Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

@mrbzyq - myjka B&D PW1700SPL. Sprzedawca na allegro z miasta Tychy.

Po zgłoszeniu problemu nic się nie działo. Potem po 4 dniach odpisali aby wysłać formularz z opisem problemu.

Odesłałem. Po kolejnych 5 dniach dostałem odpowiedź że w formularzu należy napisać że nie wymiana towaru na wolny od wad, tylko naprawa.

Po kolejnych kilku dniach po upomnieniu się co dalej z fantem robić (wysyłać na własny koszt czy co?) kolejna odpowiedź że:

należy zapakować tak jak fabrycznie. Koniecznie owinąć w folię typu strecz koniecznie czarną (kuźwa, skąd jak wezmę czarną folię strecz... akurat mam ale... niebieską). Bez owinięcia w czarną folię paczka nie będzie przyjęta(???).

Jak będę gotowy ze wszystkim to mam dać znać, wyślą kuriera.

Czytam teraz komentarze allegrowe i ktoś pisze, że buja się z reklamacją od... kwietnia.

 

Objawy pracy są opisane w tym wątku z datą 2 sierpnia. W sumie do sprzedawcy napisałem 1-go sierpnia.

Problemem jest to że myjkę kupiłem na początku lipca i pod koniec miesiąca dopiero pierwszy raz użyłem - odpada więc odesłanie towaru bez podania przyczyny bo 14 dni przekroczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - zapytaj z usług jakiego przewoźnika korzystają, bo część firm przewozowych zabrania wręcz foliowania w czarną folię, bo muszą wiedzieć co jest w przesyłce i mogą ją otworzyć w celu sprawdzenia. Poza tym skoro myjka "do naprawy" a nie do wymiany to powinno w zupełności wystarczyć jak wyślesz samą myjkę bez osprzętu. A ponadto spróbuj zadzwonić do serwisu B&D i zapytaj czy możesz odesłać sprzęt bezpośrednio do nich. Jak możesz to na PRIV wyślij mi nick tego sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy korzystał ktoś z usług firmy http://elektrokar.com.pl/albo kupował u nich sprzęt???? Jakieś opinie itp. ????? Chcę kupić u nich Karchera HD 6/13 bo mają go w dobrej cenie na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie się zastanawiam nad zakupem:

 

1. Nilfisk C 120.6-6 PCD X-TRA - 448 zł

2. Black & Decker PW1700SPM Plus - 458 zł

3. Lavor STM 150 - 419 zł.

 

Do tego trzeba doliczyć ok. 130zł na zakup pianownicy PA aby zrobić pre-wash samochodu gęstą i dobrą aktywną pianą oraz rozważyć dokupienie dłuższych węży aby nie latać z myjkami wokół samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeskok z K2 na K5 to cóż to będziesz robił tą myjką :P

Bo w sumie wybór myjki od tego jest uzależniony, mnie się wydaje że do zastosowań typu pre-wash, mycie opłukanie auta, budżetowa do 500zł spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, rozważam teraz tylko między K4, a K5. Ma być właśnie takie urządzenie do porządnej piany, pre-wash i inne pierdoły, ale jednak chciałbym, żeby to nie było byle gówienko :P

Po prostu nieoczekiwany zastrzyk gotówki podniósł moje oczekiwania względem myjki, dlatego rozważam zakup K4 bądź K5. Ale mi osobiście, wydaje się, że nie ma sensu dopłacać do K5 bo K4 zrobi już (chyba) ładną, gęstą pianę, a ciśnienie też ma dobre. No ale nie znam się tak dobrze na tym (nigdy myjki ciśnieniowej nie miałem :mrgreen: ) i mogę być w błędzie, dlatego tutaj piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamiast bulić ponad 7stówek za K4 wolę kupić Nilfiska za 448 - do tego pianownica PA 130zł i za lekko ponad 5stówek mam dobrą pianę na pre-wash i jako takie ciśnienie do opłukania auta, gdzie w K4 trzeba dokupić pianownicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę polecić swojego Nilfisk C125.3-8. Za zestaw PCCAR zapłaciłem 635 złociszy. Jak ktoś nie potrzebuje to sprzedaje patio cleaner, szczotkę samochodową, 2 dysze i za jakieś 450 złotych ma myjkę z alu pompą, ciśnieniem roboczym 105 bar, przepływem znacznie lepszym niż w K4 i wężem 8 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje myjki ciśnieniowej która będzie czerpała wodę z zbiornika 50L. Kilka dni temu byłem w Bricomarche i znalazłem myjkę NILFISK C100.6 za 257zł. Co sądzicie o takim połączeniu, myjka będzie czerpała wode z zbiornika? Może jakaś tansza alternatywa? Głownie będzie służyła do spłukiwania szamponu, apc po pędzelkowaniu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fitte - taniej niż 250 zł, serio ?

Nie wiem czy akurat C100 zaciąga wodę z pojemnika, ale C110, C120 i wyższe na pewno.

Tylko musisz pamiętać, żeby nie było zbyt dużej różnicy w wysokości między pojemnikiem a samą myjką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamiast bulić ponad 7stówek za K4 wolę kupić Nilfiska za 448 - do tego pianownica PA 130zł i za lekko ponad 5stówek mam dobrą pianę na pre-wash i jako takie ciśnienie do opłukania auta, gdzie w K4 trzeba dokupić pianownicę...

 

Jeżeli masz gdzieś w pobliżu sklep Jula to C120.6 jest tam za 399. Używam od kilku miesięcy i śmiało mogę polecić. Przy okazji testów wstawiałem filmy jak radzi sobie z PA :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kontynuując wątek reklamacji myjki z 2-go sierpnia.

Myjka dotarła 2 tygodnie temu, bezpośrednio z serwisu. W adnotacjach napisano że wymieniono uszczelkę (co nie dziwi bo w pewnym momencie myjka robiła pod siebie).

Przetestowana już na 2 samochodach - działa bez zarzutu. Mam nadzieję że początkowy zgrzyt (nie trzymanie ciśnienia) nie wpłynie na dalszą nasza współpracę.

Teraz tylko jeszcze pianownica i będę częściej mył auto :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Hello.

Czy ktos z was uzywa tego zestawu http://kamkup.waw.pl/index.php?route=pr ... uct_id=980

 

5703887101635.jpg

 

do zasysania wody dla myjek Nilfisk ?

 

Dodane po 2 godzinach 7 minutach 16 sekundach:

Tylko musisz pamiętać, żeby nie było zbyt dużej różnicy w wysokości między pojemnikiem a samą myjką.

czemu ?

zbiornik musi byc na tej samej wysokosci co myjka czy wyzej zeby dzialal grawitacyjnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, jedzcie na targi i kupcie starego karchera, ja swojego kupiłem za 50 zł,cały komplet, użytkuje ja od 4 lat i jedynie olej w niej wymieniłem, ciśnienie na nalepce 120 bar, ile faktycznie ma to nie wiem, ale dach 290m z eternitu dała doczyścić,bez zadnej przerwy,przez 5 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.