerną i żeby efekt urywał cztery litery to musiałem wykonać wszystkie trzy etapy.

Ciecie 1100 na futrze, polish żółty pad adbl i menzerna 2500, finish koch antiholo i czarny pad adbl.

Na koniec położyłem fk 1000p.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem auto, osuszyłem i przeszedłem do aplikacji SSW na całe auto oprócz maski, gdzie leży Natty's PW Black. SSW zawsze aplikowałem mikrofibrą, lecz dzisiaj stwierdziłem że zaaplikuje padem. Ilości dawałem naprawdę minimalne, a powstały takie smugi, że nie schodzą za nic w świecie, nawet docisk nie robi na nich wrażenia i ani myślą schodzić z lakieru.

 

Co z tym fantem zrobić? Mazy nie występują na całym aucie, tylko na paru elementach.

Za duża ilość? Choć wątpię, gdyż w tym wypadku były to ilości rzędu 1/3 ruchu atomizera na element.

Temperatura lakieru także ok, wszystko robione w cieniu.

 

Nawet po kilku godzinach ani rusz

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
30 minut temu, PiterG napisał:

@Domel, sprzedam Ci za 15 zł emoji39.pngemoji3.png nie będę Januszem... emoji848.png Dorzucę całą butelkę poorboys bold n

a masz 10 takich czarnych ? 😄

37 minut temu, Kubsonke napisał:

@Domel kupić znowu coś od Biednego Chłopca emoji1787.png

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Ależ mi zajeło skumanie o co chodzi 😄 haha

Ale szukam czarnych 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to tego typu nakrętki są mało popularne w Europie i mało kto je sprzedaje.

Typ nosi nazwę Flip Spout (Cap) jakby ktoś szukał.

Tutaj jedyne miejsce gdzie je znalazłem, ale niestety bez możliwości wysyłki do Polski.
https://www.amazon.co.uk/1000ml-Clear-Round-Bottle-Spout/dp/B075PRZ2X5?th=1&psc=1

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JPZ napisał:

Masz plastikowe klosze przednie w w203?

Tylne robiłem u siebie menzerną i żeby efekt urywał cztery litery to musiałem wykonać wszystkie trzy etapy.

Ciecie 1100 na futrze, polish żółty pad adbl i menzerna 2500, finish koch antiholo i czarny pad adbl.

Na koniec położyłem fk 1000p.

 

z przodu są szklane, z tyłu mam plastiki, 

dlaczego tak żonglowałeś z pastami? sonaxami mi nie podejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szurszur1 

Żonglowałem bo tak wygląda praca na systemie Menzerny aby osiągnąć dobry efekt, a mam tylko te pasty 😉

Sonax to już inna technologia i wystarczą dwa rodzaje pasty.

Przednie lampy zamierzam zaatakować padem filcowym i tlenkiem ceru zmieszanym z pastą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel U Mariusza są butelki Chemical Guys z takim zamknięciem i nawet czarnym. Cena nie miała, jakościowo całość naprawdę porządne 😉  https://showcarshine.pl/opakowania-i-etykiety-/chemical-guys-473ml-dilution-bottle-with-spout-cap-pusta-butelka-z-dozownikiem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, Piotrek napisał:

@Domel U Mariusza są butelki Chemical Guys z takim zamknięciem i nawet czarnym. Cena nie miała, jakościowo całość naprawdę porządne 😉  https://showcarshine.pl/opakowania-i-etykiety-/chemical-guys-473ml-dilution-bottle-with-spout-cap-pusta-butelka-z-dozownikiem.html

WOW cena powala 😛 ja chciałem tylko koreczki 😉 ok, znalazłem na Alli takie inne ale z dziubkiem 😉 thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, Kaight napisał:

@Domel jak już szukałeś, to pokaż co udało Ci się znaleźć emoji6.png

https://pl.aliexpress.com/item/20-sztuk-Jasne-Bia-y-Czarny-Kapsli-18mm-20mm-24mm-28mm-Twist-off-Cap-dla-W/32919098888.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.