Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=14569]wobbjack[/mention] jeśli koniecznie chcesz teraz, glinkować, to tylko w ogrzewanym garażu i częstym maczaniu w wiaderku gorącej wody :good: Glinka najlepiej miękka. Tydzień temu tak właśnie glinkowałem z kolegami dwa auta. Szkód zero. Opcją jest również spryskać auto na bogato jakimś tar&glue oraz deironem. Też będzie dobrze i bezpiecznie.
I co dalej, na bezdotyk?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=14569]wobbjack[/mention] jeśli masz warunki, to najoptymalniej byłoby umyć auto na posesji przed i po tym zabiegu. Odpada dodatkowe mycie po drodze z bezdotyku. Na resztę pieszczenia z powrotem do garażu  Pytanie: czy masz garaż?
Garaż jest ale pod blokiem z wydzielonymi miejscami. Najlepiej byłoby zrobić wszystko na bezdotyku żeby nie jeździć w kółko.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych temperaturach i warunkach nie polecam glinkować. Glinka będzie szybko twardniała, ręce będą  marznąć a i przed glinką najlepiej zrobić porządne mycie. Przy aktualnej pogodzie to najłatwiej i najszybciej zrobić oprysk jakimś deironem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Domel napisał:

Dobry i tani odrdzewiacz gdzie można zanurzyć w kąpieli ?

Coca-cola, ocet, fosol ?

Od około tygodnia moczę w occie stare zardzewiałe klucze z garażu. 2,50zł za butelkę octu to mało, a chciałem sprawdzić samemu czy faktycznie sobie poradzi. Jak na razie mogę powiedzieć, ze sam ocet zrobił się brunatny, a na kluczach zszedł brązowy nalot i zrobiły się takie szaro czarne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy Myślę że 75mm wejdzie bo mniejszych nie mam :/ 

 

A przedłużki jakieś będą potrzebne np. tutaj pod relingi ? 

Są jakieś pady 35mm czy 50mm na gwint, żebym mógł zastosować taki adapter ? 

https://www.petrostar.pl/kosmetyki/czyszczenie-karoserii-i-szyb/boll/boll-adapter-do-gabek-na-gwint-m14,p1874053326

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie sprawdzone kombinację do "odtykania powłoki"? kiedyś położyłem na próbę SiramikSC15 i zauważyłem że góra samochodu kropelkuje a dół o wiele słabiej. Dodatkowo są water spoty i widać że jest jakiś osad na całym samochodzie. APC? Alkohol? Czy dedykowane kosmetyki?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie...
Co do plastików zegarów i błyszczących plastików...
Coś co usunie ryski i wyczyści?
Mam na oku palstx mequirs ale może coś tańszego?
Ryski delikatne, auto 5 miesięczne. Bardziej zależy mi na pielęgnacji i przy okazji usunięciu tych rysek...
Boję się czymkolwiek dotykać bo zaraz się rysuje...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 minut temu, Mateusz65 napisał:

Są jakieś pady 35mm czy 50mm na gwint, żebym mógł zastosować taki adapter ? 

tak musiał bys dokupic Bp 30 badz 50 i nakrecic go na taka redukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@George dobry szampon do powłok wystarczy. Pre-wash z SG Citrus Oil też odtyka powłoki :)

@Balzac spróbuj przetrzeć mocniej fibrą z mocniejszym roztworem APC

Jeśli nie masz odkurzacza piorącego to bez przemaczania sprawę powinien załatwić SG Extra Dry Fabric Cleaner Shampoo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Balzac Encapsulator Cleaner 1:7 powinno dać radę , jak nie automatycznie zwiększaj stężenie ;)

Takie pytanie ktoś porównywał Encapsulator z tym środkiem Extra Dry od SG ? Excede się kończy i korci mnie spróbować SG i nie wiem czy warto :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson @Gesiu_15 @KapselK  Panowie użyłem jako prespreya Tersus PR 950 nic nie ruszyło. Excede Encapsulator też użyłem nic kompletnie nic nie ruszyło i wypłukanie ekstrakcją. Fakt plamy na materacu mogą być 2-3 lata. Sam byłem zaskoczony ze nie rusza. Stężenia tez uzywalem w miarę mocnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gesiu_15 napisał:

@Balzac Encapsulator Cleaner 1:7 powinno dać radę , jak nie automatycznie zwiększaj stężenie ;)

Takie pytanie ktoś porównywał Encapsulator z tym środkiem Extra Dry od SG ? Excede się kończy i korci mnie spróbować SG i nie wiem czy warto :)

Używałem encapsulatora przez baardzo długi czas zuzyłem z 13L, ostatnio kupiłem extry dry i raczej przeskocze na niego, jeżeli chodzi o działanie i moc przy praniu dla mnie jest to praktycznie to samo jednak zapach extry dry pasuje mi o wiele lepiej i wydaje mi się że lepiej radzi sobie z białkami i jak by bardziej dezynfekuje ( pewnie przez specyficzny zapach)

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gozdziu23 

wydaje mi się ze na materacu nie sprawdzą się w/w produkty. Być może będzie trzeba używać odplamiacza np do przebarwień brązowych. Kolor materaca biały, pot i mocz leży długo. Materiał przebarwił sie i tu chyba raczej trzeba wejść w firmy takie jak Tersus, Prochem, Chemspec które być możne mają produkty ukierunkowane pod tego typu plamy na takim materiale. Wczoraj i dzisaj szukam informacji w/w firmy mają odplamiacze itp ale tego jest sporo. A zakup kilku produktów i testowanie to mija się z celem.

Być może ktoś na forum miał z tym styczność i wie jak skutecznie usunąć te plamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Balzac napisał:

@Gozdziu23 

wydaje mi się ze na materacu nie sprawdzą się w/w produkty. Być może będzie trzeba używać odplamiacza np do przebarwień brązowych. Kolor materaca biały, pot i mocz leży długo. Materiał przebarwił sie i tu chyba raczej trzeba wejść w firmy takie jak Tersus, Prochem, Chemspec które być możne mają produkty ukierunkowane pod tego typu plamy na takim materiale. Wczoraj i dzisaj szukam informacji w/w firmy mają odplamiacze itp ale tego jest sporo. A zakup kilku produktów i testowanie to mija się z celem.

Być może ktoś na forum miał z tym styczność i wie jak skutecznie usunąć te plamy 

Odpowiadałem tylko na pytanie porównania extra dry do encapsulatora i wiadomo jeżeli wiesz że to mocz to ani encapsualtor ani extra dry nie ma do tego szans, do takich spraw masz to http://www.maxifi.pl/maxifi-symphony/ 

Do tego bez płukania się nie obejdzie sie bez płukania jakimś power rinsem, albo małym stezeniem zimnej wody z tersusem któego masz aby tyle nie inwestować. Pre spray ja zawsze aplikuje wrzątkiem, nigdy nie stało się nic z tkaniną, która prałem , a dodatkowa para wodna przy spryskiwaniu moim zdaniem dezynfekuje. Czym to pierzesz wgl ? jedynie ręcznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.