Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie dotyczące butelek po mocnej chemii w stylu "heavy duty cleaner".

Dostałem kilka takich i mimo umycia ich (kilkukrotnie) strasznie śmierdzą chemią jaka była w nich wcześniej.

Czy mogę nalać do nich np. APC, IPA, dressingi, Encapsulator, Ech2o i tego typu chemię?

Może głupie pytanie ale nie wpłynie to w jakiś negatywny sposób na chemię, nie zaburzy właściwości myjących/czyszczących?

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S3ci0r napisał:

jesteś, wiem z własnego doświadczenia z tym że ja robiłem to etapami, po 2-3 elementy dziennie, ale koniecznie kompresorek do czyszczenia futra/mf/gąbek, nie wyobrażam sobie czyszczenia tylko samą szczoteczką, jest po prostu przepaść pomiędzy tymi metodami. cutting jechałem futrem + cutmax.

A prałeś pada na koniec dnia po tych 3 elementach czy tylko szczoteczka + powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, misz.czu napisał:

I da radę tak wysuszyć pada, aby był zdolny do dalszej pracy w kilka chwil? 

Nie, nie da rady. Po praniu pady muszą porządnie wyschnąć. U mnie leżą nawet po kilka dni zanim wezmę je ponownie. Zapas gąbek to podstawa jeśli chcemy myśleć o polerowaniu... 4-5 gąbek z każdej twardości to MINIMUM. Nie wyobrażam sobie wyprać pada i na drugi dzień nim pracować...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misz.czu najwyżej będzie wilgotny 😛 no ja niestety nie miałem ani jednego zapasowego pada i musiałem tak jechać, całość wyszła bardzo dobrze. na pewno przy kilku padach praca idzie o wiele szybciej. spróbuj i zobacz co z tego wyjdzie, albo się uda albo nie 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki co zrobić ze starym akrylowym czerwonym spłowiałym lakierem na VW Polo 2001r 😞 Jak umyje to nie ma żadnego efektu jak przejadę woskiem to trzeba go wsmarowywać jak masło na chleb tylko bardzo mocno i wtedy się świeci, ale tylko no max dwa tygodnie. Polerek nic takiego nie posiadam co możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kivlov napisał:

Chłopaki co zrobić ze starym akrylowym czerwonym spłowiałym lakierem na VW Polo 2001r 😞 Jak umyje to nie ma żadnego efektu jak przejadę woskiem to trzeba go wsmarowywać jak masło na chleb tylko bardzo mocno i wtedy się świeci, ale tylko no max dwa tygodnie. Polerek nic takiego nie posiadam co możecie polecić?

jeżeli polerka nie wchodzi w grę.

 

to poczytaj o 2 produktach 

Meguiars Ultimate Compound

Autoglym Super Resin Polish

oba można aplikować ręcznie, oba robią mega robotę na zmatowionym akrylu, UC zostawia bardziej długotrwały efekt bo jest bardziej ścierny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem AGRP na zniszczony lakier.

Troche to zajmie. Efekt jest ale nietrwały i jest to odwlekanie decyzji o solidnej korekcie lakieru.

Dostatkowym efektem nie do pogardzenia będą wypracowane przedramiona i bicepsy icon_wink.gif.c9ee0fe609322662ef8a094816c65a6c.gif

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kivlov napisał:

może spróbuje Meguiars Ultimate Compound

Zamiast zasuwać ręcznie , kupujesz maszynę Vander DA , robisz autko (może jakiś znajomy też będzie chciał )  i po robocie wystawiasz kilka dyszek niżej na giełdzie . Nie dość że robota będzie zrobiona lepiej i szybciej , to jej koszt wyniesie własnie te kilka dyszek które upuścisz następnemu właścicielowi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie:

Dzisiaj moi rodzice mieli delikatną stłuczkę. Stojąc na czerwonym świetle wjechał w nich facet na skuterze. Delikatnie zdarty zderzak + przerysowana alufelga. Samochód ma 3 miesiące i przebieg 2tys. Oczywiście sprawca wziął winę na siebie i podpisał oświadczenie o jego winie. I teraz pytanie czy ubezpieczalnia może odmówić wymiany zderzaka + felgi na nowe?  Czy może sobie narzucić że zwrócą koszty tylko za lakierowanie tego elementu a nie jego wymianę? Oczywiście nam by zależało na wymianie całego elementu na nowy w salonie opla. 
20180722_105023.jpg
20180722_105026.jpg
20180722_111632.jpg

Z góry dzięki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, powalla napisał:

Zamiast zasuwać ręcznie , kupujesz maszynę Vander DA , robisz autko (może jakiś znajomy też będzie chciał )  i po robocie wystawiasz kilka dyszek niżej na giełdzie . Nie dość że robota będzie zrobiona lepiej i szybciej , to jej koszt wyniesie własnie te kilka dyszek które upuścisz następnemu właścicielowi 😉

Jakie pady muszę do tego dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=8786]smerf91[/mention] pamiętaj o odszkodowaniu z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu.

Co do samej naprawy przy wariancie serwisowym ... Producent pojazdu określi czy należy wymienić element. W mojej ocenie jeśli od spodu wszystko jest ok. Zakładam że tak. Zderzak nie kwalifikuje się do wymiany. Zostanie on ponownie polakierowany. Nie liczylbym na wymianę całego elementu. Pamietaj, że mimo naprawy w wariancie serwisowym rodzicom należy się odszkodowanie z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SylPio napisał:

Pamietaj, że mimo naprawy w wariancie serwisowym rodzicom należy się odszkodowanie z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu.

A w jaki sposob się mają o to ubiegać? Zglosic do rzeczoznawcy ogladajacego uszkodzenia czy jak? 

A co z felga? Wymiana na nową czy też lakierowanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.