Skocz do zawartości

MOONLIGHT TacSystem Sio2 Spray


Dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Prowadziłem/prowadzę test Moonlight na 3 rodz. elementów.

1. Test na kołach letnich - wzorowo wytrzymał 7mies i 13+ tys km - test zakończony ale produkt bdb trzymał się dalej

2. Test na przedniej szybie - zahaczył o wszystkie pory roku,  po 9mies i około 17 tys km produkt skończył żywot w styczniu, tafla.

Oczywiście nie przez cały okres są piękne krople, kształt stopniowo się degradował. Zrzut był przyzwoity aż do jesieni, gdy gumowe wycieraczki zaczęły częsciej trzeć. Po tym okresie zrzut wolniejszy, a krople jeszcze mniej kształtne. Jednak siedział. Tafla pojawiła się w tym miesiącu, co uważam za fenomen, bo żywotność idealnie pokryła się z deklaracją producenta, a niemal zawsze dzieliłem deklarację na 2 by odzwierciedlić wynik w realnym życiu 

 

3. Test na lakierze zimowy, od września... in progress...  produkt zrzuca wolniej, krople brzydsze ale nadal jest, zobaczymy co z tego wyjdzie

  • Lubię to 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ghost napisał:

3. Test na lakierze zimowy, od września... in progress...  produkt zrzuca wolniej, krople brzydsze ale nadal jest, zobaczymy co z tego wyjdzie

Rygrys ostatnio wrzucił filmik z kwaśnym szamponem RRC. Widać było jak po umyciu NW na przedniej szybie zaczęła lepiej zrzucać wodę, może tutaj tez by pomogło. W sumie producent pisze ze do takich rzeczy ten szampon został stworzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tommy Lee napisał:

Rygrys ostatnio wrzucił filmik z kwaśnym szamponem RRC. Widać było jak po umyciu NW na przedniej szybie zaczęła lepiej zrzucać wodę, może tutaj tez by pomogło. W sumie producent pisze ze do takich rzeczy ten szampon został stworzony.

Całkiem możliwe, jak się ociepli to zrobię porządne mycie ;) Bo dziś rano to miałem brud na lakierze przykryty warstwą śniegu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.01.2019 o 19:26, ghost napisał:

3. Test na lakierze zimowy, od września... in progress...  produkt zrzuca wolniej, krople brzydsze ale nadal jest, zobaczymy co z tego wyjdzie

Po zimowych ciężkich warunkach. Każde kolejne mycie ręczne szamponem neutralnym powoduje, że hydro wraca co raz lepsze. Duragloss 901 się całkiem fajnie spisał.

Minęło 5 miesięcy, więc dobry moment żeby przetestować produkt 4Detailer Simply Sour. Jak dojedzie zobaczymy ile jeszcze w stanie jest odetkać kwasowy szampon rodzimej marki 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej 👉

Przedstawiam Wam ciąg dalszy moich obserwacji dot. trwałości powłoki Moonlight. Tak prezentuje się zrzut po 5 m-cach i 2 tyg. od aplikacji. Widać już, że powłoka nieco osłabła, lecz zrzut jest nadal akceptowalny (prewash z Magifoam, szampon Duragloss 901):

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paperson napisał:

Tak prezentuje się zrzut po 5 m-cach i 2 tyg. od aplikacji. Widać już, że powłoka nieco osłabła, lecz zrzut jest nadal akceptowalny

Idąc starym podejściem, że zazwyczaj LSP wytrzymywało połowę czasu deklarowanego przez producenta. To tej powłoki już dawno nie powinno być 😉

U mnie krople zaczęły się trochę rozjeżdżać. Wiem, że powłoka złapała brud (test cleanerem). Ale i tak tafla zwiastująca zgon nie ma ochoty się pojawić.

Też po 5 i pół miesiącach wieczorem zrobiłem foto na płaskim panelu.

Deszcz na lekko zakurzonym, nie umytym:

IMG-20190305-234149.jpg

Po zimie myślałem, że już nie będzie co zbierać. A ten siedzi twardo i zrzuca. Nie trzeba się z woskiem spieszyć 🙂

 

edit:

Przypomniało mi się, wniosek z trwałości. Elementy, które nie były traktowane "wspomagaczami" typu reloady, spray sealanty mają lepsze hydro niż te, na których użyte były wspomagacze,

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ghost napisał:

Przypomniało mi się, wniosek z trwałości. Elementy, które nie były traktowane "wspomagaczami" typu reloady, spray sealanty mają lepsze hydro niż te, na których użyte były wspomagacze,

U mnie tak dokładnie było, czyli miejsca gdzie położyłem na powłoki  Reload miały duuuuuuużo gorszy zjazd wody niż miejsca bez tego wspomagacza. Tak więc odstawiam go na półkę i po nałożeniu samej powłoki mam co najmniej kilka złotówek do przodu , kilkaset ruchów mf mniej, mniej szmatek do prania , no i 2h zysku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, Zdroja0 napisał:

Kładł ktoś moonlighta na cp essence?

Na czarnym kozackie połączenie.

Fajny wygląd daje zarówno Essence + Moonlight,

Albo McKees37 CPP + Moonlight + NGPSv3.

 

To o co pytasz wielu już przetestowało:

 

Lub strona 3 tego tematu @Eidos71

Strona 9 @kicaj

Strona 10 @paperson i @Eidos71

O ile pamiętam jeszcze @Arkeolowy i inni 🙂

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam często kłade powłoki na essence, kładłem can coat-a, cquartz-a, cquartz-a + gliss, gyeon Durabed-a czyli stary MOHSi nie zauważylem poprawy trwałości, natomiast przy Gyeonie MOHS w nowej formule od 18" zauważyłem że rozpuszczalniki wymywają essenc-a ponieważ wychodzą zakryte mikrorysy (testy) 🙂
Oczywiście essence odczekał zawsze powyżej 12h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gozdziu23 napisał:

zauważyłem że rozpuszczalniki wysyłają essenc-a ponieważ wychodzą zakryte mikrorysy (testy)

z UNC'REM to samo, wiem, że to nie jest podkład pod te powłokę, ale jest kupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.