Skocz do zawartości

MOONLIGHT TacSystem Sio2 Spray


Dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Producent ostrzegał... ale musiałem niedokładnie wypłukać atomizer od moonlighta, bo przytkał się po ostatniej akcji.

Przepompowałem go i w końcu ruszył ale zaczął cieknąć z mechanizmu, więc kosz. Taka przestroga by lepiej przypilnować po skończonej aplikacji.

 

 

PS zgadnijcie jaki preparat jest już dostępny, dostawa dotarła 🙂 Kto chciał jeszcze zdąży zrobić test zimowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Arkeolowy napisał:

Prześledziłem dużo testów m.in. na DW i Cancoat jest trwalszy jednak mimo gorszych parametrów na papierze :good:

Może tak być. Nie zaprzeczam, nie potwierdzam. Choć trwałość każdy mierzy obserwując hydrofobowość. Nie jestem pewien czy degradując powierzchnię powłoki tracimy hydrofobowość, ale teoretycznie jest szansa, że film powłoki nadal tam siedzi. Lub nie 😄  Laboratorium bilt hambera by sie przydało 😉

Oleista konsystencja i aplikacja TSM bardziej do mnie przemawia.

TSM wytrzymał pół roku i 12500km i trzyma się dalej więc nie ma powodów do narzekań. Ale trwałości G CC nie sprawdzałem. W sumie lubię oba produkty.

18 minut temu, Tomas22 napisał:

Jaka jest najmniejsza dostępna pojemność moonlight a ?

tylko 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ghost napisał:

TSM wytrzymał pół roku i 12500km

Uuuu 🙂 u mnie by były 3miesiące 😛 
kurde myślałem nad Moonlight'em, ale właśnie się przytkałem z kasą i wleci w plany na zakup na przyszły rok 😄
Znając siebie nie odpuszczę zakupu 

w jakich jeszcze sklepach jeszcze można kupić TSM ? Czy tylko w Showcarshine ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kursien napisał:

u mnie by były 3miesiące

robisz kilometrówkę powyżej średniej 😛 

kto wie, może trzy i pół u Ciebie wytrzyma 😉

bo u mnie to był stan obecny i nadal siedzi, boję się że prędzej koła, na których siedzi zmienię na zimowe niż się skończy.

 

Ma deklarowane max 9 miesięcy trwałości. Miałem testować powłoki 36-60 miesięcy. Ale pomyślałem, że zanudzę sie bez smarowania hahaha

 

1 godzinę temu, kursien napisał:

Czy tylko w Showcarshine ?? 

Obecnie tylko w SCS dostępny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem od razu jak dostałem powiadomienie mailem że już jest. Za długo czekałem i zbyt wiele dziwnych przygód mnie spotkało. Pierwsza to próbka która przyszła w uszkodzonej butelce i ani kropli nie dało się uratować :( a druga to moonlight kupiony w uk przyjechał do mnie na podłodze w bagażniku... oczywiście ani kropli w butli. Na szczęście SCS pancernie pakuje przesyłki i trzeciej przygody już nie było :)

  • Okay 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2018 o 07:45, SylPio napisał:

Kładł ktoś moonlight na TS total one essential ? Jak wypada względem CP essence ?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 

Miałem go w koszyku jak kupowałem Moon ale mam prawie cały essence i stchórzyłem 😉

Może ktoś chętny do wzięcia po połowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Strus napisał:

No i jakby pre wash stał się trudniejszy....😄

im mocniej hydrofobowa powłoka, i im mniej brudu, to piana krócej siedzi 🙂

a efekt jak Twój z prewashem, miałem identyczny na TSM+NGPS przy szamponie FX, który poległ, uciekał z powierzchni, wysychał i zostawiał paskudne zacieki.

Przy dwóch pozostałych szamponach  problemu nie było. Jak się uda w weekend przetestuję czwarty. Zamierzam co tydzień używać innego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ghost napisał:

a efekt jak Twój z prewashem, miałem identyczny na TSM+NGPS przy szamponie FX, który poległ, uciekał z powierzchni, wysychał i zostawiał paskudne zacieki.

U mnie sprawa się ma podobnie. Myjąć TSM+Gyeon Cure szamponem GYEON Q²M Bathe+ muszę sprawnie spłukiwać auto co 2-3 elementy. Tak szybko szampon zjeżdża, a resztki piany lekko zasychają. Obecnie mycie idzie bardzo sprawnie, a efekt po myciu: miód-malina :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moonlight można uznać za produkt rewolucyjny!

Dlaczego?  

Choć wymaga leszego odtłuszczenia, to aplikuje się łatwiej niż Swissvax ... dociera się łatwiej niż Swissvax ...

Ale przede wszystkim, takiego miłośnika wosków jak ja, który gardzi powłokami 😄 przeciągnął na ciemną stronę, by na zimę wrzucić powłokę.

Co gorsze, widzę, że nie tylko mnie, ale innych fanów wosków ściąga na złą drogę 😛😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost idealnie to ująłeś. Za to również lubię TSM, i krótsza trwałość w porównaniu do powłok bardzo mi odpowiada. Przyjdzie wiosna, będziemy znowu z wielką przyjemnością kłaść woski. A kilku nowy zawodników przybyło 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropelkuje tak samo jak Sonax bsd i jest fajny na pewno dla jego fanów, ale latem już zaobserwowałem, ze auto musiałem częściej myć przez to. Krople rano po deszczu wysychaly i auto wyglądało jak kupa.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mumins napisał:

A ja tam nie zauważyłem większej łatwości w docieraniu między TSM, a np.CQ 3.0. Dwie fibry obowiązkowo i często się zapychały, także na całe auto poszło 8-10 szmat.

Bo UK 3.0 to też bardzo łatwa powłoka zaprojektowana dla początkujących (w powłokach) jak ja 🙂 

Ogólnie w powłokach z tego co wiem ma znaczenie temperatura otoczenia, wilgotność, oraz ilość nakładanego produktu, czas do dotarcia.

 

Z tego co pamiętam Moonlighta kładłem jak było niecałe 20'C. Przed południem, na otwartej przestrzeni ( nie lubię wdychać rozpuszczalników).

Nie licząc maski i dachu, kładłem na cały element krzyżowo aplikatorem mikrofibrowym. Docierałem od razu gdy skończyłem element zaczynając od strony rozpoczynania aplikacji.

Producent podaje 1-3min żeby leżało na lakierze. Ja raczej w tej dolnej granicy. a może nawet poniżej minuty. Zobaczymy czy będzie to miało wpływ na trwałość.

Na czarnym uni, czyli najbardziej wymagającym z kolorów, nie zostały zadne mazy, nie czułem oporu pod fibrą.

Fibrę 40x40 około 650gsm do docierania, zużyłem jedną albo dwie na samochód. Nie było żadnego haze'u ani mazów. Docieranie bez oporów. Choć oczywiście lakier po TSM nie jest tak śliski jak po ADS NGPS albo Duragloss NGCC. Podsumowując, w warunkach w których robiłem, bajka.

Godzinę temu, Mumins napisał:

Ale look...no daje radę 😉

Dziś sąsiad zapytał co robię, że lakier sie tak świeci - dla takich chwil warto było spędzić godziny przy detailingu 🙂

6 minut temu, Domel napisał:

możecie podsumować ten produkt czy nadaje się do rankingu #wnienawiscidokropelwychowany ? Bo nie wiem czy pakować go do koszyka

Nie nadaje się, jest jak najbardziej hydrofobowy

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.