Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

dziś zauważyłem odprysk na masce od kamienia :evil: w samym środku odprysku widać goły lakier (maska aluminium). Jest jakiś sposób aby to jakoś lekko zaprawić aby sie tak nie rzucało w oczy ? na srebrnym nie byłoby widać a na czarnym to widać bardzo dobrze. Samym lakierem spróbować i np pędzelkiem do paznokci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pytałem wcześniej w imieniu kolegi o firmę ONYXX z Rzeszowa:

Witam, znajomy szuka "opinii" ( a ja w jego imieniu ) o firmie detailingowej ONYXX Auto Detailing w Rzeszowie. (chce oddać w ich ręce M4..)

Ktoś coś ? Czy warto ..? Min. w gre ma wchodzić korekta pod powłokę + UNC-R.

piotto0, Mam ich na fejsie, trochę wklejają fotek.Wygląda to całkiem dobrze, ale na żywo nie widziałem. Jakby nie to, że w zimie nie mam dobrych warunków do miziania to chętnie bym się zajął M4 :D

 

Właśnie też oglądałem fb itd.. i wygląda to całkiem Ok, tylko zastanawiają mnie "grupony" zniżkowe.. i dowiedziałem się że znajomy znalazł ich na aukcji na allegro. Za kwotę 1000pln ( oferta nr 5875289383 )

 

I dzisiaj sam kolega poprzez FB z nimi rozmawia i wypytuje o poszczególne etapy .. i dostał odpowiedz, że skóra jest zabezpieczana specjalną powłoką i dają gwarancje na 3 lata na to zabezpieczenie.

- Mówię no dobra, są powłoki na bazie kwarcu ale 3 lata to trochę przegięli ?

 

To kolega dostał odpowiedz: to nie powłoka tylko Skora zabezpieczona jest lakierem bezbarwnym a nastepnie gleboko impregnujacym kremem. Wszystko przy zdemontowanym wnetrzu na najwyzszej klasy preparatach LCK (preparaty serwisowe Porsche,

 

:o:shock: I teraz pytanie do Was.. czy ja pominąłem jakiś etap z nowości detailingowych i zabezpieczanie skór wyszło na inny etap tzn teraz oferuje się "malowanie bezbarwnym skóry" + zabezpieczanie skóry NAJWYŻSZEJ KLASY PREPARATEM LCK :D ( Zakładam, że chodzi o LCK Keralux dostępny min. w ShiningCar ? ) Czy po prostu trochę kogoś ponosi fantazja..?

Bo ja jak dotąd znam etapy:

a) renowacji skóry ...(Wiadomo)

b) zabezpieczania ( oczyszczanie + zabezpieczanie skóry dedykowanym środkiem, odżywką lub ew. "odżywką z dodatkiem kwarcu".. No ale o tym co powyżej to pierwszy raz słyszę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma bardzo fajne i przyjemnie środki, choć dużo zależy o które dokładnie pytasz... Apc całkiem przyjemny choć jak dla mnie zbyt dużo rodzajów ich wprowadzili, wosk niedoceniony, powłoki bardzo wytrzymałe, krem do skór zbyt mocno pytanie, targlue bardzo mocny, Iron zbyt drogi jak dla mnie choć bardzo mocny, dressingi przyjemne w pracy, cleaner dość mocno kryje... Testów sporo zrobiłem więc jeśli masz pytanie to wal śmiało ;) a czemu ich nie ma tutaj... Pytaj Maćka, on Ci to dokładnie wyjaśni ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jak to u każdego producenta, są środki fajne, neutralne i słabe.

Z fajnych na pewno mogę polecić:

- oba szampony

- apc o świetnych zapachu męskich perfum

- dressingi do opon

- qd/dressing do wnętrza o zapachu kolorowej gumki ze szkoły - gimbaza na pewno będzie znała temat

- deironizer

 

Z neutralnych:

- piana aktywna

- tar&glue

 

W ogóle firma CarChem jest mało znana, a produkuje kosmetyki dla wielu innych marek pod ich szyldy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Polećcie trigger nadający się do BSD. Kupiłem od jednego z forumowych kolegów, przelałem do butelki po DG 951, jednak spryskiwacz nie daje rady ze sporo gęściejszym środkiem - zamiast czegoś na kształt mgiełki mam w zasadzie jednolity strumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dwie końcówki powłok w szafce w salonie, mocno dokręcone i leżące ładnie w cieniu oczywiście temperatura pokojowa, pacjenci to C1 i Carbon Collective ORACLE Paint Coating, C1 użyte mniej więcej w kwietniu, i Orcle w sierpniu, w sumie z tych obu końcówek spokojnie jedno średnie auto zrobię, ale czy to jeszcze ma swoje właściwości?

Dalej oba są w stanie płynnym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak się nazywa ten produkt. Będę wdzięczny jak porównasz. Bo jak szukałem w asortymencie to bardziej pasuje mi CarChem High Shine Protector - Powłoka ochronna o wysokim połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.