Skocz do zawartości

Najtrwalsze woski i sealnty - tytani zimy


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, marcineke napisał(a):

Bawił się ktoś tym Adamsem?

Trwałość dedykowaną przez producenta można mirędzy bajki włożyć. 6-9 miesięcy (zmienna zależna od wielu czynników) to maks. Efekt optyczny przyjemny (szklistość i zauważalne przyciemnienie), aplikacja prosta, łatwa i przyjemna. Taki CanCoat z " grafenem" i delikatnie (wg mnie) ciekawszym efektem finalnym. Co najmniej równie wydajny, ale cena (przynajmniej u nas) czyni tego Adams'a produktem dla pasjonatów, a nie dla zarobkowych detailerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 Dzięki czyli te 18-24 miesiące to czysty marketing, szkoda bo myślałem że to taka szybka powłoka za niska cenę.

Chemical Guys HydroCharge mam, aplikacja jak QD ,szklistość rewelacyjna, hydro fajne ale też podobno obiecywane 12 miesięcy nie realne, ale produkt fajny.

Mam jeszcze nie wypróbowany Cleantle Booster ale pasuje mi go położyć na auto które będę mógł widzieć i umyć za kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask dokładnie. Nie tak mocno jak innych powłok, ale Suede widocznie twardnieje. Natomiast nie krystalizuje się brzeg butelki tak jak innych powłok. Przez ten rok mam ją zakręconą oryginalna zakrętka i wszystko jest ok gdzie inne powłoki zawsze zabezpieczam jeszcze taśmą. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2023 o 19:56, zeea napisał(a):

Chłopaki konkurencja dla Fusso12? Bronie się przed nim rękami, nogami bo jakoś go nie trawie, ale czasem znajomi chcą coś trwalszego niż 3 miesięczny wosk. 

Stara wersja fusso 12 nie ma konkurencji 🤭

W bezpośrednim starciu zawsze wygrywa z innymi puszkami.

Jeżeli ma go pokonać łatwo i w miare tanio to cq uk3.

Coś na podobnym poziomie Cancoat.

A jak może być krócej ale bez tragedii, to stajnia Infinity Wax lub Bilt Hamber, ale Finis, bo gdyby DSW sie wypocił to by znajomi maruudzili.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara wersja fusso 12 nie ma konkurencji
W bezpośrednim starciu zawsze wygrywa z innymi puszkami.
Jeżeli ma go pokonać łatwo i w miare tanio to cq uk3.
Coś na podobnym poziomie Cancoat.
A jak może być krócej ale bez tragedii, to stajnia Infinity Wax lub Bilt Hamber, ale Finis, bo gdyby DSW sie wypocił to by znajomi maruudzili.
No widzisz, a u mnie ostatnio Finis spłatał takiego figla. e5337c869d9048dc83f0754300cb116b.jpg
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że zima się zbliża, przydało by się coś wytrzymałego na lakierze :-)

Poniżej wrzucam filmik jak zachowuje się Swissvax Endurance po 4 miesiącach i po 13 tyś. km

Auto cały czas pod chmurką, myte 2 razy w miesiącu (oprysk z SG Citrus oil oraz SG sleek & bubble) 

Roku raczej nie wytrzyma, ale ma potencjał na 6 msc

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea  ja mam jeszcze waxaddict Graphene, który miał niby wytrzymać 9-12 msc, a ledwo 3-4 wytrzymuje 😕

New fusso u mnie też 3-4 miesiące wytrzymuje 😕

A Swissvax w praktyce wytrzymuje najdłużej, choć do deklaracji producenta sporo brakuje, tylko że ja robię ponad 3tyś km w miesiącu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
W dniu 24.09.2023 o 19:03, zeea napisał(a):

Hydrophobic Coat Ceramic Wax

mowisz o czerwonym? Ja juz wstepne testy zrobiłem i powiem szczerze jest nieźle ale to musze go lepiej przetestować 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, Mumins napisał(a):

Udało Ci się zbadać trwałość w okresie zimowym?

Zrobiłem test porównawczy na masce i wypadł najlepiej 😎 jak się zachowa zima to zależy od warunków ale ogólnie mycie kwaśnym szamponem w dużym stężeniu nie robi na nim większego wrażenia a nawet fusso osłabło 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.