Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Zassać powinna sama. Miałem marketową myjkę i w zimę aby nie odkręcać kranu na zewnątrz budynku (aby później nie spuszczać wody w obawie przed zamarznięciem rur) nalewałem ciepłej wody do baniaka 30L i wkładałem do niego wąż podłączony do myjki. Zarówno myjka jak i baniak stały na polbruku,woda z baniaka była opróżniana prawie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogarniający temat myjek - mam do wyboru w dobrych cenach:

 

- Karcher HD 895S

- Karcher HD 5/17C

- Karcher HD 6/13C

 

i alternatywą dla nich jest Kranzle K1132.

 

Co wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie też intensywnie myślę nad zakupem myjki z serii HD i właśnie 6/13. Jeśli to miałaby być do użytku domowego to 5/17 i 6/13 powinny wystarczyć. 895 jest najmocniejsza 190 barów i 900l wydajności pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie.

Od dziś jest promocja jest w biedronce na myjkę k2.14 plus zastanawiam się czy warto ją kupić do normalnego typowego podwórkowego mycia 2 aut raz w tygodniu, czy lepiej jednak dołożyc 100zł do polecanego b&d 1700 za 400zl?

 

do obu miała by byc dodana pianownica PA

 

z tego co czytam b&d ma swietnie opinie jest mocniejsza parametrami, ale czy zwykly użytkownik odczuje, aż tak bardzo te różnice w mocy/wydajnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dzis dostalem odpowiedz

 

Oferowane przez naszą firmę myjki Nilfisk (wszystkie modele) przystosowane są do zaciągania wody z niezależnego źródła wody typu wiadro, staw, oczko wodne, basen itp.. przy wykorzystaniu odpowiedniej przystawki, który mamy w ofercie tylko i wyłącznie.

 

 

 

Link poniżej do oferowanej przystawki do zasysania wody:

 

 

 

http://allegro.pl/zestaw-do-zasysania-w ... 55441.html

 

 

 

 

 

--

Sent from Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie.

Od dziś jest promocja jest w biedronce na myjkę k2.14 plus zastanawiam się czy warto ją kupić do normalnego typowego podwórkowego mycia 2 aut raz w tygodniu, czy lepiej jednak dołożyc 100zł do polecanego b&d 1700 za 400zl?

 

do obu miała by byc dodana pianownica PA

 

z tego co czytam b&d ma swietnie opinie jest mocniejsza parametrami, ale czy zwykly użytkownik odczuje, aż tak bardzo te różnice w mocy/wydajnosci?

 

Bierz Lavor Skipper, jest za 350zł z wysyłka na allegro. Też szukałem myjki do około 400zł i też chciałem karchera, natomiast poczytałem Wasze opinie i się opłaciło. Myjka może trochę plastikowa natomiast woda z niej ma bardzo dobre ciśnienie i efekty są zadowalające, polecam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zakup myjki miał sens to musi mieć ona minimum 120 bar ciśnienia roboczego(nie mylić z max podawanym przez producentów) i roboczy przepływ wody na godzinę min 400 litrów(nie mylić z max podawanym przez producentów). Ja mam myjkę nilfisk p150 i ma ona 140bar roboczego ciśnienia i 540 litrów przepływu roboczego wody. Jak do użytku domowego parametry idealne i wystarczające. Oczywiście do tego pianownica PA. Czuć moc myjki i praca z nią to przyjemność.

 

-- 29 marca 2015, 18:48 --

 

Dodając do tematu gdybym miał kupować myjkę jeszcze raz to w zależności od budżetu brałbym pod uwagę:

~1700PLN to nilfisk p150 lub karcher k7. Posiadają mosiężne głowice, podobne parametry.Na korzyść nilfiska lepsza jakość dysz, na korzyść karchera lepszy dostęp do serwisu.

~1000-1300 to nilfisk e140 lub karcher k5. Posiadają aluminiowe pompy, nilfisk ma taką na 100%, karcher na 99% bo kilka osób na necie twierdzi, że mogą być częściowo kompozytowe, według mnie raczej same aluminium. Parametry podobne tj. około 130-135 bar ciśnienia i powyżej 400l przepływu wody. Na korzyść karchera lepszy dostęp do serwisu, na korzyść nilfiska możliwość podłączania wody o temperaturze do 60*C(karcher do 40*C) i lepsze jakościowo dysze. Ogólnie ciężko jednoznacznie wskazać lepszy wybór.

-poniżej 1000PLN to jeśli chodzi o karchera czyli modele k4 i niżej to pompy częściowo kompozytowe lub w całości, silniki z reguły szczotkowe więc jak dla mnie nic godnego uwagi. Nilfisk niby pompy aluminiowe, ale poniżej modelu c130 silniki już tylko szczotkowe. Jedyny sprzęt z tych firm poniżej 1000PLN godny uwagi to właśnie nilfisk c130 ze względu na silnik indukcyjny i aluminiową pompę. Ciśnienie robocze 115bar, przepływ wody roboczy 380litrów czyli jeszcze parametry do zaakceptowania.

 

Nie brałem pod uwagę myjek lavora i innych firm bo nie miałem z nimi styczności, ani specjalnie nie grzebałem na ich temat. Nie mówię, że nie da się kupić poniżej 1000PLN dobrej myjki, ale jest to o wiele trudniejsze. Jak dla mnie jakość musi niestety kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wołk fajnie i na prawdę rzeczowo podsumowałeś temat! :good:

 

 

wikol parę str wcześniej jest kilka negatywnych opini o B&D m.in. z mojej strony pod nimi się podpisuję (puszcza trochę wodę na łączeniu i czasem ciśnienie gubi)

Jak na tą cenę jest powiedzmy, że ok, ale jakbym teraz kupował to jednak dopłacę i kupię Nilfiska C130, co pewnie jeszcze mnie czeka w tym roku bo wątpie by dłużej pożył B&D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, iż kupując myjkę sthila to kupujemy tak naprawdę nilfiska.Jest to potwierdzona informacja, że nilfisk robi myjki dla sthila. Jak się przyjrzymy stroną tych producentów, to trudno nie zauważyć podobieństwa. Więc zamiast nilfiska c130, można kupić jego odpowiednik sthila Re109-sugerowana cena brutto 770PLN, więc podobnie jak nilfisk. Mamy wtedy dużo łatwiejszy dostęp do serwisu, bo nie ukrywając nilfiska wersje konsumenckie naprawia chyba tylko jeden serwis w Polsce-oczywiście mówimy tu o naprawach w ramach gwarancji.Natomiast sthil ma bardzo rozwinięty serwis i warto to wziąć pod uwagę, tym bardziej że ceny różnią się nieznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można kupić jego odpowiednik sthila Re109-sugerowana cena brutto 770PLN

 

Dodam, że do dostania u sprzedawcy nawet za 690zł ;) Sprawuje się bez zarzutu. Co do tego podobieństwa, mogę dopowiedzieć że końcówka do PA pasuje właśnie z nilfiska/stary lavor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie.

Od dziś jest promocja jest w biedronce na myjkę k2.14 plus zastanawiam się czy warto ją kupić do normalnego typowego podwórkowego mycia 2 aut raz w tygodniu, czy lepiej jednak dołożyc 100zł do polecanego b&d 1700 za 400zl?

 

do obu miała by byc dodana pianownica PA

 

z tego co czytam b&d ma swietnie opinie jest mocniejsza parametrami, ale czy zwykly użytkownik odczuje, aż tak bardzo te różnice w mocy/wydajnosci?

 

Bierz Lavor Skipper, jest za 350zł z wysyłka na allegro. Też szukałem myjki do około 400zł i też chciałem karchera, natomiast poczytałem Wasze opinie i się opłaciło. Myjka może trochę plastikowa natomiast woda z niej ma bardzo dobre ciśnienie i efekty są zadowalające, polecam! :)

 

 

dzięki, sprawdzę tą myjke, a porównywałeś ją może z B&D 1700?

 

jakoś o niej zupełnie nie słyszałem, a kilkanascie stron wstecz się cofałem :)

 

btw: dokupywałeś inna pianownice niż ta w zestawie?

 

co do karchera, to oczywiście odpuściłem

 

to już wolę dołożyć 80zł do B&D 1700 w castoramie. I to jest mój faworyt póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogarniający temat myjek - mam do wyboru w dobrych cenach:

 

- Karcher HD 895S

- Karcher HD 5/17C

- Karcher HD 6/13C

 

i alternatywą dla nich jest Kranzle K1132.

 

Co wybrać ?

Nie sprecyzowałeś, do czego będziesz myjki używał.

Ja generalnie jestem zwolennikiem Kranzle.

Kranzle 1132 można jeszcze kupić z jesiennej promocji za 2199- brutto lub nowy model- 1152 TS doposażony w total-stop oraz Dirt-Killler za 2590-

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie.

Od dziś jest promocja jest w biedronce na myjkę k2.14 plus zastanawiam się czy warto ją kupić do normalnego typowego podwórkowego mycia 2 aut raz w tygodniu, czy lepiej jednak dołożyc 100zł do polecanego b&d 1700 za 400zl?

 

do obu miała by byc dodana pianownica PA

 

z tego co czytam b&d ma swietnie opinie jest mocniejsza parametrami, ale czy zwykly użytkownik odczuje, aż tak bardzo te różnice w mocy/wydajnosci?

 

Bierz Lavor Skipper, jest za 350zł z wysyłka na allegro. Też szukałem myjki do około 400zł i też chciałem karchera, natomiast poczytałem Wasze opinie i się opłaciło. Myjka może trochę plastikowa natomiast woda z niej ma bardzo dobre ciśnienie i efekty są zadowalające, polecam! :)

 

 

dzięki, sprawdzę tą myjke, a porównywałeś ją może z B&D 1700?

 

jakoś o niej zupełnie nie słyszałem, a kilkanascie stron wstecz się cofałem :)

 

btw: dokupywałeś inna pianownice niż ta w zestawie?

 

co do karchera, to oczywiście odpuściłem

 

to już wolę dołożyć 80zł do B&D 1700 w castoramie. I to jest mój faworyt póki co.

 

Na pewno gdzieś w tym temacie albo innym jest mowa o tej myjce(poszukaj), dokupiłem pianownicę PA(też na allegro 135zł). B&D też brałem pod uwagę, natomiast ktoś wspominał o negatywnych opiniach na temat tej myjki. Mój zestaw kosztował 483 zł i uważam, że lepiej nie mogłem wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.