Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, jzs napisał:

Próbowałeś może?

Próbowałem i na swoim aucie i jeszcze jak ten QD był w fazie testów u RRC. Wiadomo że taka aplikacja będzie mniej trwała niż na suche auto, ale działa i nawet nie najgorzej. W takich zimowych warunkach może się to jakoś dobrze nie sprawdzi ale z drugiej strony za taką cenę to wolę na bezdotyku nawet na każdym razem psiknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do osuszania używam jakiś tanich qd a RRC raczej taki jest.

Także śmiało działaj. A tak wogole to czasami lepiej jest przetestować, pobawić się i samemu sprawdzić niż na forum pytać. Jak masz produkt to testuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy zamówić RRC Wipe Out czy IPA z mrcleaner.pl czy może lepiej to i to? Ma służyć do wymywania cleanera przed nałożenie twardego wosku lub przed nałożeniem niewidzialnej wycieraczki, co lepiej się sprawdzi i dlaczego? Liczę na szybką odpowiedź, bo chciałem zrobić zamówienie, dziękuję. 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rudi0018 napisał:

Panowie nie wiem czy zamówić RRC Wipe Out czy IPA z mrcleaner.pl czy może lepiej to i to? Ma służyć do wymywania cleanera przed nałożenie twardego wosku lub przed nałożeniem niewidzialnej wycieraczki, co lepiej się sprawdzi i dlaczego? Liczę na szybką odpowiedź, bo chciałem zrobić zamówienie, dziękuję. 😉 

 

Ja używam zmywacz silikonowy od boll i nie wiedzę różnicy większej między tymi wszystkimi "wymywaczami". Wipe out często dłużej odparowuje i według mnie czasami nie do końca wymywa jak czysta IPA. Są ludzie którzy twierdzą że czysta IPA to zło i należy uzywać maks 20-30% a powyżej nie ma sensu. Ile ludzi tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk14 a jaka jest różnica między IPA a wipe-outem i co lepsze pod wosk? Oczywiście, wiem, że składem się różnica, ale jakby nie było to i to jest do wymywania. O tym też słyszałem, że IPA powinno się używać w max 20-30% stężeniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mem01-Ipa-Cleaner.png

15 minut temu, rudi0018 napisał:

IPA a wipe-outem i co lepsze pod wosk?

https://kosmetykaaut.pl/topic/10949-ipa-używać-czy-nie-używać-oto-jest-pytanie-zadawane-100-razy-tygodniowo/

 

 

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pisał że chce wymyć cleaner pod wosk a nie IPĄ go zastąpić. Od siebei tylko dodam że testowałem dzisiaj wipeout RRC i jak dla mnie wymywa gorzej niż czysty IPA. Lakier był tylko liźnięty pasta finishową pod wosk więc ciężko byłoby ocenić po rysach ale widać było miejsca do których dojeżdżałem gąbką i w trakcie przemywania WipeOutem nadal się odrozniały. Przemycie czystą IPĄ zmyło te ślady. Ipa 30% jest za słaba jak dla mnie, bo nawet 50% nie dała dobrze rady. A zmywacz silikonu przynajmniej przy tłustej paście jak menzerna nie dawał rady totalnie. Połowa tylnej klapy dodatkowo przemyta zmywaczem i właśnie na tej połowie wosk siedział gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukaso  Właśnie tak połowa użytkowników czyta posty świeżaków, wyłapują pojedyncze zdania/słowa i na nie odpowiadają.

Czyli zamówię IPA, tylko powiedz mi czy ta ze strony mrcleaner wystarczy, bo nie ma tam innych czy konkretne firmy IPA polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malwin41 Po prostu po obecnych testach colli 476s położony na cleaner dodo juice lime prime, chcę kupić coś co dobrze wymyje ten cleaner i będę miał pewność, że wosk zimowy czy to colli czy fusso będę kładł na goły lakier. Więc Wipe Out też odpuścić?
 

@Domel  Tak, mycie pianą aktywną, na to IPA i później wosk, myślę, że to da najlepsze efekty. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Właśnie dlatego dałem tego linka, żeby poczytać czym jest IPA, czym jest cleaner, czym są WIPE OUTY - bez zgryźliwości lub hejtu i dobrać odpowiedni produkt.

Bardzo ładnie koledzy @Evo @ghost i inni to opisali.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, rudi0018 napisał:

Nie wyczułeś sarkazmu?

przy Twoich rozkminach z Colli nie czuje już Twojego sarkazmu 😉 wybacz 😉

Jak chcesz dobrze wymyć cleaner to kup zmywacz silikonu BOL'a.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, straszną zbrodnią jest, że chcę zrozumieć dlaczego tak się dzieje i znaleźć tego przyczynę. I do kolejnych testów spróbować wymyć porządnie cleaner. Lepiej krytykować, jak to mówią "zapomniał wół jak cielęciem był" czy jakoś tak. 😉

 @Michał82  Wszystko staram się robić zgodnie ze sztuką, mimo iż jestem świeży. Poświęcam temu forum kilka godzin dziennie, ale i tak mam dopiero procent wiedzy. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, rudi0018 napisał:

Rzeczywiście, straszną zbrodnią jest, że chcę zrozumieć dlaczego tak się dzieje i znaleźć tego przyczynę. I do kolejnych testów spróbować wymyć porządnie cleaner. Lepiej krytykować, jak to mówią "zapomniał wół jak cielęciem był" czy jakoś tak. 😉

 @Michał82  Wszystko staram się robić zgodnie ze sztuką, mimo iż jestem świeży. Poświęcam temu forum kilka godzin dziennie, ale i tak mam dopiero procent wiedzy. 😉 

Nie przejmuj się 😉 My nie zrozumieliśmy Ciebie - przynajmniej ja - a ty nas 😉 Ale już wyjaśnione !

Bardzo dobrze, że drążysz temat, byle tak dalej 🙂

Jak chcesz wymyć cleaner - ale na prawdę wymyć - kup zmywacz silikonu BOL'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel  Ok, w porządku! 😉 

@Domel @Michał82 Znasz mój temat pewnie odnośnie colli, że po 1,5 miesiąca coś jest nie tak, chce zamówić fusso i zrobić maskę 50/50 colli/fusso i cleaner Dodo juice lime prime wymyć czymś co zagwarantuje najdłuższą trwałość tych wosków, najlepszy zrzut wody i kropelkowanie. I dlatego na szybko was pytam co do takiego zabiegu będzie lepsze IPA, Wipe Out czy zmywacz silikonowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.