Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem K2.980 (ta na zdjęciu, która była w zestawie z myjką do niczego się nie nadaje) do tego pianownica PA i jak na razie jestem zadowolony.

http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/28 ... 016d9d.jpg

 

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebek1993, Miałem K2, po 3 latach się zepsuła. W sumie nic dziwnego, jej prawo. Serwis nawet nie chciał ze mną rozmawiać i kazał zabrać tą "jednorazówkę". Nie wiem ile teraz kosztuje K2 ale pewnie około 300 złotych. Ja za 399 kupiłem Nilfiska c120.6 i w porównaniu do K2 zmiana na duży plus. Aluminiowa pompa, 5 lat gwarancji, z PA też sobie dobrze radzi. Według mnie warto trochę dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebek1993, też kiedyś skusiłem się na K2 - użyłem jej kilka razy i więcej nie chciało mi się jej rozkładać. Do mycia się to za bardzo nie nadaje, a spłukuje mi się wygodniej z węża ogrodowego. teraz jedynie ojciec używa jej do okresowego mycia elewacji. Zdecydowanie lepiej dołożyć do czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakubszmyt, właśnie też chce tego Stihla, poczytałem, popytałem ludzi w serwisach i w tej cenie jedyną alternatywą jest Nilfisk. Na korzyść Stihla większa sieć serwisów, Nilfisk odrobinę tańszy. Karcher poniżej serii HD nie wart uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cannonn a nie odwrotnie to stihl dla nifilska ale moze gdzies zle słyszałem w sklepie bardzo chwalili podobno re129 jest nastepca bardzo udanej konstrukcji re128 ale alternatywa dla stihla to chyba Nilfisk E 140.3-9 H X-Tra? czy zle mysle cena i parametry bardzo zblizone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nilfisk robi myjki dla sthila, to po pierwsze. Po drugie na gwarancji myjki nilfisk serii konsumenckiej naprawia tylko jeden serwis w Polsce, natomiast sthil ma bardziej rozbudowaną sieć serwisową. Po trzecie generalnie gwarancja w nilfisku jest na 2 lata na zakup na paragon, a 1 rok na fakturę. Jak poczytacie moje posty parę stron wstecz to macie pokrótce napisane które myjki sthila są odpowiednikami jakich myjek nilfiska. Myjki tych firm różnią się obudową, a środki są takie same. Jak kogoś to interesuje to niestety nilfisk produkuje swoje myjki w Chinach, aczkolwiek w miarę dobrze kontrolują ich jakość. Ja posiadam nilfisk P150 i jestem zadowolony, a brat nilfisk e140 i też daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem myjkę B&D PW1700SPL. I chyba mam z nią problem.

Po wciśnięciu spustu jakieś 2s daje pełnym ciśnieniem, potem woda daje na połowie mocy.

Z dołączonej 'pianownicy' sika wtedy... no tak jak się sika ;)

Pracowałem może z 3 minuty na tym niskim ciśnieniu wody i nagle się wyłączyła. Woda sikała tylko ciśnieniem jak z węża ogrodowego.

Oprócz tego zauważyłem że woda zaczęła lecieć gdzieś na dole. Odstawiłem. Po godzinie odpaliłem dla sprawdzenia i zachowywała się tak jak na początku. 2s pełna moc, później na połowie mocy z wyraźnym cyklicznym dźwiękiem 'dopompowywania' sprężarki.

Uszkodzona, czy to wina dość niskiego ciśnienia wody w przyłączu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy post tutaj to witam wszystkich.

 

Też jestem przed wyborem jakiejś amatorskiej myjki do opłukania auta, rowerów, ew. chodnika przed domem.

Zdecydowany jestem już na Nilfiska. Tylko teraz wybór między C120.6-06 a C125.3-8.

Pomijając akcesoria - czy odczuję jakąś znaczącą różnicę w wydajności między tymi dwoma modelami ?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

A tak na marginesie - ten model C130.2-8 z wczorajszego ibooda jest w regularnej cenie w jednym sklepie za 669 z dostawą.

Tylko nikt nie potrafi powiedzieć czy jest tam silnik szczotkowy czy indukcyjny - bo waga jest sporo mniejsza niż np. C130.1-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dobra już widzę

ale to jest PCD i jeszcze nie jest dostępny, a PAD kosztuje już u nich 829zł. niewielkie różnice w wyposażeniu ale zawsze są.

Teraz to nie ważne. Ja się rzuciłem na tą z ibooda i tak wczoraj się okazało po niezapowiadanej premii że została sfinansowana :D

teraz tylko końcówkę do PA muszę zmienić, a stara psikawka na sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@rto - nie zauważyłem że jesteś z VKP :)

Też myślałem nad tą z ibooda, ale niestety u mnie takiej premii nie było.

A na dodatek zmniejszył mi się budżet na zakup, po naprawie tylnego zawieszenia i wymianie tarczobębnów na ATE ;)

Miałem zainwestować koło 600 pln, ale teraz to na razie muszę się max. do 500 ograniczyć.

I mogę kupić nową C120 albo tez niby nową, ale z roczną gwarancją C125 - i nie wiem czy lepiej dłuższa gwarancją czy trochę więcej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

comando - a możesz dokładniej powiedzieć czego ten problem dotyczy? Bo dzwoniłem do nich i uprzejma Pani powiedziała, ze w przypadku Nilfiska zgłasza się do nich usterkę a oni kontaktują się bezpośrednio z serwisem Nilfiska i przysyłają kuriera po odbiór sprzętu na ich koszt.

 

Podpowie ktoś czy warto dokładać do C125.3-8 czy wystarczy C120.6-6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i jednak zakupiłem C125.3-8 PCCAR. Nie wiem jak działa w porównaniu do C120.6-6 ale na razie jestem pod wrażeniem. Ciśnienie robocze 105 bar oraz przepływ wody 520/350 litrów naprawdę dają radę. No i do tego 8 metrów węża ciśnieniowego - wystarczające żeby bez przestawiania myjki oblecieć całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.