Skocz do zawartości

Najtrwalsze woski i sealnty - tytani zimy


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

@marasec bierz smiało 200ml  bardzo dobry wosk w świetnej cenie a przy tym moze zaskoczyć trwałości  
Jak taki trwały, to nie ma co przesadzać z pojemnością, bo póżniej będzie leżał na półce albo go nie zużyje przez kilka lat



Wysłane z mojego CPH2125 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro jesteśmy przy Infinity, jak się w tej materii Waszym zdaniem kształtuje Supergloss? Mam go na błotniku i parze drzwi, czyli łącznie trzech elementach, aplikowałem z początkiem czerwca i przejechałem od tego momentu nie więcej niż 2500km, auto jest garażowane, ale pielęgnacja kuleje 🥲 (chyba dwa razy myty klasycznie szamponem i 3-4 razy rinseless, raz podbity Botoxem). Hydro oceniłbym na 4/10, połysk również bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins to chyba cos poszlo nie tak u Ciebie 😐 Superglossa+  zuzylem caly sloiczek i wnioski przeciwne do Twoich,hydro na bardzo wysokim poziomie i przyzwoita trwalosc (3/4 miesiace) jest nawet moj test na forum tego wosku 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, menior napisał(a):

@Mumins to chyba cos poszlo nie tak u Ciebie 😐 Superglossa+  zuzylem caly sloiczek i wnioski przeciwne do Twoich,hydro na bardzo wysokim poziomie i przyzwoita trwalosc (3/4 miesiace) jest nawet moj test na forum tego wosku 

Muszę go jeszcze pomęczyć, ale takie wnioski wysnułem po wczorajszym myciu neutralnym szamponem (Gyeon Bathe). Po samym oprysku BH AF już widziałem, że trochę zdycha i liczyłem na odetkanie po myciu ręcznym. Zasadniczo będzie już prawie 5 miesięcy od aplikacji, czyli ciut dłużej jak u Ciebie. Być może po prostu u mnie kwestia pielęgnacji zawiodła, bo kwestii przygotówki, odtłuszczenia, aplikacji i cure time jestem pewien, gdyż wtedy robiłem porównanie z aplikacji 2 powłok na dachu (swoją drogą, Neoxal 111 i Tenzi Diamond Drop siedzą jak wściekłe).

Dla porównania: BH Finis na klapie bagażnika w sedanie - góra praktycznie zdechła, element pionowy jeszcze się broni całkiem nieźle; HOW Sapphire po przeciwnej stronie do Superglossa, czyli cały lewy bok - 2/10 hydro, wygląd bez różnicy; zdecydowanie najlepiej pod kątem hydro i oczyszczania wypadają: Turtle Wax Hybrid na masce, hydro 6/10, bardzo równy i ładny zrzut, super się odetkał po myciu i klasycznie Fusso na zderzakach, które wrzuciłem w ramach ciekawostki i punktu odniesienia - choć zdecydowanie lepiej ma się zderzak przedni, natomiast nie ma tam szalonego kroplingu, lecz bardzo szybkie i płaskie rozbicie wody, co oznacza niewiele osuszania i, w teorii, mniejsze narażenie na waterspoty. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins  5 miesiecy w normalnych warunkach to jednak duzo dla tego wosku i moze juz dogorywac,swoja droga ja po nalozeniu wosku nie nakladam zadnych QD czy rinselesow bo uwazam ze to skraca a nie wydluza ich zywot i moze negatywnie wplywac na hydro("wzmacniam" dopiero jak pada sam od siebie) a ten Turtle ile Ci juz lezy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, menior napisał(a):

@Mumins  5 miesiecy w normalnych warunkach to jednak duzo dla tego wosku i moze juz dogorywac,swoja droga ja po nalozeniu wosku nie nakladam zadnych QD czy rinselesow bo uwazam ze to skraca a nie wydluza ich zywot i moze negatywnie wplywac na hydro("wzmacniam" dopiero jak pada sam od siebie) a ten Turtle ile Ci juz lezy ?

Turtle tyle samo co reszta, aplikowałem tego samego dnia, bodaj 11 czerwca. Co do QD, gdy testuję, to również staram się nie korzystać albo przynajmniej tym samym wszystkie elementy, a już na pewno żadnym mocarzem, stąd padło na Botox, który dla mnie jest quick detailerem w najbardziej klasycznym wydaniu. Rinslessa również używałem tylko, w teorii, czystego (Mckee's). 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.