Skocz do zawartości

Najtrwalsze woski i sealnty - tytani zimy


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, menior napisał:

A to ciekawostka bo w gamie woskow InfinityWax  Optic jest z tych mniej trwalych,producent podaje ok 12 tygodni 😃 Czy przez ten czas auto bylo w ogole myte 🤔

Kilka tys km,

pod chmurą : garażowane nocki - około 30% : 70%,

8 myć ręcznych (szampony raz FX protect zielony, reszta na przemian ValetPro CCW,  Duragloss 901)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ghost napisał:

Spróbuję część paneli zrobić w 2 warstwach DGPS, zobaczymy czy będzie jakaś różnica

 

Aplikacja miesiąc później, bo listopad (zamiast pażdziernika).

Mniej kilometrów przez sytuację w kraju i na świecie. Więc można zaryzykować, do tej pory nie miałem cierpliwości robić testu długodystansowego Wofganga.

 

Na jednym z samochodów pod koniec kwietnia wrzuciłem InfinityWax optic.

Pełna korekta na pastach 3D, ipa. Siedzi do dziś, 6 miesięcy 😎 Nawet nie wiesz ile razy kusiło mnie żeby go ściągnąć, ale skoro tak zaskakuje to idzie na rekord. 🙈😂😂

 

Latem w jednej warstwie u mnie leżał okolice czterech miesięcy. Ale w 2 warstwach kto wie. Ale bardzo polubiłem go, z dedykowanym cleanerem robi robotę i efekt WOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@ghost nowość u @ShiningCar kwalifikuje się do pierwszego postu.

ICHINEN CHEMICALS ION COAT LEGEND POWŁOKA POLIMEROWA W PŁYNIE

https://shiningcar.pl/woski-syntetyczne/ichinen-chemicals-ion-coat-legend-powloka-polimerowa-w-plynie?from=listing&campaign-id=20

Wosk w formie mleczka.
Trwałość do 12 miesięcy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby uzupełniać listę w/g deklaracji producentów to dorzuciłbym

 

- wosk twardy Detail HD Wax (do 12 miesięcy)

i dwie powłoki QD (podoba mi się to określenie)

- Nanotechniq Revive (do 9 miesięcy)

- CleanTech Cover (do 9 miesięcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ktos moze cos potwierdzic/zaprzeczyc co do Detail HD wax bo rzetelnych info brak(chyba ze cos przegapilem) podobnie Cover sam go testuje ale narazie brak potwierdzenia co do trwalosci,na rynku masa produktow o deklarowanych mega trwalosciach ale w realu roznie bywa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozglądam się za woskiem na zimę i zastanawiam się nad bh FINIS, dsw i fusso. 

Szczerze myślałem o fusso ale docieranie mnie nie przekonuje. 

Jest jakaś "zauważalna" różnica w looku między tymi 3 woskami? 

Czy bez przepłacania brać dsw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, menior napisał:

Ale ktos moze cos potwierdzic/zaprzeczyc co do Detail HD wax bo rzetelnych info brak(chyba ze cos przegapilem) podobnie Cover sam go testuje ale narazie brak potwierdzenia co do trwalosci,na rynku masa produktow o deklarowanych mega trwalosciach ale w realu roznie bywa 

HD Wax na aucie mytym od święta, najczęściej chemią z myjni i raz na 2 miesiące ręcznie, aplikowany chyba w maju, ponoć jeszcze jest. Niestety nie mam dostępu do tego auta i bazuję tylko na tym co mówi właściciel.

Bardziej precyzyjne info będzie po obecnej zimie

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MlodyKoguT napisał:

Szczerze myślałem o fusso ale docieranie mnie nie przekonuje. 

Kolejny mit krążący po sieci... Dajesz cienką warstwę zwilżonym aplikatorem i bez problemu docierasz 🙂 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MlodyKoguT napisał:

Szczerze myślałem o fusso ale docieranie mnie nie przekonuje. 

Ja kładłem tydzień temu pierwszy raz w życiu Fusso na czarnej perle. Jak Koledzy piszą - zwilżony oryginalny aplikator i starałem się utrzymać możliwie najcieńszą warstwę. Nie było żadnych problemów z docieraniem i tez nie zauważyłem jakiegoś wypacania. A po tygodniu, po deszczu, kropelki piękne 🙂

Dzisiaj na żony auto nałoze Finisa, to porównam 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mit krążący po sieci... Dajesz cienką warstwę zwilżonym aplikatorem i bez problemu docierasz  
 
I tak i nie.

Ja wysmarowałem cała puszkę przez 4 lata na różnych autach. Robiłem próby i zawsze wyłazi potem gdzieś biała smuga. Może kwestia partii albo samego produktu. Do tego mogę dodać że siada na uszczelki jak głupi i potem trzeba dodatkowej pracy by to wyczyścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kepa416 napisał:

I tak i nie.

Ja wysmarowałem cała puszkę przez 4 lata na różnych autach. Robiłem próby i zawsze wyłazi potem gdzieś biała smuga. Może kwestia partii albo samego produktu. Do tego mogę dodać że siada na uszczelki jak głupi i potem trzeba dodatkowej pracy by to wyczyścić.

Ciemne czy jasne? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2020 o 10:10, PawelKRZ napisał:

Nie było żadnych problemów z docieraniem

Pomiędzy woskami są rożnice w łatwości nakładania i docierania. 

Jest całkiem inny wkład siły i pracy. 

Gdyby było inaczej to Swissvax nie zdobyłby takiej popularności 🙂 

I nie ma co się oszukiwać, Fusso nadrabia trwałością, ale aplikacją daleko mu do czołówki, powiedziałbym, że poniżej średniej.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost napisał:

Pomiędzy woskami są rożnice w łatwości nakładania i docierania. 

Jest całkiem inny wkład siły i pracy. 

...

Chodzi Ci o opór przy docieraniu?

Ja mam za male doświadczenie w tym względzie żeby sie nawet spodziewać jakis problemów. Ogólnie jak na mój pierwszy raz bylo ok - choć, nie powiem, sie zmeczylem 🙂 

Fakt, z Finisem i HiTemp było chyba latwiej, ale samochod mniejszy. Sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma może wrzuconego na auto Visiona od FX? 

U mnie po 2msc powoli tafla wychodzi.. a auto zrobiło może kilkaset kilometrów po mieście. Przygotowanie itd zgodnie ze sztuka. 

Jest opcja że BH Auto Foam w oprysku ją zabija? Auto myte 4 razy. BH AF 1:30 a później ONR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
22 minuty temu, FilipO napisał:

Ktoś ma może wrzuconego na auto Visiona od FX? 

U mnie po 2msc powoli tafla wychodzi.. a auto zrobiło może kilkaset kilometrów po mieście. Przygotowanie itd zgodnie ze sztuka. 

Jest opcja że BH Auto Foam w oprysku ją zabija? Auto myte 4 razy. BH AF 1:30 a później ONR.

BH AF jeżeli użyte w sposób bezdotykowy to nie ruszy takiego LSP jak Vision. Nie myje ONR, ale czy polimery zawarte w ONR nie będą zmieniały ładnych kropel w bardziej rozjechane .... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BH AF jeżeli użyte w sposób bezdotykowy to nie ruszy takiego LSP jak Vision. Nie myje ONR, ale czy polimery zawarte w ONR nie będą zmieniały ładnych kropel w bardziej rozjechane .... ? 

[mention]FilipO [/mention] możesz spróbować IPA albo jakimś płynem inspekcyjny na jednym panelu czy się poprawi. Napewno polimery po ONR zdejmie i to będzie można wykluczyć

Chociaż Yvan Lacroix na swoich szkoleniach z optimum na yt twierdził ze ONR to czysty szampon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, FilipO napisał:

Ktoś ma może wrzuconego na auto Visiona od FX? 

w zeszłym roku miałem na aucie, vision ma bardzo ladne kropelki ale własnie przez 2-3 miesiace pozniej zaczyna taflowac i bez znaczenia czy umyjesz fx zielonym czy innym szamponem tafla bedzie tak czy siak, a co ciekawe to w deszczu masz ładne kropel na aucie. Przynajmniej tak u mnei było, teraz mam aque i hydro bez najmniejszych zmian, ostatnio z nudów położyłem boostera 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FilipO napisał:

Ktoś ma może wrzuconego na auto Visiona od FX? 

U mnie po 2msc powoli tafla wychodzi.. a auto zrobiło może kilkaset kilometrów po mieście. Przygotowanie itd zgodnie ze sztuka. 

Jest opcja że BH Auto Foam w oprysku ją zabija? Auto myte 4 razy. BH AF 1:30 a później ONR.

Umyj szamponem FX protec Car Shampoo, czyli ten żółty odtykajacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.