Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, szukam pewnego neutralizatora zapachu tytoniu w aucie. Macie coś sprawdzonego? Podobno zwykły środek do usuwania zapachu po zwierzętach o nazwie VITOPAR jest dobry.

 

Mocniejsze APC od Red Devila z ShinyGarage znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta od rupesa keramik gloss(żółty korek) do czego ja porownac moca? Menzerna 3000, 4000 czy coś ala antihologram od kocha? Może być jako typowy finish na średnio i twardych lakierach?

Jakieś fajne kompozycje pad-keramik do pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z Was może styczność z takimi produktami jak Meguiar's Wheel Brightener, czy Meguiar's Hyper Dressing?

Jak wrażenia? Czy Wheel Brightener naruszy ewentualny wosk na feldze?

 

//EDIT: I jeśli ktoś wie jak ma się Brightener do ValetPRO Blue Gel Wheel Cleaner? Który lepszy? :o;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AF Tripple, może coś rozwine mam wrażenie ,że kryje wiecej niz Cherry Glaze a pracuje się z nim równie przyjemnie podobno ma jeszcze jedną dużą zalete można go kanapkować bez obawy utraty trwałości górnej warstwy nie potwierdzam nie zaprzeczam nie testowałem. W sezonie mam zamiar sprawdzić kilka AIO i też pod względem skracania życia wosków. Napewno Cherry i SRP skracają i to sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bałąganu w jakim sensie ? można kłaść bez obaw. Co do Tripple to jakby nie skracał żywotności wosków byłoby super, aczkolwiek wszystkie wcześniejsze politury/AIO skracały, i to bardzo. wyszedł Ultra Glaze, ciekawe jak w porównaniu do Tripple. z tego co poczytałem troche zagraniczne fora to Ultra Glaze maskuje świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AF Tripple, może coś rozwine mam wrażenie ,że kryje wiecej niz Cherry Glaze a pracuje się z nim równie przyjemnie podobno ma jeszcze jedną dużą zalete można go kanapkować bez obawy utraty trwałości górnej warstwy nie potwierdzam nie zaprzeczam nie testowałem. W sezonie mam zamiar sprawdzić kilka AIO i też pod względem skracania życia wosków. Napewno Cherry i SRP skracają i to sporo.

 

Używałem AF Tripple tak to wygląda przy ręcznej pracy na Royal Pads Dual Polishing Pad, na to później poszedł Hi-Temp, mija drugi miesiąc i nadal trzyma.

 

Jak ktoś by chciał zobaczyć to wrzucam podgląd

http://pokazywarka.pl/otufcz/#zdjecie16858402

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rzeczywiście dobrze znosi kanapkowanie, Coli na Cherry lezał mi miesiąc czasu i to latem :D

 

Dodane po 1 minucie 14 sekundach:

Dawidwml, dużo się tam namachałeś dla takiego efektu? Do pełnego wypracowania czy jak?

 

Jakieś 10 godzin to trwało :D chociaż później o moich skutkach ubocznych szkoda gadać na drugi dzień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z Was może styczność z takimi produktami jak Meguiar's Wheel Brightener, czy Meguiar's Hyper Dressing?

Jak wrażenia? Czy Wheel Brightener naruszy ewentualny wosk na feldze?

Posiadam, korzystam i chwalę sobie.

WB - nie robiłem nigdy testów czy zjada wosk ale wydaje mi się że w dużym stężeniu potrafi zjeść, doczyszcza zaniedbane felgi dość dobrze.

HD - na chwilę obecną mój ulubieniec do wewnętrznych plastików. Bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz, WB nadaje się do czyszczenia felg, które są myte regularnie? Czy jednak lepiej kupić coś słabszego jak Billbery (myślałem nad Blue Gel, ale on też raczej jest dosyć mocny).

 

Odnośnie jeszcze HD to jakie zostawia wykończenie na plastikach? Używasz może również na oponach? Jak z trwałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz, WB nadaje się do czyszczenia felg, które są myte regularnie? Czy jednak lepiej kupić coś słabszego jak Billbery (myślałem nad Blue Gel, ale on też raczej jest dosyć mocny).

 

Każdy inaczej rozumie pojęcie "myte regularnie", ale według mnie nie ma potrzeby używać WB przy każdy myciu. To jest jednak kwas. Jeżeli masz zabezpieczone felgi, to wystarczy Ci spokojnie chemia o neutralnym pH. Możesz użyć wody z szamponem, Bilberry, albo np. Mainz Oblivion ( u partnerów są duże obniżki bo producent się wycofał, a produkt moim zdaniem bardzo przyjemny :good: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Piotrka, do regularnego mycia używam po prostu szamponu, ewentualnie czasami Tugi zielonej, ale rzadko.

HD w zależności od proporcji zostawia wykończenie od matowego do błyszczącego. Osobiście korzystam z najmniejszych proporcji, bodajże 1:4 i zostawia wtedy delikatną satynę. Efekt porównuję z takimi środkami jak Natural Look Poorboys-a, Natural Shine Megs'a czy Car Pro Perl. Co do zapachu to kwestia gustu ale każdemu się bardzo podoba, mnie również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.