Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@arturf Nic z tym na dłuższy okres nie zrobisz. Zaraz zacznie pękać obok. Miałem to samo na boczku siedzenia kierowcy w Astrze H żony ze dwa lata temu. Zawiozłem siedzenie do tapicera i za 130 PLN wszył identyczny kawałek jakiejś ekoskóry. W dotyku czuć, że jest grubsza od oryginalnej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kerad napisał:

A stosowaliscie SG Citrus razem z Adbl bubble maker? Bo teoretycznie są tam inhibitory korozji, co w zimie było by wskazane z uwagi na sól.
Jeśli tak to w jakich proporcjach robiliście miksturę?

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
 

 

150ml CO + 10ml BM na 1,7 wody ostatnio robiłem do oprysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie robi, dlatego go nie lubię. Uważam go za mocno przereklamowany produkt. Nawet przy 150ml na 1,7 wody nijak się ma do Magi która przy 50ml na 1,5 litra robi zdecydowanie lepszą robotę w okresie zimowym. 

Chcę go zużyć i zapomnieć że istnieje 😂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie odnośnie ogrzewania w garażu 30m2. Co lepsze grzejnik olejowy 13 żeberek, grzejnik konwektorowy czy może jakaś nagrzewnica elektryczna. Garaż ocieplony ściany + sufit, brama segmentowa z pianki poliuretanowej. Docelowo będzie ogrzewanie wodne grzejnikowe z pieca domowego, ale to na wiosnę będę robić instalację. Do tej pory był piecyk gazowy z butlą i czujnikiem, ale butla starcza na 3 dni ciągłego palenia + dużo pary wodnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się skąd taki rozrzut w opiniach o CO. Może tak jak @powalla pisze zmień bezdotyk. U mnie auto było białe od soli (wrzucałem kiedyś foty) i po oprysku CO i spłykaniu demineralką auto "czyste". Wacikiem nie sprawdzałem ale nawet po wyschnięciu brak smug czy jakiegoś widocznego brudu. Żadna piana tego nie potrafiła (magi nie miałem). Podoba mi się też że mogę zrobić oprysk bo schodzi o wiele mniej czasu niż z ręczną pianownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem już kilka opcji stężeń CO i kilka opcji Magi. Ta sama myjnia. Magi o klasę lepsza do zadania "umycia" zimą auta. Ale ostatnio z tym stężeniem CO 150ml na 1,7 wody byłem na innej myjce. Wyszło lepiej niż w mniejszych stężeniach ale to jednak nie to. Generalnie to z takich zimowych opcji bawiłem się tylko CO z opryskiwacza i Magi oraz Angelwax FastFoam z pianownicy ręcznej. Także wiele doświadczenia na tym polu nie mam ale Magi jest po prostu nie do pobicia jak dla mnie.

Oczywiście że oprysk jest szybszy. Ręczna pianownica mnie wpienia 🙂🙂 Dlatego dałem CO szansę i w tym roku (rok temu też próbowałem). Teraz sprawdzę EcoShine CC do oprysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 🙂 Mam prośbę abyście mi coś doradzili w tą zimę. Na codzień auto trzymam w domu w garażu (aktualnie jak jest na minusie na dworzu to w garażu mam 13st). Lecz pracuję w systemie 24h i mam możliwość parkowania w garażu podziemnym gdzie zawsze jest 20st. Co mi doradzicie, wiadomo dojade do pracy, autko złapie troche soli z drogi. Wstawiac auto na 24h do garazu gdzie jest 20st? czy lepiej zostawić na dworzu? Wiadomo przyjemnie wsiasc do cieplego auta po dobie 🙂 Jednak boje siemo lakier, chyba że sól aż tak szybko nie zjada naszych aut. Autko ma powłoke ceramiczną, oraz spłukuje je na bezdotyku wraz z pianą adbl yeti 1-2x w tyg 🙂 

Co doradzicie :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom garaż zimą więcej szkodzi niż pomaga. Oczywiście jeśli jest na plusie. Nie ma znaczenia czy będzie +13 czy +20. Śnieg/lód będzie się rozmrażał a auto będzie żreć sól. Akurat lakierowi to za dużo nie zrobi. Najbardziej po tyłku dostaje całe podwozie i o nie trzeba najwięcej zimą zadbać. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest nowe, ocyknowane, splukiwand 1-2 na tydzien , moze nic mu nie bedzie .. 🙂

 

Czym proponujecie na bezdotyku opłukiwać podwozie ? Auto typu Suv wiec da rade myjką. Sama woda? Woda+piana? Moze samo woskowanie na goraco?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PiotrekDriver napisał:

Auto jest nowe, ocyknowane, splukiwand 1-2 na tydzien , moze nic mu nie bedzie .. 🙂

Moje też było... po 2 latach i tej ilości soli na drogach jaka jest w Austrii na elementach podwozia/zawieszenia widać już niestety ślady rudej. Po zimie czeka mnie gruntowne czyszczenie i zabezpieczenie podwozia. O lakier się nie ma co martwić bo mimo sporej ilości odprysków na masce (autostrady...) ruda się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze nad tym żywiolem wzgledem podwozia to nie zapanujesz ... konserwacje mozesz robic podwozia ale co na nst sezon bedziesz musial drapac bo bitex na bitex walic to troche slabo . 
 

Nie trzeba od razu bitexa ..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lodowa napisał:

Prawda jest taka ze nad tym żywiolem wzgledem podwozia to nie zapanujesz ... konserwacje mozesz robic podwozia ale co na nst sezon bedziesz musial drapac bo bitex na bitex walic to troche slabo . 

Jak ktoś bitexem wali na podwozie bez inhibitorów korozji i podkładu to potem robi co roku. Trzeba zrobić raz a dobrze na dobrych środkach i wytrzymuje dobrych kilka lat. Tylko trzeba dać te 500zł na środki + robota.... a nie 30zł na puszkę bitexa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, qdlatyNH napisał:

Może to głupie pytanie, ale co tam...czym odsnieżacie samochody?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 

Szczotka do śniegu obwinięta ścierką z  mikrofibry dla bezpieczeństwa daje rade 😉👍🏻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.