Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka stron wcześniej pisałem o Lavorze, może nie konkretnie o tym modelu, ale bardzo podobnym i przy nim też była dołączana pianownica typu PA. Ogólnie rzecz biorąc to dawał radę myć kilka aut pod rząd i z pianownicą dogadywał się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta dysza auto nie ma zbyt dużego ciśnienia do mycia samochodu. Ja mam miękki lakier w aucie :), też duży sedan. Z jakiej odległości bezpiecznie można myć auto dysza auto?

 

Raczej nie masz powodów do zmartwień w kwestii ciśnienia. Jak kolega wcześniej napisał takimi myjkami do 1000 pln to raczej krzywdy żadnemu lakierowi nie zrobisz (no chyba, że masz już purchle lub odpryski to może być różnie).

 

Z tego co pamiętam to ciśnienie robocze w Nilfisku przy standardowej dyszy to ok. 105 bar. Z dyszą auto na pewno nie będzie większe, bo strumień jest szerszy.

Ja myję z jakichś 10-15 cm i nic nie zdarłem z samochodu.

 

Ale nie sugerujcie się tylko tym ciśnieniem, bo jednak ważniejszym parametrem jest przepływ wody (w litrach na minutę).

W Nilfisku C125 max. WF wynosi 520 litrów - a robocze 350 litrów.

Żeby było ciekawiej to we wspomnianym powyżej LAVOR 165 - przepływ maksymalny też wynosi 510 litrów. MOc niby większa, ciśnienie max. też większe, ale pompa tyle samo wody na minutę wypluwa co w Nilfisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Zastanawiam się nad zakupem myjki samochodowej.

Chcę ją wykorzystywać tylko do pierwszego opłukiwania, potem rękawica i szampon i na końcu opłukanie myjką.

Nie chcę wydawać majątku ale też nie chcę kupić badziewia które rozleci się po 5 myciach.

Myślałem o:

KANWOD BLACK RS 14/2 (nie znam tej firmy, brak opinii) - aluminiowa pompa

Black&Decker Pw1400TDK - ponoć ją wycofali z sprzedaży...

 

Co możecie doradzić?

PS. W zasadzie taka moc była by wystarczająca (1400W) - ogranicznikiem u mnie jest agregat prądotwórczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Śledzę wątek od kilku dni, przeczytałem go od strony 21 do tej na ktorej piszę. Dowiedziałem się już dużo o myjkach dzięki forumowiczom. Chciałbym uzyskać poradę przy wyborze myjki dla siebie. Do umycia mam dwa auta osobowe i jakieś 100m2 kostki. Oto co wybieram do porównania :

1. Nilfisk c 125

2. Makita hw111

3. Bosh aqt 37-13

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Od razu zaznaczę że karcher pominąłem celowo i za lavor i b&d od razu dziękuję. Może ktoś używa naprawia czy zna te myjki i podzieli się wiedzą.

 

Pozdrawiam

 

Dodane po 4 minutach 55 sekundach:

Cześć wszystkim,

Przymierzam się do zakupu myjki dla siebie. Dwa auta osobowe i jakieś 100m2 kostki. Wybór padnie na :

1. Bosh aqt 37-13

2. Makita hw111

3. Nilfisk c 125

 

Karcher w tym przedziale cenowym odpada. Za lavor i b&d od razu dziękuję. Może ktoś ma porównania która z tych 3 będzie odpowiednia dla mnie.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mokoloko - chyba pierwsza kolejność była lepsza. Z tej trójki osobiście brałbym NIlfiska.

 

Może trochę suchych danych:

1. Nilfisk c 125 - moc 1800W • ciśn. max 125 / robocze - 105 bar • przepływ max 520 l/h / roboczy 350 l/h • wąż 8 m

2. Makita hw111 - moc 1700W • ciśn. max 130 / robocze - 90 bar • przepływ max 372 l/h / roboczy ??? l/h • wąż 6 m

3. Bosh aqt 37-13 - moc 1700W • ciśn. max 110 / robocze - 90 bar • przepływ max 370 l/h / roboczy ??? l/h • wąż 5,5 m

 

Może Makita i Bosch wizualnie prezentują się ciekawiej - jednak powyższe dane chyba są bardziej istotne.

Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że kupiłem karchera k2 i nie narzekam. Z dyszą Turbo ciśnienie jest dość mocne, aby zmyć jakikolwiek brud z samochodu, a jak się używa pianownicy i mycie ręczne to w zupełności wystarcza. Dałem za niego 250 zł razem z pianownicą standardową, niestety trochę kiepsko wychodzi piana, bo spływa, ale to już inny temat.. Sama myjka daje radę, w sezonie co weekend umyć 3-4 samochody dziennie to dla niej nie problem i już jest ze mną nie cały rok. Jak już padnie to pomyślę nad wyższym modelem, ale na początek chyba za takie pieniądze nic więcej od niej nie oczekuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup myjki, ale niestety k2 pomimo swojej kuszącej ceny mi kompletnie nie odpowiada.

Przede wszystkim pompa w tej myjce jest wykonana z kompozytu.

Podczas rozmowy z przedstawicielem karcher'a, powiedział mi że taką myjką to można sobie umyć koło, bo takie pompy nie należą do bardzo wytrzymałych i nie można z nich zbyt długo korzystać.

 

Dlatego zastanawiam się jaką myjkę kupić. Nie chcę wydać zbyt dużo, bo ta myjka będzie myła tylko mój samochód, więc użytkowanie typowo hobbystyczne.

 

Zainteresowała mnie firma Nilfisk, najbardziej model C125.

Ale patrząc na ceny to trochę odpychają.

Może ktoś z forumowiczów da namiary do nabycia myjki w dobrej cenie. Widziałem na forum, że model C120 dało się kupić za 250zł, niestety DAŁO SIĘ, już nie.

Na allegro ceny też nie są super okazyjne.

Doradzi mi ktoś? :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz troszkę taniej niż C125 to znalazłem jeszcze NILFISKa C120.3-6.

Prawie to samo co C125 (troszkę mniejsze ciśnienie, ale wydajność ta sama), tylko z 6 metrowym wężem i bez akcesoriów.

Znalazłem za 419 złotych z darmową wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Przeczytałem cały temat, i dzięki niemu wybrałem myjkę dla siebie, która będzie mi służyła przede wszystkim do wstępnego spłukania samochodu, spryskania pianą oraz końcowego spłukania. Z myjki będę korzystał na VW Passat b7 około 4x w miesiącu, więc nie chcąc kupować sprzętu za grube pieniądze którego możliwości nie wykorzystał - zdecydowałem się na Nilfisk c120 z tego linka : https://www.mall.pl/myjki-cisnieniowe/n ... -6-6-x-tra.

 

Przede wszystkim prosiłbym żebyście zerknęli na ten link i ocenili mój wybór - może jednak warto kupić coś innego?

Dodatkowo baaardzo prosiłbym, żebyście polecili mi fajną pianownicę do tej myjki. Chciałbym uzyskać taki efekt:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

uwazaj na mall.pl

Mialem z nimi akcje. Zapłaciłem i czekałem na odkurzacz ponad miesiac. Na stronce pisza ze wysylka w dwa dni.

Takze jak kupowac to za pobraniem. Bo jak sie nie wywiążą to mozna ich olac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym kupić myjkę ciśnieniową do 500zł i w moją uwagę przykuła ta myjka: https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/porzadki-i-chemia/urzadzenia-wysokocisnieniowe/myjki/myjka-wysokocisnieniowa-nilfisk-c-120-6-6-pcd-x-tra.html. Niestety jako że w miejscu gdzie trzymam auto nie mam dostępu do bieżącej wody (na podwórku stoi wielki baniak na wodę deszczową) chciałbym się dowiedzieć czy ta myjka dałaby radę pobrać wodę z tego baniaka bez dodatkowej pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez się zastanawiam nad tą myjka ;)https://mall.pl/myjki-cisnieniowe/nilfi ... -6-6-x-tra

 

Tutaj chyba lepsza cena. Do tego obowiązkowo pianownica PA.

 

Mógłby ktoś jeszcze wyrazić swoją opinię nt C120.6.6?

 

Niestety, myjka którą ja chcę kupić na mall.pl jest droższa. https://www.mall.pl/myjki-cisnieniowe/nilfiskalto-c-1206-6-pcd-x-tra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszalek, Blacha8, Odpowiem Wam dwóm jednym postem. Na filmie używam dokładnie C120.6 z pianowcią PA od Techkar, piana Magifoam. Na kanale jak chcecie to znajdziecie filmy z innymi pianami. Z myjki jestem bardzo zadowolony, ciśnienie i jakość wykonania bardzo dobra jak za 400 złotych. Co do trwałości ciężko mi się wypowiedzieć bo mam ją niecały rok, jak na razie pracuje bez problemu. U jednego z forumowych partnerów też chodzi kilka egzemplarzy z dużo większą częstotliwością użycia niż weekendowe mycie i dobrze dają sobie radę. Jak widać na filmach z PA radzi sobie bardzo dobrze. Ja swoją kupiłem w sklepie Jula za 399, może jeszcze są w tej cenie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja mam k7 jakieś 12lat :) mosiężna pompa, bardzo dużo pracowal i pracuje. Łącznie z myciem 3000 dachówek przez 3 dni non stop. Jedyna awaria to zawór zalaczajacy tzn przy puszczonym spuscie zaczął się na sekundę i tak co jakiś czas. Jednakże nie była to usterka tylko zużycie podobno. Tak to chodzi super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobiazg, ja wybieram compacta jeśli ciśnienie to samo a wygląd dla mnie bez znaczenia również chce aby myjka po złożeniu zajmowała mało miejsca a compact jest taki kompaktowy :D do przewożenia, poza tym praca na leżąco mi bardziej odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.