Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, KeepeR napisał:

Dość popularne auto, może ktoś będzie wiedział. Mazda 6 III gen. prawdopodobnie polift 2014 r. grubość lakieru od 70~90 mikronów to normalne pomiary ? czy raczej ktoś już coś ostro zdzierał...

Miejscami było 70, aż strach dotykać padem z mikrofibry 😉

Hehe no niestety lakier grubości 90 mokronów to standard w tym aucie. 😕Czyżby trójwarstwowy czerwony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość popularne auto, może ktoś będzie wiedział. Mazda 6 III gen. prawdopodobnie polift 2014 r. grubość lakieru od 70~90 mikronów to normalne pomiary ? czy raczej ktoś już coś ostro zdzierał...
Miejscami było 70, aż strach dotykać padem z mikrofibry


Wyglada na fabrykę :).

Moje służbowe ma od 50 do 70 :D w zależności od załamań na aucie.

Jak chcesz sprawdzić ile masz „zapasu” to pomierz sobie jeszcze we wnękach drzwi oraz same drzwi w specyficznych miejscach :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nałożyłem 2 warstwy olejku z carchem na skóry i zastanawiam się czy użyć leather conditioner od rrc czy  leder Versiegelung jako ostatnie zabezpieczenie ?? który z tych preparatów da lepszą powłokę w ochronie foteli ?

Coonditioner to inny produkt od versiegelunga.
Conditioner to jak olejek carchemu.
Oczywiście jesli conditioner od rrc dziala jak conditioner=odżywka a nie protector=zabezpieczenie.
Z carchemu masz leather armour, który jest zabezpieczeniem o działaniu takim jak colourlock versiegelung czy gyeon leather coat


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SylPio napisał:

Mam możliwość kupić rollera 9mm za 400 plus flaszkę emoji3.png
Użyta jeden raz. Znajomy kupił pół roku temu na fakture.
Brać czy nie ?

Jak jest gwarancja to pewnie. Nawet jak Ci nie podejdzie to komuś odsprzedasz za 400 zloty i dwie falaszki hehe 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, turzol said:

Z ciekawości - co oznaczają duże cyfry na opakowaniach SG?

Dzisiaj robiłem porzadki w arsenale i dopiero teraz rzuciły mi się w oczy, że każde opakowanie ma inny nr.

Oznaczenie do czego dany produkt się nadaje

10 - Mycie Wstępne

11- Dekontaminacja

12 - Wash/Mycie właściwe

13 - Paint/Lakier

14 - Wheels/Koła

15 - Interior/Wewnętrzne

16 - Accesories/Akcesoria

17 - Kits/Zestawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedziami producenta numer na etykiecie niedługo zostanie zastąpiony kolorami, dodatkowo zostanie powiększona czcionka z nazwą produktu. Więcej informacji znajdziesz tutaj: 

https://www.shinygarage.pl/Drobny-Lifting-Kategorii-blog-pol-1544522055.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lolomtx napisał:

Zgodnie z zapowiedziami producenta numer na etykiecie niedługo zostanie zastąpiony kolorami, dodatkowo zostanie powiększona czcionka z nazwą produktu. Więcej informacji znajdziesz tutaj: 

https://www.shinygarage.pl/Drobny-Lifting-Kategorii-blog-pol-1544522055.html

Widzę ukłon w stronę daltonistów 🤪 mi tam numerki nie przeszkadzały. Było czytelnie. I tak patrzę na nazwę produktu jeśli chcę go użyć a nie na kolor czy numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Malwin41 napisał:

Panowie nie mogę znaleźć info w szukajce. Pady piankowe,mikrofibrowe etc można suszyć w suszarce?

Na logikę - zasuwasz nimi po kilkaset - kilka tysięcy obrotów po lakierze, a nie mógłbyś ich suszyć w suszarce? Tylko po co, wystarczy położyć przy kaloryferze, wytrzepany pad mikrofibrowy szybko schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gąbek1 napisał:

Wsr gel używał ktoś na lakierze? Można to użyć jako dodatek do vampira i t&g czy jako zamiennik? 

To jest środek który usuwa osady z twardej wody głównie. Jako zamiennik napewno nie bo nie do tego jest stworzony, jako dodatek też raczej nie. Możesz używać tego osobno. Dla lakieru używany z głową będzie bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Patryk14 napisał:

To jest środek który usuwa osady z twardej wody głównie. Jako zamiennik napewno nie bo nie do tego jest stworzony, jako dodatek też raczej nie. Możesz używać tego osobno. Dla lakieru używany z głową będzie bezpieczny.

Tak, po dekontaminacji w dolnych partiach samochodu. 

A czy jest szansa ze usunie pozostalosci wosku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nicolo napisał:

Czy jak przepoleruję lakier Menzerną 2500 to powstaną swirle? Czy to się nadaje do polerowania na jeden raz(tzn. one step)?

Pomyliłeś wszystko- swirle własnie to sie pastą usuwa,pewnie chodzi Ci o hologramy-to zależy jaki lakier i jaka maszyna poczytaj jeszcze forum,  jest o tym sporo tematów i nie mówie tego złośliwie w końcu każdy od czegoś kiedyś zaczynał

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marco80 napisał:

Pomyliłeś wszystko- swirle własnie to sie pastą usuwa,pewnie chodzi Ci o hologramy-to zależy jaki lakier i jaka maszyna poczytaj jeszcze forum,  jest o tym sporo tematów i nie mówie tego złośliwie w końcu każdy od czegoś kiedyś zaczynał

Tak, tak rzeczywiście. Czytałem już o tym i wiem o co chodzi, ale pokręciły mi się nazwy. Dzięki za wyrozumiałość dla początkujących.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.