Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Podpisuje się pod tą wypowiedzią, do 155 stopni i mycia parą to już inna dysza w sumie żeby było prawidłowo, do zwykłego mycia dysza dobrana tak żeby było 160bar tzw. "szpachelka", żeby nie kręcić regulacją myjki podobno nie zdrowe dla pompy. i temperatura też ok 50stopni chwilowo do 70 przy większych brudach, w zupełności wystarcza i pobór paliwa nie gryzie w kieszeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, przymierzam sie do zakupu Black&Decker PW 1700 SPL... zastanawiam sie czy brać już teraz czy poczekać do wiosny (ceny spadają ? )

 

Ogolnie mam dwa pytania.

 

1. Czy brać tą czy znajde coś lepszego ? Ogolnie czy to nadal dobry wybór ? w temacie przewineła się kilka razy...

2. Jakie akcesoria do niej dokupić ? Jakieś szczotki itd? Oprócz PA do samochodu ( dobry wybór ? ) chciałbym myć nią również taras i wjazd brukowy... nie wiem czy jakieś szczotki wtedy czy co dokupić ?

 

Dodatkowo czy ktoś mi wytłumaczy czym różnią się urządzenia o ozaczeniu SPL, SPM, TX ? zestawy czy fizyczne zmiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

618269 zastanawiam sie czy brać

Dołóż troszkę i kupisz dużo lepszego Nilfiska, niby na papierze myjka może być słabsza ale w życiu B&D nie ma takich parametrów jakie piszą, sam się na nią skusiłem i bardzo żałuję, raz była w naprawie bo ciekło na łączeniach, przy filtrze, później kupiłem pistolet do niej bo nie chciała się lanca ani PA zaciskać na starym, a teraz z nowym pistoletem po nie długim czasie coś nie halo z lanca jest bo PA ładnie osadza się a lanca po 10 razie dopiero, a do tego pistolet do niej kosztuję 80-90zł(prawie 1/3 myjki!!)

Pracowałem nie dawno na Nilfisku 125 i w porównaniu do B&D marzenie.

Aha nie mam studia żadnego i myjki używam w weekendy po 1-2 razy w miesiącu, w ciepłe miesiące może 4 razy ale strach pomyśleć jakbym jej częściej używał.

 

Nie rób mojego błędu

Ogólnie zbieram na Nilfiska w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dużo drożej od B&D jest model 120, sam na pewno bym tak zrobił jakbym się o 2 lata cofnął w czasie i teraz miał kupować w takiej kasie myjkę, niby słabszy model ale myślę, że nie widać różnicy, że jedna jest 1400 a druga 1700.

Oczywiście to moja opinia sam kupiłem Blacka bo czytałem pare dobrych opinii o nim tutaj.

Jeśli dasz radę dołóż do C125 i będzie wypas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś z was Karchera K5 Compact ? Uzbierało mi się trochę punków z programu vitay gdzie mógłbym go nabyć. Co o nim sądzicie? jakie ma realne ciśnienie robocze? ok 120bar będzie? Obecnie mam B&D 1700 i jestem ogólnie zadowolny, odczuję znaczną różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś z was Karchera K5 Compact ? Uzbierało mi się trochę punków z programu vitay gdzie mógłbym go nabyć. Co o nim sądzicie? jakie ma realne ciśnienie robocze? ok 120bar będzie? Obecnie mam B&D 1700 i jestem ogólnie zadowolny, odczuję znaczną różnice?

 

Miałem pw1700, teraz mam k5 (tą dużą) i z takich rzeczy widocznych gołym okiem to szybciej i dokładniej można spłukać pianę na aucie dzięki większemu wydatkowi.

Gdybym miał porównać ciśnienie w obu tych myjkach to powiem tak...moim zdaniem w cotygodniowym myciu auta nie zauważysz dużej różnicy, na tyle dużej aby mogło to być pretekstem do przesiadki na k5.

Jeśli nie szkoda Ci punktów lub nie ma czegoś ciekawszego w katalogu to możesz pomyśleć nad zmianą, a tak to raczej nie ma większego sensu ;)

 

PS. B&D miała w moich oczach dwa plusy w porównaniu do "kersiera"

- gumowe kółka

- można było obracać przewodem przy pistolecie gdy ten się poplątał itd.

 

W Karcherze trzeba kręcić całym pistoletem żeby go rozplątać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci Devdill, za porównanie. Teraz na ciśnienie nie narzekam zbytnio, bardziej chodzi mi o trwałość i wydajność ponieważ przychodzi czas gdzie 3 auta po rząd 2 razy w tygodniu myję i przydało by się właśnie coś z większym wydatkiem wody a i do płukania kostki myślę, że tez będzie lepszy k5. A proszę napisz jeszcze jak to wygląda sprawa trwałości pistoletu, u mnie męczące jest wyrabianie się pistoletu dlatego juz kupiłem drugi nowy do b&d.

Czy ktoś potwierdzi info, że od modelu k5 pompa jest alu ? czy łączona z kompozytem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Warto brać Nilfisk c125 za 530zł czy jest coś lepszego w tej cenie?

 

Dodane po 55 minutach 15 sekundach:

pojawiły się myjki Hitachi , AW130 ma parametry podobne do Nilfisk c125, ciekawe czy sami robią myjki czy komuś zlecjają. Hitachi to solidna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nic lepszego moim zdaniem nie ma i jakbym miał taki właśnie budżet to nawet bym nie zawahał się.

Ale jakbyś miał bardzo często używać albo do profesjonalnego użytku potrzebował, to jednak w Serie E musisz celować.

 

Edit:

Tak Hitachi jako firma sama w sobie jest solidna ale jak z myjkami? Nilfisk jest sprawdzony i robi to od lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polo33, jeśli chodzi o trwałość to ciężko jest mi się tu odnieść ponieważ myjkę kupiłem w zeszłym roku, jakoś wiosną, więc cały czas jest na gwarancji i jak to z gwarancją bywa przez 2 lata nic się pewnie nie wydarzy :kox:

B&D wytrzymała u mnie jakieś 4 lata więc liczę na to, że i ta chociaż tyle pociągnie.

Co do pistoletu to jak dla mnie obie zrobione "na jedno kopyto" czyli zwykła chińszczyzna.

Nawiązując jeszcze do pistoletu B&D to widzisz, u mnie pistolet przez 4 lata działał w porządku (mycie samochodu, czasami kostki czy płytek itd.) natomiast problem miałem z lancą ponieważ wyłamała się w niej "łopatka" odpowiedzialna za regulację szerokości strumienia i musiałem kupić nową - dlatego może być też tak, że trafiło akurat na Ciebie z pistoletem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tez rozpatrzeć myjkę STIHL RE 98 tez są chwalone i są odpowiednikiem Nilfiska a może i nawet lepsze. o B&D czytałem troszkę złych opinii że pęka mocowanie plastikowe przy pistolecie, cieknie, pękają zawory cienienia. Bo też zamierzam kupić myjkę i już myślami byłem przy B&D 1700 ale jednak chyba go odpuszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Kupiłem Nilfisk c125. Ogólnie spoko, ale dwie rzeczy mi się nie podobają:

1. Wąż, sztywny jak ....., prędzej się przesunie myjka, jak rozciągnie zwój węża, masakra

2. Koncowka regulowna , trudno ustawić, strumień do auta jakiś taki rozbełtany, muszę zakupić końcówkę nilfiska do mycia aut.

Pianownicynnawet nie rozpakowywałem, w planach zakup PA.

Możecie polecić jakiś miękki wąż 8-10 m do nilfiska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Kupiłem Nilfisk c125. Ogólnie spoko, ale dwie rzeczy mi się nie podobają

 

Mam tego Nilfiska od wakacji i w sumie potwierdzam co napisałeś. Wąż faktycznie dosyć sztywny (ale B&D czy Lavor mają taki sam).

Za to mam aż 8 metrów zamiast 5 czy 6 ;) A te dodatkowe 2 metry wystarczą, żebym umył dużego sedana bez przestawiania myjki.

Co do regulowanej dyszy - użyłem jej kilka razy jednak do samochodu znacznie lepsza jest dysza AUTO, którą miałem w komplecie.

Szczotkę samochodową sprzedałem bo jakoś niezbyt wygodne wydało mi się używanie jej razem z pistoletem.

 

W każdym razie póki co i tak jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje Waszej porady-pomocy. Chce zakupić myjkę ciśnieniową, budżet miedzy 600-800zł. Najważniejsze sa dla mnie 3 aspekty:

 

1. Musi mieć jak największe ciśnienie robocze.

2. Możliwie najdłuższy wąż.

3. Pianownice w zestawie.

 

Jestem blady w temacie myjek wiec prosze pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z ciśnieniem myjek? Mój Nilfisk 125 z dyszą auto daje takie ciśnienie, że bałbym się tym jeździć po lakierze. Czy silny strumień wody jest bezpieczny dla lakieru? Z jakiej odległości myć dyszą żeby to było bezpieczne dla lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdzaj ciśnienie znamionowe, bo maksymalne jest zazwyczaj bardzo zawyżone. Standardowa długość węża to 5m, czasem trafi się jakiś model z 6m wężem, ale to rzadkość. Pianownice z zestawów to zło, ale zawsze mozna zaoszczędzić na PA i kupić to samo, ale bez znaczka, w Chinach za 18$ lub w Techkarze za około 100zł. U nich możesz również kupić dłuższy wąż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie pianownice sobie dokupie juz sam. Ale na jaka myjkę powinienem patrzec w tych pieniądzach? Wiadomo że dupy nie urwie za taka kase, ale chodzi mi o to, zeby za te akurat pieniądze myjka była możliwie jak najbardziej mocna

 

Dodane po 22 minutach 29 sekundach:

4a3e1bef9c9ee29d55d519427484becc.jpg

 

Cos takiego znalazłem za 799zł na alledrogo. Czy ta myjka i pianownica w zestawie jest warta tych pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.