Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam polozona powloke kwarcową i po myciu jak chcę przecieciec auto QD to zawsze muszę używać QD do powłok jak Gyeon Cure lub CarPro Reload? Coś nie koniecznie typowo do powłok zda egzamin? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Potrzebuję wyczyścić bramę wjazdową na SKP taka jak jest na zdjęciu. Zanieczyszczona jest smarem, smołą, spalinami i brudem ogólnym. Próbowałem umyć ja nierozcieńczonym Dimerem ale nie dało rady. Dobry znajomy poradził mi ADBL GreeN'gine, ewentualnie Vasco. Co Wy byście poradzili?

brama.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrego APC w przystępnej cenie i padło na ADBL PRO 1L lub Excede Advanced/Bulldozer 1L. Na forum znalazłem parę postów wspominających o tym jak Excede jest super i w ogóle ale ciężko mi znaleźć cokolwiek więcej. Tematy o Excede na forum piszą, że błąd brak dostępu w tej chwili więc nawet nie wiem która wersja jest silniejsza, Advanced czy Bulldozer. Osobiście wolę mocny środek do rozcieńczania 😁 Czy uważacie, że któryś jest lepszy jako środek dosłownie do wszystkiego (od silnika, przez pranie dywaników z odkurzaczem aż do mycia delikatnych plastików)? A może coś innego byście mi polecili fajnego? Dzięki 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, camus napisał:

Siema. Potrzebuję wyczyścić bramę wjazdową na SKP taka jak jest na zdjęciu. Zanieczyszczona jest smarem, smołą, spalinami i brudem ogólnym. Próbowałem umyć ja nierozcieńczonym Dimerem ale nie dało rady. Dobry znajomy poradził mi ADBL GreeN'gine, ewentualnie Vasco. Co Wy byście poradzili?

 

Jeżeli jest smoła to Vasco. Tylko musisz wziąć pod uwagę że przy niskich temperaturach preparatu t&g słabiej działają. Vasco trzeba czas aby popracował.

A co do ogólnego brudu to dimer da rade tylko musisz zwiększyć stężenie. Nie warto inwestować w detailingiwe produkty do bram. 

33 minuty temu, Tomakao napisał:

Poszukuję dobrego APC w przystępnej cenie i padło na ADBL PRO 1L lub Excede Advanced/Bulldozer 1L. Na forum znalazłem parę postów wspominających o tym jak Excede jest super i w ogóle ale ciężko mi znaleźć cokolwiek więcej. Tematy o Excede na forum piszą, że błąd brak dostępu w tej chwili więc nawet nie wiem która wersja jest silniejsza, Advanced czy Bulldozer. Osobiście wolę mocny środek do rozcieńczania 😁 Czy uważacie, że któryś jest lepszy jako środek dosłownie do wszystkiego (od silnika, przez pranie dywaników z odkurzaczem aż do mycia delikatnych plastików)? A może coś innego byście mi polecili fajnego? Dzięki 🙂 

Polecałem niejednokrotnie 4detailer Amber APC. Naprawdę dobry produkt jeżeli chodzi o czyszczenie plastików.

Silnik też nim umyjesz. Do prania go nie używam bo od tego są inne produkty.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dolać ciepłej wody do dimera tak żeby wyszło 1:1. Green gine trochę inny produkt ale mimo to może i to m jakiś związek a mianowicie ADBL coś wspominali że cząstki smaru rozpraszają się w wodzie więc może być tak że czysty nie zrobi tego tak dobrze jak z wodą? Nie wiem to tylko taka moja luźna myśl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, SylPio napisał:

Ktoś coś na temat tego produktu ?
Detailers pro poli-coat paint sealant.

Wg mnie bardzo podobny (niemalże blizniaczy) produkt do Wolfgang DGPS (posiadam oba sealanty). Może Wolfgang daje odrobinę więcej połysku (albo to tylko moje wrażenie). Co do trwałości - nie sprawdzałem, ale DP leżał bez jakiegokolwiek wspomagania na jedynym samochodzie, na jakim go dotychczas aplikowałem, w okresie wiosenno-letnim przez nieco ponad 3 miesiące i został usunięty maszynowo (pod koniec tego okresu czasu widać było po hydrofobowości, że produkt znacząco osłabł, chociaż nawet przy progach jeszcze jakieś kropelkowanie występowało). Aplikacja i polerowanie - banalne, wydajność bardzo dobra. Generalnie bardzo przyjazny i poprawny sealant. Jest tańszy od Wolfganga, ale przy ogromnym podobieństwie Wolfganga DGPS i Menzerny Power Lock Ultimate Protection (gdzie cena Menzerny jest niższa), zastanawiałbym się teraz, czy kupić DP, czy Menzernę...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=9327]Eidos71[/mention] Mogę kupić za 50 zł więc wezmę, cena mniejsza jak menzerny, a pojemność prawie dwa razy wieksza.

Wyczytałem gdzieś na zagranicznych forach że produkt właśnie bliźniaczy do WDGPS. Dziękuję za opinie.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrego APC w przystępnej cenie i padło na ADBL PRO 1L lub Excede Advanced/Bulldozer 1L. Na forum znalazłem parę postów wspominających o tym jak Excede jest super i w ogóle ale ciężko mi znaleźć cokolwiek więcej. Tematy o Excede na forum piszą, że błąd brak dostępu w tej chwili więc nawet nie wiem która wersja jest silniejsza, Advanced czy Bulldozer. Osobiście wolę mocny środek do rozcieńczania  Czy uważacie, że któryś jest lepszy jako środek dosłownie do wszystkiego (od silnika, przez pranie dywaników z odkurzaczem aż do mycia delikatnych plastików)? A może coś innego byście mi polecili fajnego? Dzięki  
4Detailer

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Czym zaślepić wężyk od spryskiwaczy świateł. Potrzebuję na szybko i na krótki okres czasu to zrobić. Otóż polamalem zderzak, jutro kupuje nowy ale nie ma on dziur na spryski, w wolnej chwili (której jutro nie będę miał) zrobię dziury i założę spryski, ale do tego czasu muszę zaślepić czymś wężyk żeby mi płyn nie uciekał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Czym zaślepić wężyk od spryskiwaczy świateł. Potrzebuję na szybko i na krótki okres czasu to zrobić. Otóż polamalem zderzak, jutro kupuje nowy ale nie ma on dziur na spryski, w wolnej chwili (której jutro nie będę miał) zrobię dziury i założę spryski, ale do tego czasu muszę zaślepić czymś wężyk żeby mi płyn nie uciekał. 
Najlepiej włożyć coś do wezyka, a jak nie masz jakiegoś " grzybka " To weź sobie biurową spinke i zacisnij wężyk.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2019 o 21:10, SylPio napisał:

Ktoś coś na temat tego produktu ?
Detailers pro poli-coat paint sealant.
 

Bardzo łatwy w użyciu,  wygląd porządnego sealantu, podkręca śliskość, trwałość całkowita  ciężka do określenia bo ładne krople dość szybko stają się mniej kształtne, ale możliwe że taki stan utrzyma się dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2019 o 23:47, Tomakao napisał:

Poszukuję dobrego APC w przystępnej cenie i padło na ADBL PRO 1L lub Excede Advanced/Bulldozer 1L. Na forum znalazłem parę postów wspominających o tym jak Excede jest super i w ogóle ale ciężko mi znaleźć cokolwiek więcej. Tematy o Excede na forum piszą, że błąd brak dostępu w tej chwili więc nawet nie wiem która wersja jest silniejsza, Advanced czy Bulldozer. Osobiście wolę mocny środek do rozcieńczania 😁 Czy uważacie, że któryś jest lepszy jako środek dosłownie do wszystkiego (od silnika, przez pranie dywaników z odkurzaczem aż do mycia delikatnych plastików)? A może coś innego byście mi polecili fajnego? Dzięki 🙂 

Mam  Excede Advanced i jestem mega zadowolony, po rozcieńczeniu działa bardzo przyjemnie. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stosowaliscie SG Citrus razem z Adbl bubble maker? Bo teoretycznie są tam inhibitory korozji, co w zimie było by wskazane z uwagi na sól.
Jeśli tak to w jakich proporcjach robiliście miksturę?

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może mi poradzić jak sobie poradzić z takim defektem na tapicerce pół skórzanej z Astry J? Ewentualnie jaki może być koszt naprawy przez kogoś ogarniętego w temacie? Reszta tapicerki w stanie idealnym tylko to jedno miejsce przeszkadza siostrze w aucie 🙂

49549298_2327963840770435_6555653375545835520_n.jpg.a9451492f548ccd49f342ab4a96ad41a.jpg50129016_329734184534949_6206219483497889792_n.jpg.2c41c4b88cecbbaaf8ff261a4496a657.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arturf napisał:

Witam, czy ktoś może mi poradzić jak sobie poradzić z takim defektem na tapicerce pół skórzanej z Astry J? Ewentualnie jaki może być koszt naprawy przez kogoś ogarniętego w temacie? Reszta tapicerki w stanie idealnym tylko to jedno miejsce przeszkadza siostrze w aucie 🙂

 

Ekoskóra, czyli bliżej temu do gumy, chałupniczo możesz to spróbować odchylić i podkleić butaprenem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.