Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wie ktoś po jakich hasłach/w jakich kategoriach mam szukać takiego rodzaju środku (pieniący się płyn) jak używa ten Pan na filmie?

 

 

Szukałem w polskich sklepach internetowych ale tam większość środków to są mleczka, poza tym tam jest podzielone na plastiki i skórę a ja szukam czegoś tak jak na filmie, że używa zarówno do siedzeń skórzanych jak i kierownicy, drzwi itp.

 

Zauważ, że tego płynu pieniącego używa tylko i wyłącznie do skóry (na kierownicy tez mamy skórę), a do reszty używa myjki parowej i stawiam ze zupełnie innego płynu do plastiku. Środkiem uniwersalnym mogło by byc APC w małym stężeniu, ale ono moim zdaniem stanowczo wysusza skóre i ją niszczy, dodatkowo kłóci sie to z sensem detailngu, w końcu każda powierzchnia jest inna i potrzebuje zupełnie innej ochrony i pielęgnacji a zwłaszcza delikatna skóra. Mleczka to zazwyczaj preparaty konserwujące do skór, jeżeli chcesz cleaner do skór taki pieniacy na pedzelek to musisz szukac czegos co jest w spryskiwaczu np: autoglym, shiny garage leather cleaner, nielsen leather lux (nielsen fajnie czysci w pianowniczce). Zaś do plastików to jakiekolwiek APC, lub aktywna piana w stężeniu około 1:10 lub mniejszym (zależy od piany)

 

Pamiętaj, że po wyczysczeniu skóry którymś ze środków należy ją jak najszybciej zakonserwowac, gdyż skóra to jedna z najdelikatniejszych rzeczy w naszych samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

detailercar, Zrób lepszą fotkę, bo póki co wygląda mi to na delikatne przebicie do bazy i zawinięcie bezbarwnego. Jeżeli tylko bezbarwny się zawinął, to klocek i papierek P3000, delikatnie wyrównać/przyciąć i spolerować na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzam położyć jutro 601 i 111. 601 nakładam aplikatorem bawełnianym cienką warstwę?, wcierając czy raczej nakładać jak wosk? Nie polerować tylko kłaść od razu cienką warstwę 111? No i czy temp. nakładania 5stopni będzie w porządku czy szkoda mojej roboty? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzam położyć jutro 601 i 111. 601 nakładam aplikatorem bawełnianym cienką warstwę?, wcierając czy raczej nakładać jak wosk? Nie polerować tylko kłaść od razu cienką warstwę 111? No i czy temp. nakładania 5stopni będzie w porządku czy szkoda mojej roboty? :o

 

Chodzą słuchy, że temp. powinna wynosić powyżej 10 stopni. Warto też poczytać: http://www.formymercedes.com/Duragloss% ... t%203.html zwłaszcza jeśli chodzi o czas od nałożenia do polerowania. Przy obecnej temp. i wilgotności liczony jest w godzinach. Ja mam zestaw 101, 601 i 105, ale położyć planuję dopiero wiosną. Na środę planuję 101 + BSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znajomy szuka "opinii" ( a ja w jego imieniu ) o firmie detailingowej ONYXX Auto Detailing w Rzeszowie. (chce oddać w ich ręce M4..)

Ktoś coś ? Czy warto ..? Min. w gre ma wchodzić korekta pod powłokę + UNC-R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotto0, Mam ich na fejsie, trochę wklejają fotek.Wygląda to całkiem dobrze, ale na żywo nie widziałem. Jakby nie to, że w zimie nie mam dobrych warunków do miziania to chętnie bym się zajął M4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotto0, Mam ich na fejsie, trochę wklejają fotek.Wygląda to całkiem dobrze, ale na żywo nie widziałem. Jakby nie to, że w zimie nie mam dobrych warunków do miziania to chętnie bym się zajął M4 :D

 

Właśnie też oglądałem fb itd.. i wygląda to całkiem Ok, tylko zastanawiają mnie "grupony" zniżkowe.. i dowiedziałem się że znajomy znalazł ich na aukcji na allegro. Za kwotę 1000pln ( oferta nr 5875289383 ) robią korektę nakładają powłokę UNC'r na lakier, felgi i ogarniają wnętrze. I tu pytanie o co chodzi.. czy mają mało klientów czy chodzi o reklamę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Słabo kumam angielski więc chcę się upewnić. Warunki i temp. trochę kiepska na takie zabiegi ale próbuje dzisiaj bo muszę. Mam możliwość nałożyć softa 12, coli lub fk ale tej 111 nie używałem i na nią mnie nachodzi. Więc tak nakładam cienką warstwę 601 skończę cale auto nie czekam i lecę 111? Odczekuje okolo 1godz i poleruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - dla #111 odczekujesz 30-60min (zależy od warunków) i przecierasz. Stąd tu spokojnie możesz odczekać tę 1h. Ponoć (ale nie miałem tyle zacięcia by to sprawdzić) bez problemu da się dotrzeć nawet po dłuższym czasie.

 

A 2. warstwę możesz (wg tamtej strony) kłaść po 4h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.