Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Bez spiny. Nie wiedziałem ze szukasz używki.

Może sprecyzuje - nie ma takiej nowej myjki.

Nikt sie nie spina ;) Luzik

Trochę mogłeś inaczej sformułować zdanie, zamiast pisać: "Niestety nie ma takiej myjki"

W drugiej wiadomości tez wprowadzasz w błąd, pisząc: "Może sprecyzuje - nie ma takiej nowej myjki"

Mogłeś odpisać, oczywiście jest tylko droższa, w tej cenie tylko używaną.

Po to jest forum aby podpytać doradzić nabrać więcej wiedzy :) a nie od razu zamknąć temat.

 

Pozdrawiam Angelika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam myjki wielozadaniowej

Doradźcie co wybrać

W sklepie mam promocje na

Kärcher k3 car & home 200euro planowania lanca i dwie końcówki szczotka i myjka do kostki oraz dwa płyny po pół litra

A w internecie

Nilfisk każda praktycznie z pianownica myjka do kostki Lance plus końcówki

c125.3 za 165euro

C120.6 za 100euro

C120.3 za 150euro

C130.1 za 230euro

 

Wiec tu pytanie czy karcher jest coś wart czy lepiej nilfisk?

Jeśli nilfisk to tani 120.6 czy mocniejszy 125.3? Czy jednak zaryzykować zabójstwem mnie przez żonę i dopłacić do c103.1

Bo 120.3 cena i dane słabo wygląda chyba że ona jest bardziej niezniszczalna i stąd cena.

Z góry dziękuję i przepraszam za analfabetyzm;-)

 

-- 28 maja 2015, o 06:37 --

 

Oraz może ktoś jeszcze podpowie w kwestii wody z studni glebinowej czy jak to się mówi. Jest odwiert studni w której jest wąż i do tego mam podłączona pompę może takiego ciśnienia jak w kranie nie ma ale też tej wody idzie sporo. Tylko czy to nie przeszkadza myjce i czy tam mogą zdarzyć się jakieś zanieczyszczenia które rozpierdziela myjka? Nie wiem bo dom wynajmuje i jest to za granicą. Woda wydaje się być czysta podlewajac ogródek ale np drobinki piasku mogą uszkodzić myjke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszalałem sobie i tydzień temu przyjechał Kranzle Therm 1165. Za parę dni go uruchomię. Na razie zwiększyłem grubość węża z 3/4 na 1 cal. Od razu karcher MX720 zaczął lepiej pracować.

Mam nadzieję, że kranzle nie będzie zdejmowało brudu wraz z lakierem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja K5.55 jubile już kolejny raz w serwisie, więc zastanawiam się nad wymianą na sprzęt z wyższej półki. Znalazłem 2 Ciekawe modele ale mało informacji czy też opinii w sieci, więc może ktoś kto miał styczność doradzi mi co wybrać:

Bosch Ghp 5-13 C czy nilfisk p 160.2 a może lepiej coś z profesjonalnej linii karchera?

Myjka pracuje u mnie praktycznie co 2 lub 3dni przez kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powie mi ktoś, czy do Nilfiska c120.6 warto dokupić dyszę z symbolem auta (MNF-A6411136) czy wystarczy dołączona do zestawu dysza Tornado?

Z tego co wiem nie warto dokupywać, bo spokojnie wystarczy Ci dysza dołączona do zestawu. Ta samochodowa różni się szerokością strumienia wody.

 

 

Moja K5.55 jubile już kolejny raz w serwisie, więc zastanawiam się nad wymianą na sprzęt z wyższej półki. Znalazłem 2 Ciekawe modele ale mało informacji czy też opinii w sieci, więc może ktoś kto miał styczność doradzi mi co wybrać:

Bosch Ghp 5-13 C czy nilfisk p 160.2 a może lepiej coś z profesjonalnej linii karchera?

Myjka pracuje u mnie praktycznie co 2 lub 3dni przez kilka godzin

 

Myjkę Boscha bym sobie darował, bo nie jest to wybitny producent myjek. W twoim przypadku przynajmniej nilfisk P160.2. Masz tam mosiężną głowicę i tłoki ceramiczne, wąż w stalowym oplocie i solidnie wykonane dysze. Ciśnienie robocze 150 bar i przepływ wody roboczy 570 litrów, więc mocy już trochę jest. Kosztuje około 1900pln. A jeśli masz większy budżet tak do 3000pln to zakupisz już sensownego karchera hd, jeden z niższych modeli kranzle(chyba najlepsza jakość myjek) i coś z profesjonalnej serii nilfiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :P

 

Nie chciałem zakładać niepotrzebnie tematu więc postanowiłem zapytać w tym.

Chciałem się dowiedzieć czy korzystał ktoś z serwisu pogwarancyjnego Erpatech?

Moja myjka B&D zaczęła bardzo często "dobijać" ciśnienie i postanowiłem coś z tym zrobić.

Chciałbym oddać ją na serwis żeby sprawdzić ile będzie kosztowała naprawa i czy będzie to opłacalne.

Dlatego chciałbym dowiedzieć się coś na temat tego serwisu, tzn. jest to Centralny Serwis B&D jednak po doświadczeniach z wszelakiej maści autoryzowanymi serwisami itd. zastanawiam się czy za bardzo nie zostanę naciągnięty na jakieś dodatkowe "naprawy".

W internecie można znaleźć również serwisy nieautoryzowane, może to byłoby lepsze rozwiązanie?

Czy ceny napraw odbiegają jakoś mocno w przypadku Autoryzowanych serwisów a nieautoryzowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devdill jakiś czas temu miałem dokładnie ten sam problem. Myjka dobijała co chwile ciśnienie i nie potrafiła osiągnąć ciśnienia roboczego. Stwierdziłem, że zrobię to sam.

Po analizie problemu doszedłem do wniosku, że problem stanowi sprężyna w zaworku ciśnieniowym (plastikowy element wkręcony w pompę - klucz 24) działającym na włącznik pompy (czarny element wkładany w zaworek ciśnieniowy). Sprężyna z czasem ulega ściśnięciu przez co myjka nie funkcjonuje prawidłowo i po dobiciu ciśnienia jakby się "wyłączała" i za chwilę znów dobijała ciśnienie.

Meritum, czyli rozwiązanie problemu: :-]

1. Rozciągamy sprężynę w zaworku ciśnieniowym - rozciągniecie jej do odpowiedniego stanu graniczy z cudem, ja przesadziłem i myjka się nie wyłączała :kox: Po odcięciu wody z lancy nabijała dalej, trzeba wtedy szybko!!! wyłączyć ją z prądu, aby nie uszkodzić pompy itd.

2. Kupujemy zestaw naprawczy z serwisu Erpatech, mają go na 100%, bo od nich też go brałem, ale niestety numery seryjne gdzieś mi się zapodziały. Trzeba ich dokładnie dopytać. Całość chyba była pod hasłem "zawór bezpieczeństwa", koszt ok 70zł. Na jakiś czas jest spokój, mi po roku jednak sytuacja się powtórzyła :dontknow:

3. Rozwiązanie najtańsze, najprostsze - podkładamy podkładkę o odpowiednich wymiarach pod sprężynę :D Rozwiązanie to testowałem w ostatnią sobotę, po czym myjka poszła w ruch i bez zająknięcia pracowała ciągiem 5h przy myciu elewacji, schodów i kostki brukowej. Ważne, aby dobrać odpowiednią grubość podkładki. Ewentualne jej wymiary/foto mogę podrzucić jak wrócę do domu bo mam ich więcej :-]

 

 

Najważniejsza sprawa, aby przy wykręcaniu zaworku użyć odpowiedniego klucza 24 (chyba najlepiej oczkowy), aby się nie obrócił bo "nakrętka" zespolona z zaworkiem jest plastikowa i jeśli obróci się nam na niej klucz to wykręcenie całości graniczy z cudem. Rok temu przez to przechodziłem :kox: dlatego byłem też zmuszony kupić zestaw naprawczy. Odpowiedni klucz i nie powinno być problemu.

Czas operacyjny na wersję z podkładką to ok. 10-15min. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacoo, na początek dzięki za odpowiedź :)

ogólnie problem zaczął się jakiś czas temu, tzn. jakieś dwa lata temu (mniej więcej :P ) myjka załączała się, ale było to w odstępach kilku minut... W zeszłym roku zaczęła dokładnie co sekundę to robić, w tym roku jest to już co pół sekundy :/

Kiedyś tu rozmawiałem z pewnym forumowym kolegą i podpowiedział mi, z tego co pamiętam, że winny może być syf w zaworkach przy pompie więc ją rozebrałem i wyczyściłem dokładnie.

Montowane jako oznaczenie nr.22

http://www.erpatech.com/erpatech/esklep ... 38558#grid

Niestety nic to nie dało :/

Jak rozumiem pisząc o wyłączniku masz na myśli pozycję 21 z linka wklejonego przeze mnie wcześniej?

 

Ogólnie myjkę przemaglowałem pod względem wycieków i jest sucha jak pieprz, tak samo wąż wysokociśnieniowy i pistolet z lancą (bez lancy to samo robi z resztą)

Powymieniałem oringi (w przewodzie, lancy) dla pewności itd. itd..

 

Powiem Ci dałeś mi do myślenia :)

Sprawdzę chyba podany przez Ciebie sposób nr. 3 żeby mieć pewność czy to na pewno jego wina i wtedy zamówię wyłącznik :)

Dzięki jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devdill :good:

Wg mnie sama pompa nie ma tu nic do rzeczy, objawy miałem identyczne.

Tak wyłącznik to element nr 21. Po kliknięciu widać sam wyłącznik (czarny) i poniżej zwór ze sprężynką (beżowy).

Jak uda Ci się wykręcić zawór, zamontuj podkładkę pod sprężynkę i powinno być okej. Nie chcę tu strzelać teraz wymiarów podkładki, ale zaczynaj od najcieńszej i po złożeniu jak będziesz testował trzymaj palec na wyłączniku - gdyby się okazało, że podkładka jest za gruba i myjka się nie wyłącza.

:good: Brzmi może to wszystko trochę strasznie, ale tak naprawdę nie jest to aż tak skomplikowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Panowie doradźcie myjkę do ok. 1000zł

Ma ona głównie służyć do mycia autka (w sezonie 1-2 razy w tygodniu). Do mycia elewacji domu no i kostki przed domkiem, ewentualnie jeszcze do dywanów też może być - wszystko oczywiście na potrzeby własne, czyli wszystko to sporadycznie.

Przeczytałem wiele postów, ale już mam tak namieszane, że może ktoś podpowie :)

Myślałem początkowo o Karcherze K5 z pianownicą T-Racerem, ale poczytałem trochę o B&D i Lavorze i mam mętlik w głowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Panowie doradźcie myjkę do ok. 1000zł

Ma ona głównie służyć do mycia autka (w sezonie 1-2 razy w tygodniu). Do mycia elewacji domu no i kostki przed domkiem, ewentualnie jeszcze do dywanów też może być - wszystko oczywiście na potrzeby własne, czyli wszystko to sporadycznie.

Przeczytałem wiele postów, ale już mam tak namieszane, że może ktoś podpowie :)

Myślałem początkowo o Karcherze K5 z pianownicą T-Racerem, ale poczytałem trochę o B&D i Lavorze i mam mętlik w głowie :)

 

W cenie do 1000PLN mogę polecić nilfisk e130. Parametry ma wystarczające tj. 125 bar ciśnienia roboczego i około 450l przepływu roboczego wody-są to rzeczywiste dane, a nie koloryzowane przez producenta.Aluminiowa pompa, silnik indukcyjny, możliwość podłączania wody o temperaturze do 60*C i waga świadcząca o tym, że więcej tam stopu aluminium i solidnych części niż u konkurencji(karcher k5). Dobra jakość wykonania, tylko trzeba dokupić pianownicę, bo orginalna jest do bani, ale to normalka. Jeśli chodzi o lavor i b&d, a szczególnie o tego pierwszego to dużo opinii negatywnych znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dostałem C130.1 i po rozpakowaniu i zamontowaniu przeciągłem ją parę metrów i kółko odpadło. Może pech może wysłali uszkodzona. Teraz znalazłem k5 home z mniejszym wyposażeniem za nie dużo większe pieniądze i zastanawiam się co wybrać karchera czy trzymać się nilfisk. Stwierdziłem ze jednak dokupienia pianownice PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej! Zaczynam powoli przygodę z pielęgnacją samochodu i chciałbym na początek kupić myjkę. Poszukuję myjki do około 500zł, budżet mogę lekko naciągnąć ale też nic się nie stanie jak będzie coś tańszego ;) . Używałbym jej głównie do mycia auta + sporadycznie czyszczenia kostki oraz elewacji. Oprócz tego pewnie trzeba będzie kupić lepszą pianownicę..

Jedyne co z polecenia to widziałem B&D w tej kwocie, ale wolałbym się poradzić kogoś kto jest w temacie :).

Jestem świadom, że pewnie nie raz już padło takie pytanie, ale może w międzyczasie wyszedł jakiś lepszy/ciekawszy model w tej cenie i nie ma sensu przepłacać.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej lekturze tego tematu stwierdziłem ze nadszedł czas na wybór myjki.

 

Do wydania mam max 750zł + pianownica.

Wybór padł na Nilfisk C 130.1-6 CAR X-TRA + Pianownica PA.

Ciśnienie: 130 bar

Przepływ: 440 l/h

Moc: 1,7 kW

Cały zestaw oczywiście od P.P.U.H WERA.

 

Czy w tych pieniążkach znajdę coś lepszego czy jest to trafiony wybór? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.