Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Michał1989 napisał:

Cześć wszystkim!

Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Szukam opinii na temat marki 4Detailer, co warto kupić a czego nie. Mam swoje domowe "spa" i chciałbym należycie zadbać o auto przed zimą.

Słyszałem dobre opinie ale nie wiem jak to jest w praktyce, ceny też mają przystępne.

Dziękuję za rady 🙂

Godny polecenia:

APC - mój nr jeden. Robiłem bezpośredni test z FX protect i Amber APC od 4detailer dużo mocniejszy.

Interior Superior dressing - fajny dressing do wnętrza, można użyć do plastików komory silnika. Nie zostawia plam przy kontakcie z wodą. Osobiście twierdzę że mniej przyciemnia niż interior wow adbla ale ktoś wrzucał porównanie i wyszło odwrotnie (pewnie kwestia materiału b jaki się aplikuje)

Cleaner do felg (chyba nazywa się principale wheel cleaner). Polecam bo dobrze czyści.

Można by się zastanowić nad apri wax - hydrowosk ale cene lepszą ma Koch chemie PW.

Godny polecenia jeszcze jest płyn do szyb. Fajnie pachnie. Dobrze mi się nim myje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zdroja0 napisał:

Godny polecenia:

APC - mój nr jeden. Robiłem bezpośredni test z FX protect i Amber APC od 4detailer dużo mocniejszy.

Interior Superior dressing - fajny dressing do wnętrza, można użyć do plastików komory silnika. Nie zostawia plam przy kontakcie z wodą. Osobiście twierdzę że mniej przyciemnia niż interior wow adbla ale ktoś wrzucał porównanie i wyszło odwrotnie (pewnie kwestia materiału b jaki się aplikuje)

Cleaner do felg (chyba nazywa się principale wheel cleaner). Polecam bo dobrze czyści.

Można by się zastanowić nad apri wax - hydrowosk ale cene lepszą ma Koch chemie PW.

Godny polecenia jeszcze jest płyn do szyb. Fajnie pachnie. Dobrze mi się nim myje. 

Apricot Wax nie jest hydrowoskiem, tzn. instrukcja mówi o tym, że trzeba go dotrzeć. 

APC faktycznie jest spoko, nadaje się do pracy wewnątrz, bo nie dusi. Cleanery, zarówno do felg, jak i do opon, również polecam. 

Natomiast najbardziej zaskoczyły mnie ich szampony o neutralnym PH - Yellow Candy i Red Cherry. Mega fajne, gęste szampony, dające świetny poślizg i ładnie domywające. A do tego przyjemne w pracy, ze względu na zapach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, david2888 napisał:

Panowie... Pomocy! 

W weekend planowana korekta lakieru 😲 jak zrobić dekontaminacje i cały proces mycia auta w obecnych warunkach pogodowych (-1 - 0 stopni)? 

Jakies porady tipy? 

Tak ogólnie to nie ma szans... Na metalu nawet przy 0 już będzie chytało wode...

Czekać na plusiwe temperatury albo garaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mumins napisał:

Apricot Wax nie jest hydrowoskiem, tzn. instrukcja mówi o tym, że trzeba go dotrzeć. 

APC faktycznie jest spoko, nadaje się do pracy wewnątrz, bo nie dusi. Cleanery, zarówno do felg, jak i do opon, również polecam. 

Natomiast najbardziej zaskoczyły mnie ich szampony o neutralnym PH - Yellow Candy i Red Cherry. Mega fajne, gęste szampony, dające świetny poślizg i ładnie domywające. A do tego przyjemne w pracy, ze względu na zapach. 

Dotarcie nie jest wymagane. Wydłuża efekt hydro wg. producent. Osobiście nie zauważyłem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oddalem samochod na wymiane i lakierowanie blotnika po stluczce. Zapytalem czy jesli lakiernik bedzie polerowal element to i machnal by caly samochod i czy to by troche poprawilo lakier. Oczywiscie tak tak za doplata strzele cale auto polerka. Przy oddaniu wszystko spoko po paru tygodniach juz nie. Wszystko wylazlo, nawet nie wiem czy to swirle czy hologramy nie znam sie. Prawdopodobnie przelecial czyms mocno sciernym caly samochod i ukryl wszystko woskiem czy czyms. Czy po wcesniejszym przygotowaniu lakieru mycie itp pozniej glinka , wystarczy jakas pasta typu finish zeby "dokonczyc " ta robote i usunac niedoskonalosci ? W sloncu drzwi mienia sie jakby to byly smugi . Porosze o wyrozumialosc. Musze to ogarnac w ten weekend i czas nagli z czytaniem wszystkich tematow. Jakieś podpowiedzi jak to zalatwic samemu bez maszyny ? To nie ma byc iiiiiigla tylko tak żeby bylo jak wczesniej. Jestem w pracy nie moge wrzucic zdjec chwilowo nie jest to tragedia ale oststnio nie myje samochodu bo wole arstwe brudu niz to sponce odbijajace sie co 20 cm inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lewis00 napisał:

Witam, oddalem samochod na wymiane i lakierowanie blotnika po stluczce. Zapytalem czy jesli lakiernik bedzie polerowal element to i machnal by caly samochod i czy to by troche poprawilo lakier. Oczywiscie tak tak za doplata strzele cale auto polerka. Przy oddaniu wszystko spoko po paru tygodniach juz nie. Wszystko wylazlo, nawet nie wiem czy to swirle czy hologramy nie znam sie. Prawdopodobnie przelecial czyms mocno sciernym caly samochod i ukryl wszystko woskiem czy czyms. Czy po wcesniejszym przygotowaniu lakieru mycie itp pozniej glinka , wystarczy jakas pasta typu finish zeby "dokonczyc " ta robote i usunac niedoskonalosci ? W sloncu drzwi mienia sie jakby to byly smugi . Porosze o wyrozumialosc. Musze to ogarnac w ten weekend i czas nagli z czytaniem wszystkich tematow. Jakieś podpowiedzi jak to zalatwic samemu bez maszyny ? To nie ma byc iiiiiigla tylko tak żeby bylo jak wczesniej. Jestem w pracy nie moge wrzucic zdjec chwilowo nie jest to tragedia ale oststnio nie myje samochodu bo wole arstwe brudu niz to sponce odbijajace sie co 20 cm inaczej

Oddaj auto paprochowi na reklamację i niech się chłopina głowi, jak to wyprowadzić 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej odp sie obawialem. Juz jestem w trakcie sporu z gosciem i zostalo to zgloszone itp do odp instytucji zdjecia dowody. Ale to sie moze ciagnac i nie wiadomo jak ja z tego wyjde bo nie ma dowodow ze te rzeczy nie byly na aucie przed oddaniem. Mniejsza z tym. Zalezy mi zeby poprawic wyglad lakieru teraz samemu przed swietami bo wstyd jechac do domu. Pomozecie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, paperson napisał:

@Lewis00 kup miękką glinkę Work Stuff Point Clay Bar Soft. Teraz produkty WS są przecenione, więc zapłacisz mniej. Jeśli lakier był niedawno polerowany, to nie ma sensu wyciągać grubszych dział. 

Dokładnie. Skoro "polerował" ostro ściernym zestawem, to pewnie wszystkoe już sciągnął to co wypadałoby ściągnąc procesem dekontaminacji.

Na takie coś to cleaner nawet maszynowo może sobie nie poradzić. Szedłbym tutaj w kierunku pasty finiszowej na miekkkim padzie.

Ręcznie ja tutaj nie wiedzę szans, żeby to wyciągnąć. Na dodatek nie wiem co to za auto, jaka marka, a co za tym idzie jak twardy może być lakier.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, paperson napisał:

@damiano2007 masz przecie ;-)

 

A widzisz, zbytnio się skupiłem na temacie głównym. 😛 Dzięki

@Lewis00 To tak jak koledzy piszą wyżej - UC od Megsa.

Co do pada można spróbować tricolorem od flexipadsa jak chcesz ręcznie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to sumujac

1.mycie wg poradnika dla poczatkujacych. 

2. Glinkowanie polecaną glinka.

3. I tu jakis cleaner po glince ?

4. Ultimate coupound na tricolorze. 

5. I po tym znowu mycie czy cleaner ? Przed jakims woskiem?

 

Pewnie wszystko pomieszalem ale jak ktos moze to uszeregowac to bede wdzieczny. Na pewno uzyje tego UC od megsa, glinki wczesniej, i na koniec wosk. Na forach hondy duzo slyszalem o soft99 wiec moze to jako wosk. A jakby ktos dodal co pomiedzy tymi krokami ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adaszek96 napisał:

Nie używałem Megsa, ale musisz mieć niezłą krzepe żeby polerować ręcznie a efekt będzie mizerny

Poświęcając X razy więcej czasu niż maszynowo, efekt możesz uzyskać taki sam. Sprawdzone na małej powierzchni.

Niestety szkoda czasu i mięśni, bo cała reszta się zgadza.

 

Na szybko przelatując ręcznie UC zadziała on mniej więcej jak cleaner ścierny

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.