Skocz do zawartości

MOONLIGHT TacSystem Sio2 Spray


Dziki

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, ghost napisał:

Większość ponoć popełniała błąd stosując drastycznie za dużo produktu

 

jest też instruktaż:

 

 

 

Bardziej szefie ciekawym jest fat, że wszyscy używajaą essence-a a nie blue lotion a wiec to troche cleaner wyklęty 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gozdziu23 napisał:

Bardziej szefie ciekawym jest fat, że wszyscy używajaą essence-a a nie blue lotion a wiec to troche cleaner wyklęty

Essence jest najlepiej rozreklamowany, i najłatwiej dostępny, poza tym jest dobrym produktem.

ArtDeShine jest marką niszową, z małą produkcją, i choć ma kilka świetnych produktów to raczej CP popularnością nie przebije, zwłaszcza, że w wielu krajach jest całkiem niedostępny 😄 Lotion poza tym chyba faktycznie jest bardziej wymagający w umiejętnościach użycia.

 

Z drugiej strony, Essence z powodzeniem możesz zastąpić TS Essentialem, możliwe, że nawet lepszym. Ale też trudniej dostępnym u nas.

 

Najlepiej to całkiem olać te primery pod powłokę... wypracować coś przyjemnego jak VP Purple Passion, położyć  naturalny wosk 🤣

 

Wracając do tematu, kanapka Moonlight + NGPSv3 położona we wrześniu zakończyła żywot, ogłaszam zgon. Tzn są resztki, jeszcze gdzieś tam kroplinguje, i powoli zrzuca. Ale można uznać, że czas na coś nowego. Nie polecam jednak na Moonlighta kłaść reloadów i spray sealantów.

LSP przetrwało 6 i pół miesiąca w okresie zimowym. Nie sprawdzałem dokładnie ile tys km.

Test na sezonowe zabezpieczenie zimowe zatwierdzony. Wiosna, można wracać do ładnie pachnących wosków 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakis update w sprawie moonlighta? 

A fibry po dotarciu moonlighta sa do wyrzucenia? A moze zaraz po dotarciu szybko wkladac do miski z woda i plynem do prania fibr uratowalo by je ? Ktos ma jakies doswiadczenie z takim schematem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wanraf89 napisał:

A fibry po dotarciu moonlighta sa do wyrzucenia? A moze zaraz po dotarciu szybko wkladac do miski z woda i plynem do prania fibr uratowalo by je ?

Jeżeli zaraz po użyciu namoczysz takie MF w wodzie z APC, lub z środkiem do prania MF (szmatki nie mogą mieć szansy na schnięcie i skrystalizowanie się Moonlighta na włóknach), a później upierzesz je - jest duża szansa na to, że włókna MF nie stwardnieją i nie nabiorą nieporządanej hydrofobowości. Na początku mojej przygody z Moonlight'em straciłem jedną MF i aplikator - musiałem je wyrzucić właśnie dlatego, że nie namoczyłem ich od razu po użyciu. Potem takiego błędu nie powtórzyłem i wszystkie MF nadal są w obrocie 😉 - część (z uwagi na swój stan spowodowany "zużyciem") już nie ma styczności z lakierem (ale to normalny etap "życia MF").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po każdej powłoce wrzucam mikrofibry od razu do wody ciepłej z płynem do prania mikrofibry. Potem to jeszcze z 2 x wyplukam i do pralki normalnie. 

Nie zauważyłem jakieś zużycia - czyli stwardnienia mf. 

Dodatkowo po praniu jescze czesanko i jest git malina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eidos71 napisał:

Jeżeli zaraz po użyciu namoczysz takie MF w wodzie z APC, lub z środkiem do prania MF (szmatki nie mogą mieć szansy na schnięcie i skrystalizowanie się Moonlighta na włóknach), a później upierzesz je - jest duża szansa na to, że włókna MF nie stwardnieją i nie nabiorą nieporządanej hydrofobowości. Na początku mojej przygody z Moonlight'em straciłem jedną MF i aplikator - musiałem je wyrzucić właśnie dlatego, że nie namoczyłem ich od razu po użyciu. Potem takiego błędu nie powtórzyłem i wszystkie MF nadal są w obrocie 😉 - część (z uwagi na swój stan spowodowany "zużyciem") już nie ma styczności z lakierem (ale to normalny etap "życia MF").

Dziekuje bardzo za sZybka i rzeczowa odpowiedz. A czas krystalizacji przekracza godzine ? Czy pol godziny po aplikacji to max czas by zamoczyc fibry ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wanraf89 napisał:

A czas krystalizacji przekracza godzine ? Czy pol godziny po aplikacji to max czas by zamoczyc fibry ? 

Zaraz po zakończonej aplikacji/docieraniu. Im bardziej MF wyschnie, tym bardziej resztki produktu na włóknach MF osiągną stan stały/skrystalizują. Czas zależy od temp. otoczenia, wilgotności... Ale najlepiej zaraz, bez dawania szans na proces krystalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na cale auto typu leon kombi ile fibr moze zejsc? Wstepnie mam 6 kirklandow do sciagniecia i 2 gentelmeny i 2 puffy adbl o wiekszej gramaturze to finalnego polerowania. Wystarczy czy jeszcze cos dokupic ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, wanraf89 napisał:

A no to elegancko 🙂 a lepsza bedzie typu puffy o duzej gramaturze czy taki kirkland 380 gm  z niska gramatura ? 

Aplikuj aplikatorem  do powłok np CarPro pomarańczowym, lub Tenzi - tą stroną z gąbeczką - bardzo wygodny patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aplikacji kupilem sobie takie aplikatory: 

https://showcarshine.pl/aplikatory/artdeshine-luxury-coating-applicator-1-szt-bardzo-delikatny-aplikator-do-powlok-i-dressingow.html

a do docierania uzyje kirklandow 🙂 

A w razie czego po myciu oplaca sie podbijac moonlighta water goldem czy raczej mija sie to z celem ? Oczywiscie nie po pierwszym myciu a na przyklad po 3-4 miesiacach i po 10 myciach. 

Dziekuje za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, wanraf89 napisał:

aplikatory

Uuu 🙂 obficie pójdziesz

1 godzinę temu, wanraf89 napisał:

podbijac

Nikt Ci nie zabroni robić kanapek ale w tedy nie pisz w tym temacie jaka ML ma trwałość lub efekt bo bedzie to juz hybryda kilku produktów.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, wanraf89 napisał:

A jak juz korzystac z tej kostki aplikatora tenzi to razem z suede czy bez ? Bo jak bez to chyba po aplikacji to do wyrzucenia

 

 

Pisałem wyżej, aplikujesz na gąbeczkę w tej kostce, bez szmatek. Dlatego aplikatory tenzi to dobry wybór bo są tanie. Dwa zużyjesz i do kosza. Aplikacja ML jak powłoki. Nie pamietam co piszę na instrukcji ale dotarcie u mnie po kilku minutach bez problemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Domel napisał:

Pisałem wyżej, aplikujesz na gąbeczkę w tej kostce, bez szmatek. Dlatego aplikatory tenzi to dobry wybór bo są tanie. Dwa zużyjesz i do kosza. Aplikacja ML jak powłoki. Nie pamietam co piszę na instrukcji ale dotarcie u mnie po kilku minutach bez problemu.

Dzieki bardzo za info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Chcąc zacząć się zbroić na okres jesienno-zimowy biorę pod uwagę jako zabezpieczenie mojej domowej floty TSM. Dotychczas w użyciu był Fusso jednak po prześledzeniu tego wątku dochodzę do wniosku ze TSM jest dla mnie bardzo ciekawym wyborem gdyż jest szybszy i łatwiejszy w aplikacji, przy chyba nawet lepszych efektach? Jak byście go porównali z Fusso?

Pare razy w w-m wątku było poruszana sprawa przygotowania lakieru przy użyciu CP essence ale nie doszukałem się odpowiedzi czy dłużej leży na jałowym lakierze czy właśnie po essence? I w jakiej konfiguracji się później lepiej sprawuje? (Rozumiem ze look jest sporo lepszy kładąc go na essence)

Kolejnym zagadnieniem, które było poruszane ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jest to czy warto aplikować na TSM takiego water golda? Podbija look? Wydłuża hydro? Inne korzyści? Czy właśnie może odwrotnie i go skraca i zapycha itp? Ma ktoś jakieś doswidczenie w tej materii?

Za wszystkie odpowiedzi z góry szczerze dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2019 o 00:04, Bapko napisał:

czy warto aplikować na TSM takiego water golda? Podbija look? Wydłuża hydro? Inne korzyści? Czy właśnie może odwrotnie i go skraca i zapycha itp?

Water Gold na pewno nie skróci Ci TSM i go nie zapcha. Wręcz przeciwnie.
Oba produkty bazują na sporej ilości SiO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.