Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.03.2019 o 00:01, Zdroja0 napisał:

Nattys

Dwa odmienne woski.

Trwałość, ekonomiczność fusso

Efekt wizualny, aplikacja, zapach nattys. 

Ok, a coś innego? Co jeszcze polecasz oczywiście w miarę budżetowego (do 300zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, camus napisał:

Ok, a coś innego? Co jeszcze polecasz oczywiście w miarę budżetowego (do 300zł).

Co mam ci polecić jak ty sam nie wiesz czego chcesz? Określ się: chcesz trwałego syntetyka czy naturalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zdroja0 napisał:

Co mam ci polecić jak ty sam nie wiesz czego chcesz? Określ się: chcesz trwałego syntetyka czy naturalna?

Naturala, bowiem chodzi mi o podbicie koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdroja0 Dzięki serdeczne. W swoim arsenale posiadam DODO JUICE PURPLE HAZE PRO (od niedawna i jeszcze nie używany), ale wyczytałem, że to hybryda i nie wiem czy się spisze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, nie mogę doszukać się odpowiedzi na moje pytanie na forum. Otóż jaki roztwór Dimera przygotować do pianownicy PA? Ile środka ile wody aby dobrze zadziałał z brudem a zarazem był bezpieczny dla samego lakieru? Powłok ochronnych jeszcze nie ma ponieważ dopiero zaczynam przygodę z autodetailinigem i chciałbym najpierw dobrze umyć samochód :). Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ZaQu121 napisał:

Witam serdecznie, nie mogę doszukać się odpowiedzi na moje pytanie na forum. Otóż jaki roztwór Dimera przygotować do pianownicy PA? Ile środka ile wody aby dobrze zadziałał z brudem a zarazem był bezpieczny dla samego lakieru? Powłok ochronnych jeszcze nie ma ponieważ dopiero zaczynam przygodę z autodetailinigem i chciałbym najpierw dobrze umyć samochód :). Z góry dziękuję za pomoc.

Dimer raczej mało ma wspólnego z detailingiem. Użyj bezpieczniejszego środka.

Ps. na opakowaniu masz wszystko napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, cinek1 napisał:

A jak usunac kamien potencjany ?

 

20 godzin temu, barto125 napisał:

@cinek1 mycie kwaśnym szamponem

Wcale nie. Zrobiła się moda na te kwaśne szampony, a jakoś producenci powłok milczą na temat takiego rozwiązania. To nie jest innowacyjne panaceum na problemy z zapychaniem wosków i powłok, czemu dowodzi zanikanie niektórych wosków pod ich wpływem. O wpływie na myte powierzchnie się nie wypowiadam i uprzedzając pytania, nie mam zamiaru tego sprawdzać.

Do odkamieniania powłok są water spot removery - w sensownej relacji jakość-cena jest CarPro. I poniżej tej półki jakościowej nie polecam schodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mihau12 napisał:

kurcze zaszly mi szarne listwy woskiem i zostaly biale slady... chce to czyms ladnie doczyscic - co polecacie? apc + jakis dressing czy moze znacie cos czym by mozna od razu potraktowac? najlepiej cos w rozsadnych pieniadzach 🙂

Apc i szczoteczka powinny pomoc,w ostatecznosci apc i magiczna gabka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, barto125 napisał:

U mnie ok. 0.1l idzie na auto + felgi, bierz 1l, dużej różnicy w cenie nie ma

Czym aplikujesz deirona, że tak mało zużywasz?

Mi schodzi 0,7l średnio na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafalk @zawisza atomizer taki co mgiełkę daje, ale też nie psikam całego auta, tylko miejsca najbardziej narażone, co kilka myć robię całe auto, to wtedy z 0.4l pójdzie. Felgi psikam i pędzelkiem.

Może robię to niedokładnie i też dlatego taka ilość u mnie idzie.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki problem:

CQ UK 3.0 na essence położony 2 tyg temu. Przed można by powiedzieć taki mocniejszy one step z essencem na koniec. Pierwsze mycie tydzień po i lakier cały w "haze" i pajęczynce mikrorysek.

Dla mnie to duża nie wiadoma, bo po one stepie wymyłem eraserem i na to poszedł essence, więc rysy po fibrze raczej by nie wystąpiły. 

Aplikacja CQ poszła sprawnie, na to reload z odrobiną destylowanej i tutaj efekt petarda.

Myte nową gąbką od Microfiber Madness i nowy ręcznik silk od SG.

Czy jest możliwe, że cokolwiek wyszło z czasem spod essence?

Rozważam też opcje zbyt małego poslizgu spowodowane mega twardą wodą(tak mam tak twardą wodę, że szampony pienią się o połowe mniej), ale żeby to zrobiło bałagan na każdej części?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.