Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, menior napisał:

Ja natomiast widze sens w uzyciu szamponu od czasu do czasu lekko kwasowego

Nie o to chodzi (poza tym Shampoo PRO ma odczyn zasadowy). Po prostu do odetkania czegokolwiek najlepiej jest użyć możliwie czystego szamponu - bez dodatków zwiększających poślizg, połysk czy ochronnych. Taki szampon nie upośledza właściwości tego co pod spodem. Ja osobiście bardzo mocno się przeprosiłem z takimi środkami, nie tylko w ramach etapu dekontaminacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał126 napisał:

Nie o to chodzi (poza tym Shampoo PRO ma odczyn zasadowy). Po prostu do odetkania czegokolwiek najlepiej jest użyć możliwie czystego szamponu - bez dodatków zwiększających poślizg, połysk czy ochronnych. Taki szampon nie upośledza właściwości tego co pod spodem. Ja osobiście bardzo mocno się przeprosiłem z takimi środkami, nie tylko w ramach etapu dekontaminacji.

Nie mialem akurat na mysli szamponu ADBL,ale inny kwasowy,z tego co widzialem tylko takie szampony sa w stanie usunac osad kamienny,zwykle szampony neutralne nawet te czyste tego nie zrobia,czy zrobi to tez zasadowy szampon Pro ? Nie wiem,nie stosowalem w tym celu choc go tez mam,bo mam dedykowane w tym celu produkty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, odpowiadam: nie zrobi 😛 Pisałeś jednak o odtykaniu, nie o usuwaniu kamienia. Tak, na pewno kwaśne szampony pomagają z kamieniem. Usuwanie kamienia liczy się jednak chyba w przypadku powłok, nie wosków 😉 Bo powłoka to co do zasady zabezpieczenie permanentne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał126 napisał:

Uwaga, odpowiadam: nie zrobi 😛 Pisałeś jednak o odtykaniu, nie o usuwaniu kamienia. Tak, na pewno kwaśne szampony pomagają z kamieniem. Usuwanie kamienia liczy się jednak chyba w przypadku powłok, nie wosków 😉 Bo powłoka to co do zasady zabezpieczenie permanentne.

No i tu sie nie zgodze,woski tak samo sie zatykaja i to osadem kamiennym,za granica to dosc powszechna opinia i jest sporo szamponow wlasnie kwasowych by oddtykac powloki,sealenty i trwalsze woski,u nas o tym malo i nie dowierzalem dopoki sie sam nie przekonalem,dla potwierdzenia wspomina o tym tez MX Nowicki w fimiku o szamponie kwasowym od Cleantech gdzie wlasnie go stosuje do odetkania wosku 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk nie jest zabezpieczeniem trwałym.

Nawet podczas mycia w pewnym stoponiu usuwasz fragment jego warstwy.

 

Nawet jak jest to symboliczne 1% grubości wosku to przy regularnym myciu w pełni wystarcza i gwarantuje tym samym oczyszczenie.

 

Nie potrzeba ani żadnych kwasówek do usuwnia kamienia, ani zasad do głębokiego oczyszczania i zdzierania 30% grubości na raz. Gdy jest brudniejsze LSP wystarczy zwiększyć stężenie zwykłego szamponu.

Przy normalnym użytkowaniu nie zdarzyło mi się żeby LSP nie odzyskało hydro po myciu.

 

Wyjątkiem jest sytuacja, gdzie ktoś jeździ bardzo długo z waterspotami w mocnym słońcu. Waterspoty wżerają się stopniowo w LSP a potem w klar.

 

Może jakis test....

pół maski neutralny np. Advanced Poseidon,

a pół kwas?

Chętnie bym zobaczył różnicę na wosku 😉

Bez teoretyzowania. U mnie niestety ciągle temp mocno na minusie, więc testy zawieszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost to jak wytlumaczysz moj przypadek(i wiele innych podobnych) gdzie 3 miesieczny wosk (AW body) po myciu wstepnym tafla,zero hydrofoby,jak calkiem by juz go nie bylo,po myciu recznym na 2 wiadra zwyklym neutralnym szamponem to samo zero....,po wysuszeniu i ponownym przemyciu na szybko szamponem lekko kwasowym,nagly powrot hydrofoby,wiadomo ze nie jak zaraz po nalozeniu wosku ale widoczny,podobne ekdperymenty robilem jeszcze pare razy i efekt zawsze podobny,na elementach gdzie po 2/3 miesiacach wosk jeszcze byl to po takiej operacji odzywal(gdzie go nie bylo to juz nie bylo) kiedys w to nie wierzylem choc na zagranicznych forach  tym czytalem sporo,ale sie przekonalem a wierze w to co widze,i dla mnie przemycie po 3 miesiacach kwasowym szamponem to juz zwyczaj by sie przekonac w jakim stanie jest wosk(mowie o woskach trwalych) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior jakim szamponem myłeś neutralnym?

Swoją drogą nie da się ukryć, że dwa mycia zawsze lepiej oczyszczą niż jedno 😉

 

Nie neguję, że nie miałeś depozytów mineralnych na lsp, ale przyznam, że osobiście nie miałem nigdy tak zacementowanego lakieru żeby szampon neutralny sobie nie poradził 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ghost napisał:

@menior jakim szamponem myłeś neutralnym?

Swoją drogą nie da się ukryć, że dwa mycia zawsze lepiej oczyszczą niż jedno 😉

 

 

Tyle ich mam ze w tej chwili nie pamietam jakich w danej sytuacji uzywalem,ale byly rozne ph neutralne,wiem do czego pijesz ale to nie wina szamponu bo roznych uzywylem,a pozatym efekt zatkania byl i po myciu wstepnym i po myciu recznie szamponem,po to ekseperymentowalem by zrozumiec dzialanie,i dla mnie to jest widoczne,ale nie u kazdego to musi wystepowac,byc moze woda u mnie jest bardziej zakamieniona a u kogos mniej 

@ghost a wiesz czemu tak eksperymentowalem 😁 bo na jednym z zagranicznych forum podalem w watpliwosc dzialanie owego szamponu kwasowego na oddtykanie woskow 😁 efekt taki po eksperymentach ze musialem przeprosic kolegow detailerow z owego forum 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, menior napisał:

byc moze woda u mnie jest bardziej zakamieniona a u kogos mniej

Bardzo duże prawdopodobieństwo.

Pod koniec życia wosku można zrobić wóz albo przewóz i potraktować mocniejszym szamponem. Albo oczyścisz mocniej, albo całkiem dobijesz.

 

Może byc tez tak, że qd zostawiają pozostałości po sobie i gdy umieraj to hydro jest do bani. Natomiast gdy oczyścisz z resztek qdka, to wosk bazowy odzyskuje życie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ghost napisał:

Bardzo duże prawdopodobieństwo.

Pod koniec życia wosku można zrobić wóz albo przewóz i potraktować mocniejszym szamponem. Albo oczyścisz mocniej, albo całkiem dobijesz.

 

Może byc tez tak, że qd zostawiają pozostałości po sobie i gdy umieraj to hydro jest do bani. Natomiast gdy oczyścisz z resztek qdka, to wosk bazowy odzyskuje życie.

 

W trakcie testow i eksperymentow nie uzywalem celowo zadnych QD by test byl wiarygodny i zobaczyc jak sie zachowuje wosk sam w sobie bez wspomagaczy,taka to juz choroba 😁

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiem się w tym temacie odnośnie moich spostrzeżeń. Na aucie mam wosk BH DSW.

1. Mycie wstępne - piana - płukanie - doły drzwi, to tafla.
2. Mycie ręczne neutralnym szamponem od DM - płukanie - Trochę lepiej ale nie ma rewelacji.
3. Osuszenie auta - Sprawdzam jak hydro i oczom nie dowierzam - piękny zrzut i krople.

Tak samo było ostatnio, jak myłem auto i widzę, że już nie są takie piękne krople po myciu, ale osuszyłem i w drogę. Spadł deszcz, idę do auta, a tam krople i hydrofobowość jak w dniu nałożenia wosku 😮 

Wniosek taki, że hydrofobowość wraca po porządnym wypłukaniu szamponu i osuszeniu karoserii.  Nie zawsze jest to widoczne od razu w dniu "odtykania" LSP 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888  u mnie nic takiego po prostu nie wystapilo,zreszta skoro kamien zbiera sie na powlokach to jak dla mnie tak samo zbiera sie na woskach,z ta roznica ze powloka ma lezec i latami a wosk iles miesiecy,choc ma to na to wplyw pewnie i woda,u mnie jest wyjatkowo twarda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 11:01, menior napisał:

@david2888  u mnie nic takiego po prostu nie wystapilo,zreszta skoro kamien zbiera sie na powlokach to jak dla mnie tak samo zbiera sie na woskach,z ta roznica ze powloka ma lezec i latami a wosk iles miesiecy,choc ma to na to wplyw pewnie i woda,u mnie jest wyjatkowo twarda 

Zgadza się. Twarda woda ma bardzo duży wpływ na szybkość osadzania kamienia.

Przy normalnej wodzie i regularnych myciach proces jest dość długotrwały.

 

Jednak z woskiem jest inny aspekt. 

Kamień osadza się na powłoce... normalka...

Na wosku też, ale wosk sie wyciera, skoro stopniowo zdzieramy warstwę wosku, zdzieramy też kamień z powierzchni siłą rzeczy. Mniej lub bardziej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer  u nas nieznany,Labocosmetica Purifica ale podobny wydaje sie byc ten od Cleantech,uzywam go nie jak zwyklego szamponu tylko wlasnie taki odtykacz po myciu wstepnym i na 2 wiadra po wysuszeniu przelece rozrworem 1:50 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Dzień dobry,

Tydzień temu firma X nałożyła mi Soft 99 Fusso Coat. Wcześniej na aucie nigdy nie miałem żadnego wosku / powłoki ale raz na tydzień/dwa tygodnie nakładałem po myciu (na 2 wiadra) Gyeon Wet Coat (miesięcznie robię ok 2500km i nakładając w takiej częstotliwości zadowalały mnie efekty).

Pytanie1: Czy mogę dalej po myciu nakładać Wet Coat aby poprawić efekt odpychania wody/brudu?

Pytanie 2: Jakiego szamponu lepiej używać ? Wcześniej używałem na zmianę ADBL Shampoo (cola) i Sonax Wash + Protect

Pytanie 3: Przed woskiem zdarzało mi się przecierać auto Sonax BSD, nie widziałem żadnego efektu poza wyglądem (bo zawsze był Wet Coat). Rozumiem, że teraz nie ma sensu nakładania tego na wosk ALE czy można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2019 o 12:18, ghost napisał:

Kamień osadza się na powłoce... normalka...

Na wosku też, ale wosk sie wyciera, skoro stopniowo zdzieramy warstwę wosku, zdzieramy też kamień z powierzchni siłą rzeczy. Mniej lub bardziej.

Hmm... to powłoka się w ogóle nie wyciera a wosk tak ? Czy to powłoka czy to wosk ma jakąś warstwe i nie zdejmiesz ciśnieniem myjki z nich osadów mineralnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Adaszek96 napisał:

to powłoka się w ogóle nie wyciera a wosk tak ?

Cytat był wyrwany z kontekstu i tyczył wcześniejszej rozmowy.

Ale żeby być precyzyjnym. Wszystko czym pokryty jest samochód jesteśmy w stanie sprawić, że ta warstwa będzie cieńsza trąc mechanicznie.

Lakier, powłoka, wosk.

Rozchodziło się, że jest duża różnica w okresie degradacji.

38 minut temu, Adaszek96 napisał:

to powłoka czy to wosk ma jakąś warstwe i nie zdejmiesz ciśnieniem myjki z nich osadów mineralnych.

Słusznie, ciśnieniowo to nie nazwałbym tego nawet myciem.

 

Natomiast jaka jest różnica między tarciem mechanicznym z mocniejszym detergentem a pomiędzy samym opryskiem tym detergentem. Doskonałym przykładem niech będzie Prewash Citrus Oil. W oprysku wosk przeżyje. Natomiast oprysk i potraktowanie rękawicą - efekt po 1-2 razach ściąga całkiem wosk naturalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=6927]maciek-drummer[/mention]  u nas nieznany,Labocosmetica Purifica ale podobny wydaje sie byc ten od Cleantech,uzywam go nie jak zwyklego szamponu tylko wlasnie taki odtykacz po myciu wstepnym i na 2 wiadra po wysuszeniu przelece rozrworem 1:50 

Labo jest w PL chyba dostępne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.