Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.02.2024 o 20:30, jelinski17 napisał(a):

@analyzator wąż ze stalowym oplotem jest sporo cięższy i nie ma tej "pamięci kształtu"co w parcianym oplocie więc nie ma opcji że będą robiły się kółeczka i będzie się sam rozwijał. Ja mam akurat naście lat Karchera HD 6/13 i mi najlepiej sprawdzila się alfagomma,miałem oryginał ale nie wytrzymał zbyt długo,potem Stomil ale dosyć szybko przetarł się od kostki,i ostatnie kilka lat w/w , do tego końcówka do pistoletu na łożysku i nie ma problemu ze skręcaniem:)

Mógł  bys podac linka do tego węża bo nie umie znaleść ? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lachim jedzie do paczkomatu ten niby męki z techkar co koledzy polecali. Odbiorę jutro i będę miał furę po tygodniu na lotnisku i szybkich 400km do umycia to dam znać czy spełnia wymagania. 170pln 15m.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator @Lachim

Szału nie ma z tym wężem. Jeszcze nie myłem ale ciężki gruby wydaje się pancerny. W domu to wcale nie jest zaletą. I też się plącze. Takie pierwsze wrazenie. Może zmienię zdanie 

20240503_122710.jpg

20240503_122715.jpg

 

Da się do lavora 26 dołożyć bęben na wąż? Zdaje się że rączka taka sama jak w 28..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie detailingowe świrki, 

Poszukuję jakiegoś jakiegoś zestawu Wosk/sealant + QD + ew. Cleaner,  qd/cleaner mogą być dedykowane pod wosk choć nie muszą. Głównie zależy mi na jak najbardziej 'mokrym i ciepłym' wykończeniu, aby wydobyć głębie z niebiesko szarej perły. Jeżeli lepszą opcją będzie sealant, to fajnie by było, aby mocno przyciemniał, a qd może wtedy szklić, lub jeżeli jest coś, co da woskowy wet look nawet lepiej. Jestem otwarty na wszelkie propozycje, idealnie by było jakby QD nie gasił wosku, trwałość mało istotna, dobre krople zawsze na plusie, antystatyczność mile widziana. Cenowo do +/- 100-150 za element układanki. 

Kandydaci do tej pory to:

-Pinnacle Souveran/Signature serie +? 

-ADS Nano Gloss Paint Sealant +? 

-Dodo juice purple haze/blue velvet +PB QD+

-CC Wax Gold+ CCWG premier 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bawgo - to stan lakieru przede wszystkim decyduje o końcowym efekcie. To, co wyląduje na lakierze - to tylko niewielki dodatek do wyglądu. Jeżeli masz lakier "wyciągnięty", bez swirli i hologramów oraz utlenień, Twoje oczekiwania spełni set Wolfgang'a (PPE + DGPS + Fuzion w paście, lub w spray'u). Pinnacle Souveran Paste + Liquid Spray to również dobry kierunek. DJ z PB dadzą nieco słabszy efekt, chociaż również zadowalający. ADS i CC nie dadzą oczekiwanej głębi, a bardziej przeszklą lakier. Zdajesz sobie chyba sprawę, że "ciepło" wykończenia nieco stłumi efekt perły ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 zdaje sobie sprawę, że opis moich oczekiwań mógł zostać nie do końca jasno sformułowany, jednak głównie chodzi mi o pogłębienie koloru przy jednoczesnym utrzymaniu jakiegoś połysku. Lakier jest w całkiem dobrej kondycji (ostatnia 'korekta' miała miejsce pod koniec października lub listopada). Po aplikacji jakiegoś QD zauważyłem, że dał on inny połysk od używanych wcześniej specyfików, co najbliżej pasuje mi do określenia 'mokry' - lakier wyglądał jak tafla jeziora. Tak mi to przypadło do gustu, że chciałbym znaleźć jakąś kombinację, co da podobny, a najlepiej wyostrzony efekt idący właśnie w stronę wet looku. Dziękuję za propozycje, na pewno sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy bo dostaje już szewskiej pasji 😵‍💫 Chce kupić jakiś system polerski (chodzi mi tu o pasty) ale już nie wiem na co się zdecydować... Zależy mi żeby pasty nie pyliły, były łatwe w wymywaniu i nie brudziły plastików, jeśli chodzi o wypełniacze to jest mi to obojętne w sumie bo i tak będę wymywać pastę prepem (ale wiadomo fajnie jakby było ich najmniej) Mój wybór padł na dość uniwersalną pastę diy gsp ale nie da się jej nigdzie kupić więc jednak zdecydowałem że kupie tradycyjnie 3 rodzaje past.
Jeśli jest to istotne to pady jakich będę używać to zamkniętokomórkowe pady honeya oraz bestia
Dodam że dopiero będę wkraczać w świat polerowania 
Z góry dzięki za cierpliwość ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SerowyCheetos ja bym proponował pasty 3d. Nie są suche, nie pylą, łatwo się docierają. 510 niby zostawia ślady na plastikach ale ostatnio zbierałem na mokro MF z roztworem DIY i nic nie budziła. Z bestia tak jak wspominasz 3d one też się lubi nawet do one step na twardym lakierze 👍 jak dla mnie pasty fajne, konsystencja, praca, zapach, docieranie 👌

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie past, czy miał ktoś do czynienia z pastą Royal Liquid Cut&One step?

Kiedyś @Moniak Lord Masło polecał ją i kupiłem ponieważ wychodziła dość korzystnie. Ale jest to moja pierwsza pasta i nie mam porównania. Zastanawia mnie jak wypada chociażby w porównaniu do popularnej i polecanej 3D One. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SerowyCheetos proponował bym pastę DIY i pady Lake Country. Na amatorskie zabawy plus ewentualnie ogarnięcie aut rodziny lub znajomych. SDO Blue i Orange do tego futerko Purple wool i większość prac tym wykonasz. Pad washera możesz kupić tego z wirnikiem od Frani albo zrobić go samemu. 

Może i w zakupie wyjdzie drogo. Ale pasta jest bardzo bardzo wydajna , a pady są mega trwałe. Za to łatwość i przyjemność pracy - pierwsza klasa.

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask Na pastę od DIY byłem bardzo napalony ale na chwilę obecną nie da się jej nigdzie w Polsce zamówić, co do padów to w sumie zastanowię się nad tymi LC a pad washer za niedługo będę robić z piłeczek golfowych 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SerowyCheetos pad washer można właśnie sami po taniości zrobić. Ja na znanym portalu kupiłem czarne wiadro z przykrywką -19 zł i wirnik od Frani 15 zł co prawda było to około rok temu,ale chyba aż tak nie oidriżało. Resztę rzeczy czyli pręty i nakrętki miałem. Jak narazie sprawdza się doskonaleIMG20220922133415.jpg.66609a7a7018467ba0eaa1ec2754ee04.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SerowyCheetos - jeśli będziesz pracował na ciemnym lakierze, to gorąco polecam klasykę: Scholl S20 Black, a na finisz S40. Na twardym, ciemnym lakierze możesz dodać S2 Black, lub zastąpić "dwójką" S20. Ale to, co z ciemnym lakierem na finiszu robi S40 - mistrzostwo (takiego lustra nie wyciągałą dotąd żadna pasta - nawet KCh M3.02). Ważne: S40 wymaga pada średniomiękkiego (na miękkich lakierach), lub nawet polishowego na twardym lakierze. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek71  Właśnie coś takiego chcę wykombinować tylko wirnik od frani zastąpić piłeczkami golfowymi bo najtańszy wirnik to koszt około 55zł a piłeczki 16zł 


@Eidos71 Dość ciekawe polecenie w szczególności ze moje auto prywatne właśnie jest czarne. Obiekt na którym będę się uczyć i szlifować swoje umiejętności to złomek brata czyli polówka w czarnym uni (przy polerowaniu auto nawet jakby się złamało w pół to go nie będzie szkoda XD)
Dodam do koszyka i na pewno się zastanowię 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, SerowyCheetos napisał(a):

Potrzebuje pomocy bo dostaje już szewskiej pasji 😵‍💫 Chce kupić jakiś system polerski (chodzi mi tu o pasty) ale już nie wiem na co się zdecydować... Zależy mi żeby pasty nie pyliły, były łatwe w wymywaniu i nie brudziły plastików, jeśli chodzi o wypełniacze to jest mi to obojętne w sumie bo i tak będę wymywać pastę prepem (ale wiadomo fajnie jakby było ich najmniej) Mój wybór padł na dość uniwersalną pastę diy gsp ale nie da się jej nigdzie kupić więc jednak zdecydowałem że kupie tradycyjnie 3 rodzaje past.
Jeśli jest to istotne to pady jakich będę używać to zamkniętokomórkowe pady honeya oraz bestia
Dodam że dopiero będę wkraczać w świat polerowania 
Z góry dzięki za cierpliwość ❤️

A ja polece pasty ADBL. Jak dla mnie pasty prima sort. Nigdy mnie nie zawiodły na moich lakierach.

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy naklejacie naklejki będące w zestawie z powłoką np Gyeon Mohs Evo? Zastanawiam się, czy naklejać? Jak robią studia detailingowe?

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.