Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Stosunkowo mało korekt robię i na 3-4 korekty w sezonie to mi najzwyczajniej szkoda kasy.
To zrób sobie z pileczek golfowych czy tam z wirnika od frani, albo nawet z denka od butelki plastikowej, poza tym nie musisz prac padów w pralce, potrzebujesz mniej padow do korekty, nie mówiąc nawet o komforcie pracy. 130 zl sa akurat dobrze wydanymi pieniedzmi.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 problem u kolegi. 9 piętro, szyby po myciu elewacji dostały osad wapienny plus potem jeszcze impregnatem. Fachura robił 😉

Okna od podłogi a otwiera się tylko górna połowa. Raczej nie ma mowy żeby tam sięgnąć. Szmata na kiju zostaje i spłukanie woda.

Polish do szyb mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 mam spotlesa. Na takie usiadłe ws mi nie pomagał i skończyło się polerka. U ziomka w sumie nowe są więc może może. 

Aqua APC?

 

Btw. Gdzie w tym jest sitko do wyczyszczenia?

17131082127104454664356478538339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bienek @pablo15005 @bienek @AudiBlask

 

Chłopaki coraz bardziej kusi mnie ta pasta DYI. Powiedzcie mi, serio taka wydajna? Bo patrząc na butelkę to 170zl i starcza na około 300 psikniec. Mała butelka 3d one to koszt ok 70zl. Jeśli jest tak mega wydajna i psik na panel czy dwa wystarczy to byłbym pod wrażeniem. 

Dodatkowo mówicie, że po cuttingu można założyć pada finishowego i robić finish na tym samym urobku? o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



@bienek @pablo15005 @bienek @AudiBlask
 
Chłopaki coraz bardziej kusi mnie ta pasta DYI. Powiedzcie mi, serio taka wydajna? Bo patrząc na butelkę to 170zl i starcza na około 300 psikniec. Mała butelka 3d one to koszt ok 70zl. Jeśli jest tak mega wydajna i psik na panel czy dwa wystarczy to byłbym pod wrażeniem. 
Dodatkowo mówicie, że po cuttingu można założyć pada finishowego i robić finish na tym samym urobku? o.O


Jest wydajna. Jeden psik na pada wystarczy. Robiłem akuratnie 2x czarne BMW E60. Jedna zrobiłem zvizzerem mc3000 a druga DIY. Zvizzera poszło mi prawie cała mała butelka. Zostało coś na dnie. DIY zeszło zdecydowanie mniej..mogę jutro zrobić zdjęcie.
Można pracować na tym samym urobku, aczkolwiek ja sobie co jakiś czas ścieram żeby po prostu zobaczyć jaki efekt uzyskałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, analyzator napisał(a):

@imola33 problem u kolegi. 9 piętro, szyby po myciu elewacji dostały osad wapienny plus potem jeszcze impregnatem. Fachura robił 😉

Okna od podłogi a otwiera się tylko górna połowa. Raczej nie ma mowy żeby tam sięgnąć. Szmata na kiju zostaje i spłukanie woda.

Polish do szyb mam. 

Jak na osad poszedł impregnat, to kwas jako pierwszy może sobie nie poradzić, najpierw zaatakować striperem, a potem kwasem. Ale to i tak ryzykowne przy takim dostępie jak piszesz, bo:

1. chemia może spłynąć pod uszczelki i pogorszyć sytuację przykladowo rozszczelnienie pakietu szybowego za np. pół roku

2. kwas typu aqua APC sour może zmatowic szybę jak będzie za długo leżał

A może po wstępnym umyciu zaatakować żyletka/skrobakiem do szyb na jakimś wysięgniku z użyciem wody lub ech2o itp.

Lub zgłosić reklamację 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut 1 psik na całe drzwi? I tak i nie. Kwestia od tego co robisz, tzn. jak chcesz wyciąć to 1 psik i robisz kawałek np. 1/4 drzwi, jak chcesz zrobić finisz to jeden psik na całe drzwi. Większość robię one stepów, gdzie staram się wyciąć jak najwięcej to robię jeden psik na kawałek 40x40. Mi butelka wystarczyła na 9 pełnych onestepów normalnych aut (Kodiaq x2, A6x2, Phaeton, Passat B9 kombi x2, Lexus Nx350h, Mazda CX5) i zostało trochę tak 2 cm na dnie ale dziś jadę do @CAR CRAZY by uzupełnić zapas pasty 😀

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut a nie koniecznie na połowę, bo pasty między etapami nie trzeba wymywać. Możesz wyciąć używając więcej pasty i jej nie wymywając, a następnie przejść do wykończenia używając 1psik na cały panel 🙂 

Pasta jest mega wydajna, nie zasycha, można pracować i pracować 😀 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 godzin temu, analyzator napisał(a):

mam spotlesa. Na takie usiadłe ws mi nie pomagał i skończyło się polerka. U ziomka w sumie nowe są więc może może. 

Aqua APC?

 

Btw. Gdzie w tym jest sitko do wyczyszczenia?

Takie rzeczy to tym: 13427098549

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2024 o 18:21, analyzator napisał(a):

Tenzi alux jako kwas? Pamiętam że ktoś pisał że z kwasami przy szkle ostrożnie.

 

Tak, ostrożnie ale tylko gdy szyba jest już mocno porysowana. Chodzi o takie rysy jak od wycieraczek, że szyba jest jakby już lekko matowa. Kwas na czymś takim jeszcze to pogorszy.

W dniu 14.04.2024 o 17:03, analyzator napisał(a):

Aqua APC?

Możesz. 1:10 powinno dac radę.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, MMCzysci said:

Drodzy, dywaniki No.77 - warto? Pan @Slovak chyba ma takie w Audi emoji846.png

Mam i polecam. Wcześniej miałem z Proline w Leonie i również nie mogę o nich złego słowa powiedzieć. Po 4 zimach wyglądały jak nowe.

I nie Pan, nie lubię tego zwrotu. Po prostu Damian lub Slovak 😛

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2024 o 21:49, marecq napisał(a):

Witam, będę oddawał auto na korektę i zabezpieczenie, dzisiaj byłem na wycenie i zaproponowano mi powłokę elastomerową luminus 5 letnia lub ceramikę gyeon 3 letnia.

Mial ktoś styczność z tym luminusem?

wgl zawracać sobie głowę 

W listopadzie oddałem auto na one step i dostałem opcję nałożenia na koniec Luminus Graphene Spray. Jak dla mnie petarda. Wygląd i trwałość na 5+. Siedziało do tej pory, obecnie narzuciłem na auto CCWG.

Chciałem też podziękować wszystkim za odpowiedzi w tym poście. Zaciek z auta udało się ściągnąć cleanerem. Użyłem dodo lime prime. Obyło się bez polerki.

Auto prezentuje się tak:

 

20240415_214505.jpg

  • Lubię to 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.